صادرات توتون ۱۰ برابر شد

17/10/2019 10:46:00 ق.ظ

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است.

صادرات توتون ۱۰ برابر شد جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که میزان صادرات توتون در پنج ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۱۰ برابر شده است.

این در حالی است که طبق آمارها میزان صادرات تنباکوی سنتی و معسل در این مدت به ترتیب ۵۳.۲ و ۷۸ درصد نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته کاهش داشته به طوری که صادرات این دو محصول در پنج ماهه اول امسال به ۴۷.۳ و ۳۵.۶ تن رسیده است، در حالی که صادرات تنباکو سنتی و معسل در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۰۱.۱ و ۱۶۲.۱ تن بوده است.

همچنین طبق آمارهایی که اخیرا منتشر شده بود، میزان صادرات سیگار در این مدت ۸۳.۳ درصد کاهش داشته است. صادرات سیگار تا پایان مرداد ماه سال گذشته ۱۵۰ میلیون نخ بوده، اما در پنج ماهه نخست امسال به ۲۵ میلیون نخ رسیده است.کاهش واردات تنباکوی معسلدر بخش واردات نیز تنها محصول وارداتی تنباکوی معسل است که در پنج ماهه نخست امسال ۵۱۸.۲۸ تن از آن به کشور وارد شده و در مقایسه با واردات ۱۵۱۴.۵ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته ۶۵.۸ درصد کاهش داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

وای مرگ را صادر می کنیم با سلام لطفن بهمن مشکی نانو را گران نکنید! ما وطنی کشیم، با تشکر. بله دیگه وقتی از امام شهدا خجالت نمیکشید و هر غلطی میکنید، چرا باید از میرزای شیرازی خجالت بکشید!

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کره جنوبی صادرات دارو و مواد جانبی به ایران را متوقف کرد

هدفگذاری یک میلیارد دلاری صادرات شرکتهای دانش بنیان/ ایجاد بازار مناسب برای شرکت ها در در شرایط تحریممعاون رئیس‌جمهور در سفر به قزوین عنوان کرد؛ هدفگذاری یک میلیارد دلاری صادرات شرکتهای دانش بنیان/ ایجاد بازار مناسب برای شرکت ها در در شرایط تحریم

گفتگو با جذاب‌ترین سوژه جدال ایران و بحرین: باختیم و همسر بحرینی‌ام را به رستوران بردم/ بازی با بحرین باید برای ما زنگ تفریح باشدمحمد علوی در گفتگو با ایلنا: گفتگو با جذاب‌ترین سوژه جدال ایران و بحرین: باختیم و همسر بحرینی‌ام را به رستوران بردم/ بازی با بحرین باید برای ما زنگ تفریح باشد

مسمومیت ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت/ اعزام ۳ دستگاه آمبولانس به دانشگاهروز گذشته ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت مسموم شدند که شب گذشته ۱۰ نفر دیگر به این آمار اضافه شد.

درخواست حسین فریدون پیش از ورود به زندانحسین فریدون دستیار پیشین رییس جمهور که صبح امروزبرای تحمل ۵ سال حبس به زندان اوین رفت، خواستار انتشار متن کامل حکم صادره برای خود و مستندات آن شد

«حاج علی‌اکبری» نماز جمعه این هفته تهران را اقامه می‌کندنماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت‌السلام حاج‌علی‌اکبری اقامه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این آمار نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۷۹۹ تن توتون صادر شده که نسبت به صادرات ۷۵.به اشتراک گذاشته شده صیادان؛ قربانیان نخست آب‌های آلوده شمال ایران رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ رودخانه‌ای در شمال ایران نداریم که موجود زنده داشته باشد زیرا پسماندهای زباله‌ها، شیرابه‌هایی را وارد رودخانه‌ها کرده که هر موجود زنده‌ای را از بین برده‎ است.به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سورنا ستاری در سفر به استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان سال گذشته حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند و پیش‌بینی می شود میزان تسهیلات دریافتی  آنها در سال جاری ۲ برابر سال گذشته باشد.محمد علوی بازیکن سابق تیم ملی ایران در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص شکست تیم ملی مقابل بحرین در انتخابی جام جهانی 2022 قطر اظهار کرد: کاش این بازی را تماشا نمی‌کردم خیلی به من برخورد که تیم ملی چنین نمایشی داشت می‌دانم الان خیلی‌ها انتقاد می‌کنند اما باید قبول کنیم ما زمان کی‌روش الگو داشتیم و برنامه‌ریزی‌مان بهتر بود.

۷ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۹۵۵.۵ درصد افزایش داشته است. ازجمله کسانی که مستقیما از آلودگی رودخانه‌ها در شمال ایران آسیب می‌بینند صیادانی هستند که تعدادشان به بیش از ۱۰ هزار نفر در سه استان شمالی ایران می‌رسد. این در حالی است که طبق آمارها میزان صادرات تنباکوی سنتی و معسل در این مدت به ترتیب ۵۳. وی خاطرنشان کرد: یک برنامه جدی در حوزه معاونت علمی و ستادهای معاونت و تامین اقلام تحریمی در دستور کار شرکتها قرار گرفته است.۲ و ۷۸ درصد نسبت به پنج ماهه اول سال گذشته کاهش داشته به طوری که صادرات این دو محصول در پنج ماهه اول امسال به ۴۷. در واقع اگر یک رودخانه در شهرهای شمالی ایران را در نظر بگیریم، حدود ۸۰ درصد طول آن فاقد موجود زنده است.۳ و ۳۵. وی تصریح کرد: امثال تیم‌هایی چون بحرین باید برای ما زنگ تفریح باشد ما باید حداقل مساوی را می‌گرفتیم این باخت باعث شد که من شب گذشته تا صبح نخوابم.

۶ تن رسیده است، در حالی که صادرات تنباکو سنتی و معسل در مدت مشابه سال گذشته معادل ۱۰۱..۱ و ۱۶۲.۱ تن بوده است. همچنین طبق آمارهایی که اخیرا منتشر شده بود، میزان صادرات سیگار در این مدت ۸۳.۳ درصد کاهش داشته است.

صادرات سیگار تا پایان مرداد ماه سال گذشته ۱۵۰ میلیون نخ بوده، اما در پنج ماهه نخست امسال به ۲۵ میلیون نخ رسیده است. کاهش واردات تنباکوی معسل در بخش واردات نیز تنها محصول وارداتی تنباکوی معسل است که در پنج ماهه نخست امسال ۵۱۸.۲۸ تن از آن به کشور وارد شده و در مقایسه با واردات ۱۵۱۴.۵ تنی این محصول در مدت مشابه سال گذشته ۶۵.۸ درصد کاهش داشته است.

اما واردات سیگار که در دو ماهه منتهی به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به صفر رسیده بود، همچنان انجام نمی‌شود. ۵۸ واحد دخانی فعال هستد بررسی آخرین وضعیت واحدهای دخانی نیز نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۲۰ واحد تولید سیگار و ۳۸ واحد تولید تنباکو در کشور فعال هستند، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۱۸ واحد تولید سیگار و ۳۰ واحد تولید تنباکو فعالیت می‌کردند. همچنین مجموع مبلغ واریزی اشخاص و شرکت‌ها جهت حق انحصار واردات (۱۰ درصد) و تولید (۲۰ درصد)، هالوگرام و توزیع به خزانه دولت، در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۹۲.۹ درصد افزایش داشته و به ۶۳ میلیارد و ۶۷۷ میلیون تومان رسیده است. انتهای پیام .