صادرات ایران به ارمنستان 27 درصد کاهش یافت

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت که صادرات کشورش به ارمنستان در هشت ماهه سال جاری با کاهش 27 درصدی روبرو بوده است. - خبرگزاری آناتولی

مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت که صادرات کشورش به ارمنستان در هشت ماهه سال جاری با کاهش 27 درصدی روبرو بوده است.بهروز حسن الفت مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران درباره وضعیت تجارت خارجی کشورش با ارمنستان گفت: در هشت ماهه سال 99 صادرات به ارمنستان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» حسن الفت در این مورد توضیح داد: «طبق آمار گمرک در هشت ماهه سال 99 حدود 233 میلیون دلار صادرات و حدود 11 میلیون دلار واردات از ارمنستان داشتیم. در حوزه صادرات حدود 27 درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش داشتیم.» مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران نسبت به جبران این کاهش در ماه‌های باقیمانده سال 1399 ابراز امیدواری کرده است.

وی در مورد تاثیر جنگ قره‌باغ کوهستانی بر گذرگاه‌های مرزی ایران و ارمنستان نیز اظهار داشت: «اتفاقات قره باغ مربوط به زمین آذربایجان بود و هنوز 35 کیلومتر مرز مشترک ایران با ارمنستان سر جای خود است. گذرگاه‌های نوردوز یا مغری همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند. ممکن است در زمان جنگ قره باغ یا کمی بعد از آن تاخیری در رفت‌وآمدها به وجود آمده باشد که بیشتر به خاطر ملاحظات جنگی بوده وگرنه هیچ مشکلی در روابط جاده‌ای و مبادلات ما وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

صادرات ترکیه به اسرائیل ۲۸ در صد افزایش یافت رجب که شعر آب ارس می خواهند دو میلیارد مسلمان هم جدایی اولین قبله گاه مسلمانان را می خواهند که ترک های دولت عثمانی به صهیونیست ها فروخته اند کسی که به خانه خدا رحم نکنه به میراث فرهنگی سوریه و آذربایجان رحم نخواهد کرد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار رئیس کمیسیون انرژی مجلس ایران: به بازرسان آژانس اجازه ورود به ایران نمی‌دهیمفريدون عباسي رئیس کمیسیون انرژی در مجلس ایران روز دوشنبه 11 ژانویه، در واکنش به اظهارات پمپئو مبنی میخان مثل دوران اوباما چُلمتگ عمل کنند با دولت بایدن. به سمت اتمی شدن پیش برن و برای توقف فعالیت هسته ای، تحریم ها رو بردارن. همون باج گیری به روش برجام. بدون اینکه در مورد موشک و حلال تروریستی شیعی امتیاز داده باشن حقوق بشر هم که کشک. 🤚 تخمشو ندارن، فک کردم بایدن امده سایه ی حمله ی نظامی ازشن دور شده ولی کور خوندن به درك
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران همه طرف‌ها در ارمنستان را به خویشتن‌داری فراخواندوزارت امور خارجه ایران تمامی طرف‌ها در ارمنستان را به خویشتن‌داری دعوت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رژه تیربار به دستان در بغداد؛ عراق و معضلی به نام شبه‌نظامیان وابسته به ایرانهمشونم ي پسوند الله دارن!گوه تو اين الله ربع خدا، دقیقا تا کجای خدا میشه کاشکی برای تنوع هم که شده یه بار از الله بکشن بیرون یه اسم دیگه بذارند رو خودشون.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عراق: به ایران درباره واکنش آمریکا نسبت به حمله به سفارتش هشدار دادیمفواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، روز دوشنبه 18 ژانویه در مصاحبه‌ای اختصاصی با تلویزیون الحدث، گفت که آخرشم چشمشون کور شد !!! همتی و آخوندها دارند دلار میخرند تا تو قیمت بالا بفروشن.البته دلار را از خود بانک مرکزی با کد ملی کارتن خوابها میخرند و وقتی باز دلار را بالا بردند .به خود بانک مرکزی میفروشند و از جیب مردم دزدی میکنند.الان که دلار ۲۱هزار تومان است.تو بازار معروفه .به اینکه همتی خریدار شد. 😁😁😁😁😁 جمهوری اسلامی.تو شاخص سهام ۶۰۰ هزار خریدند.و دلار را کردند ۳۵ هزار تومان.ملت فقیر و طمعکار را خر کردند و تو شاخص ۲میلیون.به ملت احمق فروختند و آمدند بیرون.الان شاخص با دلار ۲۱تومان شده ۱میلیون تومان.جهانگیری و روحانی و آخوندی و خامنه و اراذل به ریش ملت میخندند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر بازرگانی ترکیه: صادرات در ماه مارس به بالاترین رقم صادرات ماهانه در سال‌های اخیر رسیدوزیر بازرگانی ترکیه: صادرات در ماه مارس با افزایش 42.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2020 به 18 میلیارد و 985 میلیون دلار رسید که بالاترین رقم صادرات ماهانه در سال‌های اخیر است وزیر بازرگانی ترکیه: صادرات در سه ماهه اول سال جاری 17.3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته و به 50 میلیارد دلار رسید. این بالاترین ارزش سه ماهه نخست تاکنون است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »