شیوع ویروس کرونا بر شمار زنان فرانسوی که سوتین نمی‌بندند افزود

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شیوع ویروس کرونا بر شمار زنان فرانسوی که سوتین نمی‌بندند افزود ویروس_کرونا کووید_۱۹

شمار زنان فرانسوی که با انگیزه افزایش آسایش و آزادی بستن سوتین را متوقف می‌کنند، پس از پایان دوران اجرای سیاست قرنطنیه عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا روند فزاینده‌ای به خود گرفته است.

بررسی موسسه افکارسنجی فرانسه نشان می‌دهد، در حالی که پیش از شیوع بیماری کووید-۱۹ تنها سه درصد از زنان فرانسوی به نبستن سینه‌بند عادت داشتند، این نسبت در طول دوران قرنطینه سه ماهه کرونا به ۸ درصد رسیده و با پایان این دوران در سطح ۷ درصد باقی مانده است. این بررسی حاکیست که افزایش شمار زنان بیزار از سوتین در گروه سنی کمتر از ۲۵ سال مشهودتر بوده؛ به طوری که ۱۸ درصد آنها گفته‌اند که بستن سینه‌بند را به طور کامل متوقف کرده‌اند.ژان فیلیپ دوبرول، موسسه افکارسنجی فرانسه، در تفسیر نتایج این نظرخواهی به خبرگزاری فرانسه گفته که طی دوره قرنطینه سه ماهه در خانه، زنان را بیش از پیش برای پیوستن به جنبش «نه به سینه‌بند» ترغیب کرده به طوری که در مجموع شمار آنها در مقایسه با دوران پیش از شیوع ویروس کرونا سه برابر شده است.

نتایح این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که انگیزه اصلی زنان فرانسوی برای کنار گذاشتن سوتین، تحقق بیشتر آرمان آزادی زنان و رسیدن به تساوی حقوقی با مردان است؛ هر چند که این سبک از پوشش واجد مزیت راحتی و آسایش بیشتر جسمی نیز هست. با این حال، نتایج بررسی موسسه افکارسنجی فرانسه نشان می‌دهد که ترس از واکنش مردان به این سبک پوشش زنانه از جمله افزایش احتمال آزار و اذیت کلامی یا جسمی آنها در خیابان و نگرانی از خیره شدن مردان به سینه زنان، مانع از رشد بیشتر حامیان این جنبش فمینیستی شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران؛ بازداشت 'کیوان امام' به ظن آزار و تجاوز جنسی به زنان - BBC News فارسیدر تحولی کم سابقه، روایت دهها تجربه مشابه، شکستن سکوت و هم صدایی چندین کاربر زن در فضای مجازی، منجر به واکنش مقام‌ها در ایران شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان ویروس کرونا در ترکیه به 237 هزار و 908 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 237 هزار و 908 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زنان تاثیرگذار ایران: زلیخا عادلی؛ کارآفرینی که فرش ترکمن را به دنیا معرفی می‌کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

روایت‌های آزار از سوی زنان، راهی به قانون خواهد یافت؟انتشار یک نام در فضای مجازی و اتهام آزار جنسی به او سبب شد تا موجی از روایت‌های مبتنی بر آزار و حتی تجاوز در شبکه‌های اجتماعی به راه بیفتد. موجی که اگرچه ابتدا با انتشار اسامی ناآشنا آغاز شد، اما حالا به نام‌های سرشناسی رسیده که برخی از آنها از مطرح‌ترین چهره‌های حوزه‌های کاری خود هستند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مذاکرات کمیته قانون اساسی سوریه به دلیل کرونا به تعویق افتاد | DW | 24.08.2020مذاکرات نمایندگان دولت اسد و مخالفان سوریه در ژنو به دلیل ابتلا سه تن از شرکت‌کنندگان به کرونا به تعویق افتاد. این مذاکرات برای یافتن یک راه‌ حل سیاسی و تدوین قانون اساسی جدید سوریه زیر نظر سازمان ملل برگزار شده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

شلیک به سلامت کارگران/ بیمه جبران می‌کند!/ کارفرمایان علاقه‌ای به سالم‌سازی محیط کار ندارندجبران خسارت جای پیشگیری را گرفته‌؛ این یعنی جان و سلامت کارگر اهمیت ندارد، چراکه اگر اتفاقی بیفتد بیمه جبران می‌کند!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »