صادرات چشم‌گیری خودروسازی «کوجاایلی» ترکیه به سراسر جهان

28/10/1400 12:49:00 ب.ظ

صادرات چشم‌گیری خودروسازی «کوجاایلی» ترکیه به سراسر جهان بیش از 81 درصد از تولیدات خودروسازی استان کوجاایلی ترکیه در سال 2021 به سایر کشورهای جهان صادر شده است.

بیش از 81 درصد از تولیدات خودروسازی استان کوجاایلی ترکیه در سال 2021 به سایر کشورهای جهان صادر شده است. - خبرگزاری آناتولی 18.01.

2022 کوجاایلی/ خبرگزاری آناتولی استان کوجاایلی ترکیه که میزبان کارخانه‌های برندهای بزرگ خودروسازی جهان مانند فورد اتوسان، هیوندای آسان و آنادولو ایسوزو و همچنین صنایع، تولید لاستیک، پلاستیک، رنگ، کائوچو محسوب می‌شود، سال 2020 در زمینه صادرات بخش خودروسازی رشد چشم گیری داشت.

به طوری که سال گذشته 523 هزار و 178 دستگاه خودرو در این استان تولید شد که 81 درصد از این تعداد معادل 424 هزار و 635 دستگاه خودرو به کشورهای خارجی صادر شده است. بر اساس داده‌های انجمن صنایع خودروسازی ترکیه، میزان تولید خودرو در این استان در سال گذشته نسبت یک سال گذشته با 8 درصد افزایش داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان به خاطر عدم واکسیناسیون سرانجام از استرالیا اخراج شد🔺نواک جوکوویچ، ستاره تنیس جهان به خاطر عدم واکسیناسیون سرانجام از استرالیا اخراج شد ▪️جوکوویچ بعد از صدور حکم نهایی گفت که از این حکم «بسیار ناامید شده» اما به آن احترام می‌گذارد. ⬇️بیشتر بخوانید:

هتل‌های کدام شهرها در جهان با بهترین صبحانه از مشتریان پذیرایی می‌کنند؟از صبحانه اغلب به عنوان مهمترین وعده غذایی روزانه یاد می‌شود هرچند ممکن است بین افراد در مورد تعریف یک صبحانه خوب توافق وجود نداشته باشد. هایت چالوس هتل وستین مالزی مشهد، شک نکن

جهان زیر سایه اومیکرون؛ رشد اقتصادی چین به بالاترین سطح در دهه گذشته رسیداقتصاد چین با وجود ثبت رشد اقتصادی ۸.۱ درصدی در سال ۲۰۲۱ که بالاترین سطح افزایش تولید ناخالص داخلی این کشور در یک دهه گذشته محسوب می‌شود، تحت تاثیر شیوع سویه اومیکرون از سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱ با افت نرخ رشد مواجه شده چنان که این نگرانی وجود دارد که این روند نزولی در سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا کند.

تلسکوپ فضایی جیمز وب، دریچه ای رو به جهان فروسرخ | DW | 16.01.2022اخبار مربوط به تلسکوپ فضایی جیمز وب با گذشت چند هفته از پرتاب آن همچنان در صدر خبرهای مربوط به علم و فناوری است و در این مدت، مردم بسیاری در سراسر جهان، مراحل پرتاب، باز شدن تدریجی و استقرار آن در فضا را دنبال کردند. نویسنده: عرفان کسرایی دکتر پیش‌بینی جنابعالی در بعد از استقرار این تلسکوپ چیست، آیا همچون سوزنی در انبار رسانه‌های مستقل قابلیت کشف و دیدنٍ دیگر سیارات دارای حیات بدون اجازه آنها که پیش‌تر ما را دیده‌اند وجود دارد!

کرونا در ایران | افزایش موارد روزانه ابتلا به کرونا؛ «خیز امیکرون» از عید نوروزدر حالی که آمار رسمی وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد موارد روزانه ابتلا در کشور افزایش یافته و به بالای ۳ هزار نفر رسیده است، دبیر کمیته اپیدمیولوژی و پژوهش علمی کشوری مقابله با کووید-۱۹ می‌گوید ۴۰ درصد از موارد گردش‌ کرونا در کشور از نوع امیکرون است. صدای آمریکا داره درمورد کرونا تو ایران نظر میده 😂! عجب سیرکیه🤡😆 فایزر بزن همیشه یه شیشه دو شیشه 😂

اردوغان: با تحویل خانه به زلزله‌زدگان، دوستی ترکیه و آلبانی را بیش از پیش تقویت می‌کنیماردوغان: ترکیه نخستین کشوری بود که پس از زلزله به یاری برادران آلبانیایی خود شتافت و این نیز به تنهایی نشانگر میزان نزدیکی دو کشور است. اردوغان: امروز 522 باب واحد مسکونی که با صرف بودجه حدود 42 میلیون یورویی ساخته شده را تحویل زلزله‌زدگان خواهیم داد همزمان زلزله زدگان ازمیر هنوز سر پناه ندارند.