صادرات تسلیحاتی هنگفت آلمان به کشورهای خاورمیانه | DW | 03.01.2021

14/10/1399 11:28:00 ق.ظ

به‌رغم تداوم جنگ در دو کشور لیبی و یمن، آلمان بیش از یک میلیارد یورو جنگ‌افزار به کشورهای خاورمیانه صادر کرده است. کشورهایی که جنگ‌افزارهای ساخت آلمان را دریافت کرده‌اند، دست‌کم در یکی از دو جنگ لیبی و یمن حضور دارند.

به‌رغم تداوم جنگ در دو کشور لیبی و یمن، آلمان بیش از یک میلیارد یورو جنگ‌افزار به کشورهای خاورمیانه صادر کرده است. کشورهایی که جنگ‌افزارهای ساخت آلمان را دریافت کرده‌اند، دست‌کم در یکی از دو جنگ لیبی و یمن حضور دارند. خبرگزاری آلمان روز یکشنبه سوم ژانویه (۱۴ دی) با انتشار گزارشی از برلین آمار مربوط به میزان صادارت تسلیحاتی آلمان به کشورهای خاورمیانه را منتشر کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید افزون بر آن، قطر نیز بیش از ۳۰۵ میلیون یورو جنگ‌افزار از آلمان د ریافت کرده است. امارات متحده عربی نیز در سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۱ میلیون یورو واردات تسلیحاتی از آلمان داشته است. کشورهای کویت و ترکیه نیز هر یک بیش از ۲۰ میلیون یورو جنگ‌افزار از آلمان دریافت کرده‌اند.

صادرات تسلیحاتی آلمان به‌رغم تداوم جنگ به عنوان نمونه، کشورهای مصر، امارات متحده عربی، کویت، اردن و بحرین در ائتلاف نظامی با رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن حضور دارند. شورشیان حوثی در یمن از حمایت و پشتیبانی ایران برخوردار هستند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید آلمان در سال ۲۰۱۹ با فروش بیش از هشت میلیارد یورو جنگ‌افزار رکورد جدیدی در صادرات تسلیحاتی برجای نهاد. صادرات تسلیحاتی آلمان در سال ۲۰۲۰ اما به ۵ میلیارد و ۶۳۵ میلیون یورو کاهش یافت. headtopics.com

من که قیلن گفتم، المان هر وقت ببینه صندوق داره خالی میشه کرکره اسلحه فروشیو میده بالا.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

برای سرکوب مردم. شرم بر شما لعنت بهتون براي منافع تان چقدر زن ومرد وكودك را دراين مناطق با اين سلاح هايتان به كشتن ميدين میشه لطف کنید بگید که به چه کسانی اسلحه فروختید و در ازایش چی دریافت کردید؟ البته میدونیم که شما یکی از کشورهایی بودید که به داعش اسلحه میدادید و در قبالش نفت دریافت میکردید، این است حمایت از حقوق_ بشر و دموکراسی !

برای سالیان چنین حقیقتی که آلمان تامین کننده بخشی از تجهیزات جنگهای خاورمیانه و شمال افریقا هست انکار میشد، بالاخره میشنویم چنین جنایتی واقعیت داره. باید دید عکس العمل جامعه جهانی به دخالت آلمان در جنگ یمن و لیبی چی هست. آیا صادرات تسلیحاتی آلمان محدود و تحریم خواهد شد؟؟؟ پس نتیجه‌ می‌گیرند که ایران عامل گسترش خشونت و بی‌ثباتی در منطقه است!

اره دیگه منطقه را پر از سلاح کنید تا مردم بدبخت را به جون هم بندازید و وقتی اونا سرگرم کشتن همدیگرند شما راحت منابع آنها را غارت کنید ولی بزار بهتون بگم این اتش 🔥پاچه خودتان را نیز خواهد گرفت و دهن همتون را در نهایت آسفالت خواهد کرد میگی نه خواهیم دید 🔥🔥🔥🔥🔥🔥 دست از مماشات خوب جنگ راه انداختین و دارید از بغلش نون میخورید دم از دموکاسی و حقوق بشر هم میزنید

ای جونم دموکراسی و حقوق بشر

اروپا با صدور جنگ افزار ، مردم مظلوم را می کشند بعد ادعای حقوق_بشر شان گوش فلک را کر کرده است آن نان آغشته به خون مظلومین است