ویروس کرونا, یونان, پناهجو

ویروس کرونا, یونان

شیوع کرونا؛ منع رسمی بازدید از اردوگاه‌های پناهجویان در یونان

شیوع کرونا؛ منع رسمی بازدید از اردوگاه‌های پناهجویان در یونان

18/03/2020 11:01:00 ب.ظ

شیوع کرونا؛ منع رسمی بازدید از اردوگاه‌های پناهجو یان در یونان

دولت یونان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اجازه بازدید و ملاقات از ارودگاه‌های پناهجو یان این کشور را تا چهارده روز نخواهد داد.

دولت یونان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اجازه ملاقات پناهجویان مستقر در اردوگاه‌ها را لغو کرد. این ملاقات اعم دیدار با خویشاوندان، فعالان حقوق پناهجویان و یا اعضای سازمان های دولتی و مردم نهاد است.وزارت مهاجرت با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که ورود و خروج به اردوگاه‌های پناهجویان تنها برای کارکنان این اردوگاه‌ها آزاد خواهد بود و همچنین ورود پناهجویان جدید به این اردوگاه‌ها پس از انجام کنترل‌های پزشکی انجام خواهد شد.

واکنش آمریکا به اعتراضات ایران: خشونت علیه معترضان را محکوم می‌کنیم و کندی اینترنت را زیرنظر داریم درخواست چند سناتور آمریکایی از بایدن: به رئیسی ویزا ندهید | DW | 29.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021

یونان با توجه به شیوع ویروس کرونا و مرگ بیش از ۳۸۷ مقرارت سخت‌گیرانه منع رفت و آمد را مانند دیگر کشورهای اروپایی وضع کرده است. یونان پنجمین کشور اروپایی است که بیشترین تعداد مبتلا به کرونا را دارد.کمپ‌های واقع در جزیره لسبوس یونان که به نوعی دروازه ورودی مهاجران به اروپا است، با چالش ازدحام جمعیت دست و پنجه نرم می کنند.

کمپ موریا در این جزیره که برای اسکان ۳ هزار پناهجو برپا شده است، اکنون نزدیک به بیست هزار پناهجو را در داخل و حاشیه اش جای داده است.ازدحام جمعیت و احتمال ورود پناهجویان جدید به جزیره لسبوس نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را افزایش داده است. روز دوشنبه آتش‌سوزی در کمپ موریا جان یک کودک شش ساله را گرفت. headtopics.com

سازمان‌های حقوق بشری و مدافع حقوق پناهجویان می‌ترسند که دولت های میزبان، از جمله یونان و ایتالیا، بدلیل مشکلات داخلی ناشی از شیوع ویروس، پناهجویان را فراموش کنند.رافائل شیلهو، کارشناس مهاجرت از سازمان مردم نهاد آکسفام می‌گوید: «در حالی که بحران کرونا باعث ایجاد بلاتکلیفی بسیاری در مورد آینده می شود، بسیار مهم است که دولت‌ها همچنان از آسیب پذیرترین افراد، پناهجویان، محافظت کنند و به وعده های خود مبنی بر ایجاد شرایط ایمن خصوصا به کودکان در این زمان دریغ نکنند.»

این در حالی است که گزارش‌ها و شهادت بسیاری از پناهجویانی که در دو ماه اخیر به جزیره لسبوس رسیده‌اند، نشان می‌دهد که پلیس مرزی یونان با خشونت با پناهجویان برخورد کرده است.گفته می‌شود که تعدادی مورد ضرب و جرح قرارگرفته‌اند که البته دولت یونان هرگونه خشونت فیزیکی علیه پناهجویان را رد می‌کند. سازمان دیده بان حقوق بشر در گفتگو با ۲۱ پناهجو گزارشی منتشر کرده است که در آن نیروهای امنیتی یونان و افراد مسلح ناشناس، گروه های راست افراطی، پناهجویان را بازداشت کرده و مورد ضرب و شتم و تجاوز جنسی قرار داده‌اند. سپس تمام اموال این پناهجویان از آنها به سرقت می رود و نهایتا آنها به ترکیه بازگردانده می شوند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

دیدگاه: آینده مذاکرات در آخرین سخنرانی علی خامنه‌ای گفت‌وگو با کامبیز غفوری

علی خامنه‌ای می‌گوید آمریکایی‌ها به دنبال اضافه کردن شروطی هستند که بتوانند در آینده توافق را به هم بزنند. او در آخرین دیدارش با هیات دولت حسن روحانی، تلویحا از حساسیت آمریکایی‌ها روی توان موشکی و سیا

شاید از کرونا نمیریم اما ممکن است از حرص‌وجوش و چاقی سکته کنیم

معاینات مکرر از زندانیان انجام می‌شود/ بیش از ۵۰ درصد زندانیان امنیتی از مرخصی اخیر استفاده کردند/ جزئیات ماجرای ضرب و شتم یک زن در تهرانسخنگوی قوه قضائیه گفت: از محوری‌ترین برنامه‌های قوه قضائیه مبارزه با کهنه ویروس منفور و ناامیدکننده فساد در کشور بود که به لطف خداوند و تلاش همکاران ما می‌توان ادعا کرد که در مهار این ویروس موفقیت های چشم‌گیری حاصل شده که گزارش آن در فواصل مختلف اعلام شده است.

بیرون کردن یک بازیگر از برنامه زنده تلویزیون ایران پس از انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با کرونا؛...پس از آن که امیرحسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، در یک برنامه زنده تلویزیونی از عملکرد مسئولان جمهوری اسلامی و پنهان‌کاری آن‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور انتقاد کرد، این برنامه مت بابا انگار جمهورى چسلامى اسهالى تازه اومده سر كار بابا اينا از اول هم نمى تونستند كه انتقاد رو بپذيريد براى همين توى اين حكومت دروغگو به شدت سركوب و زندان و شعار امسال بازم تاكيد كنيد هر ايرانى يك پرونده قضايى كه معنى ضد نظام رو داره در كارنامه اش رقم خواهد زد از تلویزیون که سهله اینا اگه میتونستن همه ی مارا از کشور بیرون می کردن تا فقط خودی هاشون بمونن دمش گرم ، برعکس یکسری از سلبریتیهای دوزاری ، خیلی مرده .

کرونا از آزمایشگاه تسلیحات بیولوژیک آمریکا خارج شده است؟یک سایت چینی اعلام کرد شواهد و قرائن نشان می‌دهد ویروس کرونا که از ووهان چین شیوع پیدا کرد در یکی از آزمایشگاه‌های بیولوژیک ارتش آمریکا ساخته شده است. مرکز تحقیقات پزشکی بیماری‌های واگیردار وابسته به ارتش آمریکا در «فورت دیتریک» تعطیل شده است و احتمالاً این تعطیلی چند ماه به طول خواهد انجامید. کرونا از مغز هر متعفنی هم خارج شده باشد آیا مغز ترسو شما جرات خبر رسونی به موقع را داشت؟ شما چطور خبر نگاری هستی از آزمایشگاه آمریکا خبر درج می کنی ولی از اتفاقاتی که بیخ گوش ات اتفاق می افتد خبر نداری؟! تا اقتصاد خودش را فلج کنه؟ 🤣

آسیب‌پذیری ایران را بالا می‌دانم؛ اما از طرف دیگر فروپاشی آن را یک فاجعه🔻محسن صفایی_فراهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:آسیب‌پذیری ایران را بالا می‌دانم اما از طرف دیگر فروپاشی آن را یک فاجعه/ارکان حاکمیت جمهوری را پذیرفتند اما ساختار جمهوری را نه/اهداف سیاسی ایدئولوژیک سیاست‌گذار بر سایر اهداف او ارجحیت دارد اینجا_بخوانیم👇 گفته شما روشن نیست. فروپاشی ایران معنا ندارد. شاید منظور فروپاشی نظام ایران است که در آن صورت فاجعه نیست و اگر فاجعه تلقی شود همان میشود که حاکمیت تاکنون خواسته و با همین فاجعه خواندن نبود خود، تاکنون به ستم بر مردم ایران ادامه داده است.

توصیۀ شیخ حسین انصاریان به استفاده از فرصت خانه‌نشینی- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimاستاد حوزه علمیه به بیان راهکارهایی جهت استفاده بهتر از خانه‌نشینی در این ایام پرداخت.