صادرات سالانه ترکیه رکورد شکست

13/10/1400 04:24:00 ب.ظ

صادرات سالانه ترکیه رکورد شکست براساس داده های منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ترکیه، میزان صادرات کشور در سال 2021 با رشد 32.85 درصدی نسبت به سال 2020 به 225 میلیارد و 368 میلیون دلار رسید.

میزان صادرات ترکیه در سال 2021 با رشد 32.85 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 225 میلیارد و 368 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی 03.01.

2022 آنکارا/خبرگزاری آناتولی براساس داده های منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ترکیه، میزان صادرات کشور در سال 2021 با رشد 32.85 درصدی نسبت به سال 2020 به 225 میلیارد و 368 میلیون دلار رسید. میزان واردات سالانه در سال 2021 نیز با رشد 23.61 درصدی به 271 میلیارد و 355 میلیون دلار رسید.

از سوی دیگر، کل تجارت خارجی سالانه ترکیه رشد 27.64 درصدی را تجربه کرد و به رقم 496 میلیارد و 723 میلیون دلار بالغ شد. نسبت صادرات به واردات ترکیه در سال 2021 میلادی 83.1 درصد بوده است. کسری تجارت خارجی ترکیه نیز با کاهش 7.8 درصدی مواجه شد و به 45 میلیارد و 987 میلیون دلار کاهش یافت.

همچنین ارزش کل صادرات ترکیه در ماه دسامبر 2021 با رشد 24.88 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 22 میلیارد و 274 میلیون دلار بالغ شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اقتصاد- اصفهانی

ونزوئلا، سوریه یا پاکستان؟ ... اقتصاد ایران به کجا می‌رود؟ این پرسش مدت‌هاست ذهن ایرانیان زیادی را درگیر کرده است. ایرانیانی که مدام با رکوردهای تازه قیمت‌ها مواجه می‌شوند و حالا دولت می‌گوید شاید چند صفر اسکناس‌های رایج را حذف کند تا خواندن اعداد راحت‌تر شود! جواد صالحی‌اصفهانی، اقتصاددان، دانش‌آموخته هاروارد و استاد دانشگاه پلی‌تکنیک ویرجینیا در آمریکا معتقد است که اقتصاد ایران گرفتار شرایط غیرعادی شده و در بزنگاهی است که می‌تواند به سمت شرایط خطرناک تغییر مسیر دهد. توصیف او از اقتصاد ایران، اتاق تاریکی است که درِ خروج آن گم شده و هر حرکتی غیرممکن است. این اقتصاددان برجسته به «شرق» می‌گوید که وضعیت اقتصاد، برای ایرانی‌ها یک زندگی غیرعادی و سوررئالیسم را رقم زده است و خروج از این وضعیت به‌سادگی ممکن نیست. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اردوغان: صادرات ترکیه در سال 2021 به 225 میلیارد دلار رسیداردوغان: صادرات ترکیه در سال 2021 به 225 میلیارد دلار رسید اردوغان: صادرات ترکیه در سال 2021 با رشد 32.9 درصدی نسبت به سال پیش از آن به 225 میلیارد و 368 میلیون دلار رسید و این یک رکورد محسوب می‌شود.

رهبر کره شمالی سال ٢٠٢٢ را سال «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» توصیف کردکیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، روز جمعه ١١ دی گفت هدف کشورش در سال ٢٠٢٢ جهش اقتصادی و بهبود معیشت مردم در «مبارزه عظیم مرگ و زندگی» است. درست مثل خامنه‌ای جاکش. این نام گذادی ها برای خودمون هم اشنا هستند مردم بدبخت کره شمالی این کشور کومونیستی با آش علف کوهی و یونجه و ماخی دودی شُده خود را سیر میکنند ماهی دودی شُده چرا!؟ زیرا مردم کره شُمالی اکثرا یخچال ندارند و در فقر مُطلق بسر میبرند و ناچار میباشند ماهی را دودی کُنند.با موشک‌اتمی خودشان را سیر کُنند

شناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نوشناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نو بر اساس بیانیه کمیسیون ملی بهداشت چین، در اولین روز سال نو میلادی، 191 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

کشورهای جهان چگونه به استقبال سال ۲۰۲۲ میلادی رفتند؟پیش از همه‌گیری ویروس کرونا، هرساله جشن سال نوی میلادی بیش از ۲ میلیون نفر را به ساحل کوپاکابانای شهر ریو در برزیل می‌کشاند. اما در سال ۲۰۲۰ به همین دلیل هیچ جشنی برگزار نشد و امسال نیز کنسرت زنده‌ای وجود نداشت و موسیقی از بلندگوها پخش می‌شد. حالاکاری نداریم بعلت بی عرضگی مامردم ایران وفلات ایران،در داخل هم مردم ازتعویض سال نومیلادی خوشحالند!🤣ولی حوزه تمدنی ایران آنقدرگسترده است که اگرحکومتهای درستی داشتیم الان بایدنصف دنیاتغییرسال روبرمبنای تغییرسال شمسی ایرانی جشن میگرفتندکه علمی تره نه تولدیک شخص ویا..

علی کریمی: مهدی تاج، نام خودش را به جای مهدوی‌کیا به فیفا داده بودhadimehrani1 اینا چرا سیر نمیشن؟؟ حرفه ای سالاری جایی تو کشور وجود نداره! اینم گفت که اقای تاج چون تو AFC سمت داره، به بهانه مجوز حرفه ایی داره انتقام انتخابات فدراسیون رو میگیره

کرونا در ایران | افزایش ابتلا به «اومیکرون»؛ ممکن است مازندران «به کانون شیوع کرونا» تبدیل شودبر اساس اعلام وزارت بهداشت ایران در روز شنبه، در ۲۴ ساعت گذشته حدود هزار مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا، ۲۲۲ مورد بستری و ۳۳ مورد مرگ و میر مرتبط با این بیماری گزارش شده است. از تلفات و ابتلاهای جدید اومیکرونی آمریکا چه خبر ؟! میگن فقط 3نفر فوتی دارد و 10 نفر مبتلای جدید! بابا ایول به این ابر قدرت !😂