شیوع کرونا؛ منع رسمی بازدید از اردوگاه‌های پناهجویان در یونان

18/03/2020 11:01:00 ب.ظ

شیوع کرونا؛ منع رسمی بازدید از اردوگاه‌های پناهجویان در یونان

ویروس کرونا, یونان

شیوع کرونا؛ منع رسمی بازدید از اردوگاه‌های پناهجو یان در یونان

دولت یونان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اجازه بازدید و ملاقات از ارودگاه‌های پناهجو یان این کشور را تا چهارده روز نخواهد داد.

دولت یونان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اجازه ملاقات پناهجویان مستقر در اردوگاه‌ها را لغو کرد. این ملاقات اعم دیدار با خویشاوندان، فعالان حقوق پناهجویان و یا اعضای سازمان های دولتی و مردم نهاد است.وزارت مهاجرت با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که ورود و خروج به اردوگاه‌های پناهجویان تنها برای کارکنان این اردوگاه‌ها آزاد خواهد بود و همچنین ورود پناهجویان جدید به این اردوگاه‌ها پس از انجام کنترل‌های پزشکی انجام خواهد شد.

یونان با توجه به شیوع ویروس کرونا و مرگ بیش از ۳۸۷ مقرارت سخت‌گیرانه منع رفت و آمد را مانند دیگر کشورهای اروپایی وضع کرده است. یونان پنجمین کشور اروپایی است که بیشترین تعداد مبتلا به کرونا را دارد.کمپ‌های واقع در جزیره لسبوس یونان که به نوعی دروازه ورودی مهاجران به اروپا است، با چالش ازدحام جمعیت دست و پنجه نرم می کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

شاید از کرونا نمیریم اما ممکن است از حرص‌وجوش و چاقی سکته کنیم

معاینات مکرر از زندانیان انجام می‌شود/ بیش از ۵۰ درصد زندانیان امنیتی از مرخصی اخیر استفاده کردند/ جزئیات ماجرای ضرب و شتم یک زن در تهرانسخنگوی قوه قضائیه گفت: از محوری‌ترین برنامه‌های قوه قضائیه مبارزه با کهنه ویروس منفور و ناامیدکننده فساد در کشور بود که به لطف خداوند و تلاش همکاران ما می‌توان ادعا کرد که در مهار این ویروس موفقیت های چشم‌گیری حاصل شده که گزارش آن در فواصل مختلف اعلام شده است.

بیرون کردن یک بازیگر از برنامه زنده تلویزیون ایران پس از انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با کرونا؛...پس از آن که امیرحسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، در یک برنامه زنده تلویزیونی از عملکرد مسئولان جمهوری اسلامی و پنهان‌کاری آن‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور انتقاد کرد، این برنامه مت بابا انگار جمهورى چسلامى اسهالى تازه اومده سر كار بابا اينا از اول هم نمى تونستند كه انتقاد رو بپذيريد براى همين توى اين حكومت دروغگو به شدت سركوب و زندان و شعار امسال بازم تاكيد كنيد هر ايرانى يك پرونده قضايى كه معنى ضد نظام رو داره در كارنامه اش رقم خواهد زد از تلویزیون که سهله اینا اگه میتونستن همه ی مارا از کشور بیرون می کردن تا فقط خودی هاشون بمونن دمش گرم ، برعکس یکسری از سلبریتیهای دوزاری ، خیلی مرده .

کرونا از آزمایشگاه تسلیحات بیولوژیک آمریکا خارج شده است؟یک سایت چینی اعلام کرد شواهد و قرائن نشان می‌دهد ویروس کرونا که از ووهان چین شیوع پیدا کرد در یکی از آزمایشگاه‌های بیولوژیک ارتش آمریکا ساخته شده است. مرکز تحقیقات پزشکی بیماری‌های واگیردار وابسته به ارتش آمریکا در «فورت دیتریک» تعطیل شده است و احتمالاً این تعطیلی چند ماه به طول خواهد انجامید. کرونا از مغز هر متعفنی هم خارج شده باشد آیا مغز ترسو شما جرات خبر رسونی به موقع را داشت؟ شما چطور خبر نگاری هستی از آزمایشگاه آمریکا خبر درج می کنی ولی از اتفاقاتی که بیخ گوش ات اتفاق می افتد خبر نداری؟! تا اقتصاد خودش را فلج کنه؟ 🤣

آسیب‌پذیری ایران را بالا می‌دانم؛ اما از طرف دیگر فروپاشی آن را یک فاجعه🔻محسن صفایی_فراهانی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:آسیب‌پذیری ایران را بالا می‌دانم اما از طرف دیگر فروپاشی آن را یک فاجعه/ارکان حاکمیت جمهوری را پذیرفتند اما ساختار جمهوری را نه/اهداف سیاسی ایدئولوژیک سیاست‌گذار بر سایر اهداف او ارجحیت دارد اینجا_بخوانیم👇 گفته شما روشن نیست. فروپاشی ایران معنا ندارد. شاید منظور فروپاشی نظام ایران است که در آن صورت فاجعه نیست و اگر فاجعه تلقی شود همان میشود که حاکمیت تاکنون خواسته و با همین فاجعه خواندن نبود خود، تاکنون به ستم بر مردم ایران ادامه داده است.

توصیۀ شیخ حسین انصاریان به استفاده از فرصت خانه‌نشینی- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimاستاد حوزه علمیه به بیان راهکارهایی جهت استفاده بهتر از خانه‌نشینی در این ایام پرداخت.

Aa دولت یونان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اجازه ملاقات پناهجویان مستقر در اردوگاه‌ها را لغو کرد.شهروندخبرنگار گزارش زیر روایت شهروندان از قرنطینه خانگی است.به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین اسماعیلی در بیست و دومین نشست خبری خود که صبح امروز در ساختمان دادگستری استان تهران برگزار شد، گفت: سال ۱۳۹۸ سالی توام با فراز و نشیب‌های فراوان بود؛ البته ملت قهرمان و سرد و گرم کشیده ایران با لطف خداوند در همه میدان‌ها سرافراز بود و فراز و نشیب‌های سال را با سرافرازی پشت سر گذاشت.وقف و این بازیگر از برنامه بیرون گذاشته شد.

این ملاقات اعم دیدار با خویشاوندان، فعالان حقوق پناهجویان و یا اعضای سازمان های دولتی و مردم نهاد است. وزارت مهاجرت با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد که ورود و خروج به اردوگاه‌های پناهجویان تنها برای کارکنان این اردوگاه‌ها آزاد خواهد بود و همچنین ورود پناهجویان جدید به این اردوگاه‌ها پس از انجام کنترل‌های پزشکی انجام خواهد شد. *** «اگر یک سال عادی بود هنوز سر کار بودیم اما الان ده روزی است که مغازه را تعطیل کرده‌ایم و خانه مانده‌ایم. یونان با توجه به شیوع ویروس کرونا و مرگ بیش از ۳۸۷ مقرارت سخت‌گیرانه منع رفت و آمد را مانند دیگر کشورهای اروپایی وضع کرده است. مایل بودم در این این نشست فهرستی از خدمات را ارائه دهم اما فضای عمومی کشور و محدودیت برنامه ایجاب می‌کند که گزارش تفصیلی را به فرصت دیگر موکول کنم و ان‌شاالله با عبور از وضعیت فعلی گزارش را به سمع مردم برسانیم. یونان پنجمین کشور اروپایی است که بیشترین تعداد مبتلا به کرونا را دارد.» چند ثانیه مکث می‌کند و می‌گوید: «راستش کاسبی هم خبری نبود و امیدی نداشتیم. کمپ‌های واقع در جزیره لسبوس یونان که به نوعی دروازه ورودی مهاجران به اروپا است، با چالش ازدحام جمعیت دست و پنجه نرم می کنند. یکی از کاربران هم نوشت که امیرحسین رستمی هر آنچه که باید را از پروازهای ماهان، تا فیلیترینگ و سرعت اینترنت را در آنتن زنده تلویزیون گفته است.

کمپ موریا در این جزیره که برای اسکان ۳ هزار پناهجو برپا شده است، اکنون نزدیک به بیست هزار پناهجو را در داخل و حاشیه اش جای داده است. او از روزهای قرنطینه خانگی راضی است و می‌گوید: «ده روز پیش که تعطیل کردیم، رفتیم یک عالمه خرید کردیم. از نیروهای انتظامی و ضابطان قضایی برای اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا تشکر می‌کنم. ازدحام جمعیت و احتمال ورود پناهجویان جدید به جزیره لسبوس نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا را افزایش داده است. روز دوشنبه آتش‌سوزی در کمپ موریا جان یک کودک شش ساله را گرفت.» او و همسرش دو سه روزی است که سفره هفت‌سین عیدشان را هم چیده‌اند: «فیلم می‌گذاریم، موزیک گوش می‌دهیم. سازمان‌های حقوق بشری و مدافع حقوق پناهجویان می‌ترسند که دولت های میزبان، از جمله یونان و ایتالیا، بدلیل مشکلات داخلی ناشی از شیوع ویروس، پناهجویان را فراموش کنند. امروز مردم ما بیش از آنکه اخبار ناامیدکننده بروز فساد را بشنوند شاهد برخورد با مفسدان اقتصادی هستند. رافائل شیلهو، کارشناس مهاجرت از سازمان مردم نهاد آکسفام می‌گوید: «در حالی که بحران کرونا باعث ایجاد بلاتکلیفی بسیاری در مورد آینده می شود، بسیار مهم است که دولت‌ها همچنان از آسیب پذیرترین افراد، پناهجویان، محافظت کنند و به وعده های خود مبنی بر ایجاد شرایط ایمن خصوصا به کودکان در این زمان دریغ نکنند. دیدارها و بوس و بغل بماند برای فردای بعد از کرونا. با این حال ریک برنان گفت که دولت ایران در عالی ترین سطوح موضوع را جدی گرفته است.

» این در حالی است که گزارش‌ها و شهادت بسیاری از پناهجویانی که در دو ماه اخیر به جزیره لسبوس رسیده‌اند، نشان می‌دهد که پلیس مرزی یونان با خشونت با پناهجویان برخورد کرده است. گفته می‌شود که تعدادی مورد ضرب و جرح قرارگرفته‌اند که البته دولت یونان هرگونه خشونت فیزیکی علیه پناهجویان را رد می‌کند. فقط داریم غذا می‌خوریم و تنقلات. در این پرونده افراد متعددی محاکمه شدند. سازمان دیده بان حقوق بشر در گفتگو با ۲۱ پناهجو گزارشی منتشر کرده است که در آن نیروهای امنیتی یونان و افراد مسلح ناشناس، گروه های راست افراطی، پناهجویان را بازداشت کرده و مورد ضرب و شتم و تجاوز جنسی قرار داده‌اند. سپس تمام اموال این پناهجویان از آنها به سرقت می رود و نهایتا آنها به ترکیه بازگردانده می شوند. او اما از قرنطینه خانگی چندان راضی نیست: «من یک حالت وسواس پیدا کرده‌ام از بس دست‌هایم را با الکل شسته‌ام و ضدعفونی کرده‌ام پوست دستم نازک و قرمز شده است. هم‌رسانی این مطلب: .  وی ادامه داد: گزارش دیگری هم از صرفا یک فقره دیگر تسهیلات متعدد اعلام کنم که با تلاش قوه قضائیه این بدهی ها مسترد شد. برایان هوک به خبرنگاران گفت: «رژیم ابتدا به مردم گفت که جایی برای نگرانی از شیوع این ویروس نیست.