شیوع گسترده کرونا در استان تهران و افزایش نگرانی در ۴ استان دیگر | DW | 15.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

از موج دوم کرونا در ایران سخن می‌رود. موارد ابتلا به کرونا در استان تهران به گونه‌ بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. ستاد مقابله با کرونا خواستار تمدید محدودیت‌ها برای یک هفته دیگر شده است. احتمال تمدید بیشتر منتفی نیست.

مقامات ایران از"پیچیده بودن شرایط استان تهران" خبر می‌دهند. رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران از"نگرانی زائدالوصف" اعضای این ستاد گفته است. هم‌زمان شیوع کرونا در چند استان دیگر کشور نیز به نگرانی‌های عمومی نسبت به افزایش مهار نشده بیماری کووید-۱۹ دامن زده است.

زالی خواستار"مداخلات جدی‌تر و سریع‌تر و بلادرنگ" در عرصه استان تهران شده و گفته است که هرگاه مسئولان فورا اقدام نکنند، کنترل شیوع ویروس کرونا دشوار می‌شود.رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به این موضوع که تنها طی ۲۴ ساعت ۸۹۰ در تهران به علت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ بستری شده‌اند، از"پیچیده شدن شرایط" این استان سخن گفته و خواستار تشدید محدودیت‌ها در این استان شده است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران در پاسخ به پرسش ناظر بر برگزاری آزمون‌های سراسری گفت: «تهران شرایط میزبانی برگزاری آزمون‌های سراسری را ندارد.»مسئولان طی هفته‌های گذشته بارها نسبت به عدم استفاده از ماسک در سطح شهرها و به‌ویژه در امکان سرپوشیده هشدار داده‌اند. این در حالی است که برخی از کارشناسان نسبت به عواقب عدم استفاده از ماسک و رعایت فاصله در اماکن عمومی و همچنین در اتوبوس‌ها و مترو هشدار داده‌اند.مینو محرز، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی نیز اعلام کرده است که ایران از منظر شیوع ویروس کرونا در"یک اوج" به سر می‌برد. او از افزایش فوق‌العاده مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها خبر داده است.

او گفته است که ۳۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های یاد شده به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است. اما در صورت افزایش شمار مبتلایان، بیمارستان‌ها نیز با دشواری زیادی در درمان بیماران روبه‌رو خواهند شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۵۲۱ ابتلا و ۱۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار۲۵۲۱ ابتلا و ۱۷۹ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۵۲۱ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۷۹ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۶۲۱۷۳ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۲۵۲۷۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۳۲۱۱ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فعالیت برخی مشاغل در تهران به مدت یک هفته تعطیل شدتعداد روزانه قربانیان شیوع ویروس جدید کرونا در ایران روز دوشنبه برای دومین بار بیش از ۲۰۰ نفر بود. بنا به آمار رسمی تاکنون ۱۳ هزار و ۳۲ نفر در ایران بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار درباره انتقال گسترده ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی در ایران - BBC News فارسیاستانداری تهران با بالا گرفتن دوباره شیوع ویروس کرونا از امروز به مدت یک هفته بعضی مکان‌ها مثل باشگاه‌ها، مراکز تفریحی و تالارهای عروسی را تعطیل کرده‌است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ مرگ 179 نفر دیگر در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در برزیل طی یک روز 733 و در مکزیک 485 قربانی گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

۲۶۲۱۷۳ مبتلا و ۱۳۲۱۱ فوتی/در ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدارلاری خبر داد: ۲۶۲۱۷۳ مبتلا و ۱۳۲۱۱ فوتی/در ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »