صادرات بیش از 6 میلیارد دلاری ترکیه به آمریکا طی 5 ماهه اول امسال

23/03/1401 02:45 ب.ظ

میزان صادرات ترکیه طی 5 ماهه اول امسال به آمریکا به 6 میلیارد و 72 میلیون و 901 هزار دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

میزان صادرات ترکیه طی 5 ماهه اول امسال به آمریکا به 6 میلیارد و 72 میلیون و 901 هزار دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی بر اساس داده‌های مجمع صادرکنندگان ترکیه حجم صادرات کشور طی 5 ماه اول امسال با 20.4 درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به 102 میلیارد و 504 میلیون دلار رسیده‌ است.

طبق این داده‌ها میزان صادرات ترکیه به ایالات متحده آمریکا در بازه زمانی مذکور با افزایش 28.6 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 2021 به 6 میلیارد و 72 میلیون و 901 هزار دلار رسیده‌ است. آمریکا مقصد دوم صادرات ترکیه در این مدت بوده است.

در این دوره بیشترین صادرات محصولات مواد شیمیایی به آمریکا انجام شد. صادرات مواد شیمیایی و فرآورده‌های شیمیایی به آمریکا در 5 ماهه نخست امسال با 55.2 درصد افزایش به 682 میلیون و 700 هزار دلار رسید. مهمت علی یالچین‌داغ، رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی ترکیه و شورای بازرگانی ترکیه-‌آمریکا در این راستا به خبرنگار آناتولی گفت: تجارت بین دو کشور در پایان سال گذشته با رکوردی به 28 میلیارد دلار رسید. رشد صادرات در سال‌جاری نیز ادامه خواهد داشت. صادرات 5 ماهه اول 2022 را رضایت‌بخش می‌دانم.

وی ادامه داد: آمریکا یکی از مهمترین شرکای استراتژیک ترکیه در تجارت٬ دومین مقصد بزرگ در صادرات و همچنین چهارمین مقصد در واردات است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

اسرائیل: ایران به طور خطرناکی به دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای نزدیک می‌شودنخست وزیر اسرائیل هشدار داد که ایران «به طور خطرناکی» در حال تکمیل برنامه تسلیحات اتمی خود است و در صورتی که غرب مقابل این کشور نایستد، ایران به زودی به بمب اتمی دست خواهد یافت. بیست سال قبل هم میگفتن یه هفته دیگه میسازن. ایران همین الان چند کلاهک اتمی دارد که از حدود 10 سال پیش ساخته است. اما تخم نداشته اند علنی کنند.

یک فوتی و شناسایی ۱۶۰ مبتلا به کرونا در کشور طی شبانه روز گذشتهیک فوتی و ۱۶۰ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۶۰ نفر *جانباختگان جدید: ۱ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۳۳۶۸۸ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۵۸۹۷۲ نفر مجموع جانباختگان: ۱۴۱۳۵۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۵۰۱۱۲۲۸۹ دُز

صادرات ماهی سالمون از ترکیه به 10 کشور طی 5 ماهصادرات ماهی سالمون از ترکیه به 10 کشور طی 5 ماه ترکیه در 5 ماه نخست سال جاری به 10 کشور به ارزش بیش از 16.1 میلیون دلار ماهی سالمون صادر کرد.

دومین سفر غیرمنتظره مقام ارشد اتحادیه اروپا به اوکراین طی دو ماه | DW | 11.06.2022کمیسیون اتحادیه اروپا قصد دارد ارزیابی خود از عضویت اوکراین در این اتحادیه را در کمتر از یک هفته ارائه کند. رئیس کمیسیون برای رایزنی درباره آخرین پرسش‌های مربوط به تقاضای عضویت اوکراین وارد کی‌یف شد. خبر خبر دوقلاده سگ صهیونی در ابوظبی بدرک واصل شدن

قیمت بیت‌کوین به کمترین میزان طی ۱۸ ماه گذشته رسیدقیمت شناخته شده‌ترین رمزارز جهان با افت ۸.۹ درصدی به زیر ۲۵ هزار دلار سقوط کرد. معامله هر بیت‌کوین به قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۳ دلار به این معنا است که ارزش این رمزارز به کمترین میزان از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است.

اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی در ارائه قطعنامه به «شورای حکام»، شتابزده و سیاسی بودامیر عبداللهیان در تماس تلفنی با گوترش: *ارائه قطعنامه به «شورای حکام» رفتاری شتابزده و سیاسی بود گوترش: *قطعنامه اخیر آژانس در مورد ایران صرفا دارای محتوای توصیه‌ای است *دیپلماسی بهترین مسیر حل اختلافات بین ایران و برخی دیگر از طرف‌های مذاکرات برجام است

میزان صادرات ترکیه طی 5 ماهه اول امسال به آمریکا به 6 میلیارد و 72 میلیون و 901 هزار دلار رسید.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

بر اساس داده‌های مجمع صادرکنندگان ترکیه حجم صادرات کشور طی 5 ماه اول امسال با 20.4 درصد رشد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به 102 میلیارد و 504 میلیون دلار رسیده‌ است.

طبق این داده‌ها میزان صادرات ترکیه به ایالات متحده آمریکا در بازه زمانی مذکور با افزایش 28.6 درصدی نسبت به دوره مشابه سال 2021 به 6 میلیارد و 72 میلیون و 901 هزار دلار رسیده‌ است. آمریکا مقصد دوم صادرات ترکیه در این مدت بوده است.

در این دوره بیشترین صادرات محصولات مواد شیمیایی به آمریکا انجام شد. صادرات مواد شیمیایی و فرآورده‌های شیمیایی به آمریکا در 5 ماهه نخست امسال با 55.2 درصد افزایش به 682 میلیون و 700 هزار دلار رسید.

مهمت علی یالچین‌داغ، رئیس هیئت روابط اقتصادی خارجی ترکیه و شورای بازرگانی ترکیه-‌آمریکا در این راستا به خبرنگار آناتولی گفت: تجارت بین دو کشور در پایان سال گذشته با رکوردی به 28 میلیارد دلار رسید. رشد صادرات در سال‌جاری نیز ادامه خواهد داشت. صادرات 5 ماهه اول 2022 را رضایت‌بخش می‌دانم.

وی ادامه داد: آمریکا یکی از مهمترین شرکای استراتژیک ترکیه در تجارت٬ دومین مقصد بزرگ در صادرات و همچنین چهارمین مقصد در واردات است.

یالچین‌داغ اظهار داشت: قصد داریم برای رسیدن به اهداف خود در سال 2022 در 2 ایالت و در سال 2023 در 3 ایالت آمریکا، علاوه بر کنفرانس‌های سالانه برای افزایش کارایی کمیته های دولتی، نمایشگاه برگزار کنیم. با ایجاد روابط تجاری بیشتر به هدف 100 میلیارد دلاری خواهیم رسید.