صادرات ایران به روسیه از مسیر دریای خزر برای اجتناب از آذربایجان

24/07/1400 08:49 ق.ظ

صادرات ایران به روسیه از مسیر دریای خزر برای اجتناب از آذربایجان العربيه_فارسى

با وجود کاهش ظاهری تنش‌ها میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان پس از تماس تلفنی اخیر وزرای خارجه دو کشور، مقامات ایران اعلام کردند از این به بعد از خبرگزاری «ایسنا»، جمعه 15 اکتبر 2021، به نقل از علی‌رضا پیمان‌پاک، رئیس «سازمان توسعه تجارت» ایران، اعلام کرد که بر اساس یک برنامه‌ریزی جدید، ایران از این به بعد تلاش خواهد کرد از دو مسیر «بدون نیاز به آذربایجان»...

خبرگزاری «ایسنا»، جمعه 15 اکتبر 2021، به نقل از علی‌رضا پیمان‌پاک، رئیس «سازمان توسعه تجارت» ایران، اعلام کرد که بر اساس یک برنامه‌ریزی جدید، ایران از این به بعد تلاش خواهد کرد از دو مسیر «بدون نیاز به آذربایجان» کالاهای خود را به روسیه صادر کند.به گفته پیمان‌پاک، یکی از این مسیرها ایران را از طریق خاک ارمنستان و گرجستان به روسیه و کشورهای اروپای شرقی متصل خواهد کرد. مسیر دیگر استفاده از ظرفیت ترانزیتی دریای خزر است که کمتر از آن استفاده شده است.

بر اساس توافقی جدید میان سازمان توسعه تجارت و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، از این پس کالاهای ایرانی از شش مسیر دریایی به کشورهای شمال دریای خزر همچون روسیه و قزاقستان صادر خواهند شد. طبق این توافق، قرار است از اول آبان امسال شش خط منظم از بنادر شمالی ایران به مقصد بندرهای آستراخان و ماخاچ قلعه در روسیه و بندر اکتائو در قزاقستان افتتاح شود. شرکت کشتیرانی خزر به نمایندگی از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حمل و نقل کالاهای صادراتی به این کشورها را بر عهده خواهد گرفت.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تمایل ایران به مذاکره با اروپا پیش از بازگشت به مذاکرات وین | DW | 15.10.2021بنابر گزارش‌ها ایران مشغول آماده کردن تیمی برای مذاکرات احیای برجام است اما قبل از آن به گفت‌وگو با بروکسل ادامه می‌دهد. ظاهرا مذاکره‌کنندگان جدید ایران دو هفته دیگر با هماهنگ‌کننده مذاکرات احیای برجام دیدار می‌کنند.

ایران برای انتقال کالا به دنبال راه‌های جایگزین مسیر جمهوری آذربایجان استایران برای انتقال کالا به دنبال راه‌های جایگزین مسیر جمهوری آذربایجان است ایران می‌گوید برای دور زدن جمهوری آذربایجان در فکر احداث یک مسیر جدید انتقال کالا بین ایران و ارمنستان است و برای جابه‌جایی کالا با روسیه نیز از حمل و نقل دریایی استفاده خواهد کرد انشاالله به زودی آذربایگان شمالی به وطن اصلیش ایران بزرگ ملحق خواهد شد اونکه روحانی بود گفت راه‌های دور زدن تحریم‌ها رو زیاد بلدیم. الان که کل مملکت «به‌قول احمدی‌نژاد» دست برادران قاچاقچی به‌سرکردگی بزرگ دزد نظام و قاتل ۶۷ ابراهیم رئیسی است!!

علی‌یف: سرزمین‌های اشغالی برای قاچاق مواد مخدر از ایران به اروپا استفاده می‌شدرئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد که سرزمین‌های تحت اشغال ارمنستان برای قاچاق مواد مخدر از ایران به اروپا مورد استفاده می‌گرفت. - خبرگزاری آناتولی باکی قرومساغی 😂😂😂 همینجوری به کوه خوری ادامه بده تا بهانه ما واسه بازپسگیری ایران شمالی جور شه جاده ای که۱۵ساله با پل شناور روی آراز از نو دوز آزربایجان جنوبی و از قاپان زنکه زور غربی آزربایجان شمالی تا به ایراوان ازطرف تشگیلات شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر ایران ساخته شده و کشیده شده غیرقانونی و عامل اصلی تمام خیانتهای حکومت ایران به آزربایجانست بایستی مسدود شود İrandan Ermənistana, oradan Avrupadaki kürt-ermeni pkk (ASALA) terör örgütüne. Qarabağa boşuna pkk terörcuları gəlmədi

واکنش ایران به اظهارات بی‌اساس الهام علی‌اف- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimواکنش ایران به اظهارات بی‌اساس الهام_علی_‌اف سخنگوی وزارت خارجه: طرح اتهامات رسانه‌ای صرفا در راستای منافع رژیم صهیونیستی مبنی بر تحت تاثیر قرار دادن روابط برادرانه دو ملت ایران و آذربایجان است خفه شید حالا دیگه بابا...یه مشت بزدل ترسو که فحش خواهر مادر هم بده این مردیکه الدنگ علیف،باز میگید در راستای منافع فلان ...!! جمهوری اسلامی چقدر حقیر شدی..حقیر اون مردک هر دفعه تو حرفاش توهین میکنه اونوقت اینا براش بوس میفرستن لطفا ببندید و بزارید نظامی ها کار خودشون رو انجام بدن🙏🙏🙏 من متوجه نمیشم چرا اینقدر با این سگ صهیونیست الهام علی اف مماشات میکنید!دیگر باید چقدر شاخ وشانه بکشند تا متوجه شوید که رسما الهام باکو را تسلیم اسراییل کرده و هرکاری خواسته کرده! کدام برادری!ما هیچ برادری با الهام علی اف سگ دست آموز اسراییل و نمک به حرامی مثل اردوغان نداریم

گزارش ویژه مایکروسافت؛ حمله هکرهای وابسته به رژیم ایران به شرکت‌های فناوری دفاعیradiojibi شما باز خوبه گفتید ولی باز هم تحریف کردید، کشورهای غربی و خاورمیانه نه اسرائیل و آمریکا

خطیب‌زاده: ایران با دقت و از نزدیک تحولات لبنان را زیر نظر داردسعیدخطیب زاده با اشاره به وقایع اخیر لبنان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر اهمیت حفظ ثبات و آرامش لبنان، با دقت و از نزدیک تحولات لبنان را زیر نظر دارد. چرا به وزیر امور خارجمون با اجازه ندادن برای نشستن اظطراری پروازشون توهین کردن ؟مگه ماها بهشون کمک نمیکنیم همیشه ؟چرا در شرایط حساس پشتشونو به ما میکنن؟ جمهوری شیطانی ایران خطیب زاده : ۴۳ سال مانند نقل و نبات در حال دروغ هاتون در حضور خدای عالم بدید و با شجاعت تمام در حضور خدای عالم قدرت نمایی کنید و فکر می کنید از غارت ایران تروریست های وحشی ها زیاد کنید به نام های ۱۴ معصوم و خدا قرآن پیامبر محمد به نام کمونیستی جولان بدید خداراشکر و سپاس هر چقدر جمهوری شیطانی ایران ۴۳ سال هر چه توان داشتند که دخالت در امور منطقه کنند و تروریست‌های وحشی ها ایجاد کنید به نفع خودتون از غارت ایران همه را خدای عالم بر باد داد

مسیر دریای خزر کالاهای ایرانی را به روسیه خواهند فرستاد.

خبرگزاری «ایسنا»، جمعه 15 اکتبر 2021، به نقل از علی‌رضا پیمان‌پاک، رئیس «سازمان توسعه تجارت» ایران، اعلام کرد که بر اساس یک برنامه‌ریزی جدید، ایران از این به بعد تلاش خواهد کرد از دو مسیر «بدون نیاز به آذربایجان» کالاهای خود را به روسیه صادر کند.به گفته پیمان‌پاک، یکی از این مسیرها ایران را از طریق خاک ارمنستان و گرجستان به روسیه و کشورهای اروپای شرقی متصل خواهد کرد. مسیر دیگر استفاده از ظرفیت ترانزیتی دریای خزر است که کمتر از آن استفاده شده است.

بر اساس توافقی جدید میان سازمان توسعه تجارت و شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، از این پس کالاهای ایرانی از شش مسیر دریایی به کشورهای شمال دریای خزر همچون روسیه و قزاقستان صادر خواهند شد.

طبق این توافق، قرار است از اول آبان امسال شش خط منظم از بنادر شمالی ایران به مقصد بندرهای آستراخان و ماخاچ قلعه در روسیه و بندر اکتائو در قزاقستان افتتاح شود. شرکت کشتیرانی خزر به نمایندگی از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران حمل و نقل کالاهای صادراتی به این کشورها را بر عهده خواهد گرفت.

روابط ایران و آذربایجان از ماه سپتامبر، هنگامی که جمهوری آذربایجان چند راننده کامیون ترانزیت ایرانی را بازداشت کرد، بحرانی شد. تهران باکو را متهم کرد به اسرائیل اجازه داده از خاک آذربایجان برای دخالت در امور ایران استفاده کند.

ایران در اوایل ماه اکتبر با انجام رزمایش‌ نظامی در نزدیکی مرز خود با آذربایجان، به تهدیدات لفظی خود ادامه داد. در مقابل، آذربایجان همراه با متحد خود ترکیه مانورهای مشابهی در امتداد مرز خود با ایران برگزار کرد.