صادرات واکسن آسترازنکا از اتحادیه اروپا به استرالیا متوقف شد | DW | 04.03.2021

14/12/1399 11:53:00 ب.ظ

تولیدکننده واکسن آسترازنکا قصد داشت ۲۵۰هزار دوز این واکسن را به استرالیا صادر کند که به دلیل مخالفت ایتالیا فعلا منتفی شد. ایتالیا می‌گوید، این شرکت به تعهدات خود مبنی بر تأمین واکسن اتحادیه اروپا پایبند نبوده است.

تولیدکننده واکسن آسترازنکا قصد داشت ۲۵۰هزار دوز این واکسن را به استرالیا صادر کند که به دلیل مخالفت ایتالیا فعلا منتفی شد. ایتالیا می‌گوید، این شرکت به تعهدات خود مبنی بر تأمین واکسن اتحادیه اروپا پایبند نبوده است. علت این اقدام، سامانه‌ای است که از اواخر ژانویه برای کنترل صادرات راه‌اندازی شده است.

بر اساس این سیستم، کنسرن‌های داروسازی که تعهداتی در قبال ارسال دارو به اتحادیه اروپا دارند، باید برای واکسن‌هایی که در قلمرو اتحادیه اروپا تولید می‌شوند، درخواست مجوز صادرات بدهند.

در صورتی که تولیدکننده در میزان ارسال واکسن به کشورهای اتحادیه اروپا به شکل نامنظم به زیان آنها عمل کرده باشد، می‌توان از دادن مجوز صادرات امتناع کرد. آسترازنکا برخلاف قراردادی که داشته است، از میزان ارسال واکسن به اتحادیه اروپا در سه‌ماهه اول سال، به شدت کاست و این اقدام اعتراضات بسیاری را به دنبال داشت.

کشورهای اتحادیه اروپا مسئول صدور مجوز هستند دو دسته از کشورها از این سامانه استثنا هستند؛ یکی کشورهای شریک و دیگری کشورهای در حال توسعه. سوئیس، اسرائیل و اوکراین جزو کشورهای شریک به حساب می‌آیند. کشور عضو اتحادیه اروپا که واکسن صادراتی در آن تولید شده، مسئول صدور مجوز صادرات است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیش از اتخاذ تصمیم در این زمینه از کمیسیون اتحادیه اروپا نظرخواهی می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تاخیر در ارسال محموله‌های واکسن کرونا؛ اتحادیه اروپا شرکت آسترازنکا را به دادگاه می‌کشانداین روند قانونی بر ضد آسترازنکا در حالی در پیش گرفته شده که گزارش برخی موارد خون‌لختگی پس از دریافت واکسن تولیدی این شرکت بسیاری از کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا برای استفاده از این واکسن محدودیت‌هایی را وضع کنند.

سازمان جهانی بهداشت به اروپا: برای نجات انسان به استفاده از واکسن آسترازنکا ادامه دهیدآژانس دارویی اروپا در گزارشی اعلام کرده که هنوز هیچ رابطه علمی میان دریافت واکسن آسترازنکا و موارد لخته یا انعقاد خون در میان برخی افراد واکسینه شده پیدا نکرده است.

آژانس دارویی اتحادیه اروپا مهر تایید زد: واکسن آسترازنکا ایمن استآژانس دارویی اتحادیه اروپا در عین حال تاکید کرده که در جایگاهی قرار ندارد که «ارتباط قطعی» میان دریافت واکسن آکسفورد/آسترازنکا و اختلالات نادر گزارش شده در خصوص انعقاد‌های خونی را نفی کند. morgh_amin خب پس بزنید بمیرید 😁😁 از فایزر چه خبر

اتحادیه اروپا: تا سهم عادلانه واکسن را نگیریم آسترازنکا صادر نمی‌کنیم«ساده‌لوحی بس است. تا زمانی که شرکت‌های دارویی به تعهدات خود در برابر اتحادیه اروپا پایبند نیستند، ما باید تمام صادرات آنها را مسدود كنیم.»

یک مقام آژانس دارویی اتحادیه اروپا ارتباط میان واکسن آسترازنکا و خون‌لختگی را تایید کردمارکو کاوالری، مسئول سیاست‌گذاری واکسیناسیون در آژانس دارویی اروپا در گفتگو با روزنامه ایتالیایی «ایل مساگرو» گفت: «ما از این پس می‌توانیم این ارتباط را تایید کنیم. این مسئله به وضوح روشن است.» دلیل بازاریابی به شیوه‌ی «نعل وارونه» و در نهایت خرید انبوه این فرآورده پزشکی معیوب هم از سوی شبکه ج اسلامی مشخص شد. چندین سال است ارتباط میان شدت بالای جراحات تصادفات جاده‌ای با حلبی‌های فرانس‌خودرو نیز تأئید شده است و به همین دلیل مقصد آن بجای سایت‌های اسقاطی بازار ایران است. ssheflera بله_به_خون_لختگی 😂😂😂😂