شیوع کرونا: شش کشور مرزهای خود را به روی ایران بستند

24/02/2020 02:16:00 ب.ظ

کرونا, کرونا

شیوع کرونا : شش کشور مرزهای خود را به روی ایران بستند

24.02.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیدر پی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران از هفته گذشته، شش کشور همسایه ایران (ترکیه، عراق، ترکمنستان، افغانستان و پاکستان و جمهوری آذربایجان) مرزهای خود را به روی این کشور بستند.این کشورها در مرزهای خود با ایران تدابیر بهداشتی و کنترلی اتخاذ کرده‌اند.

ترکیه مرزهای زمینی و ریلی خود با ایران را بست و از شب گذشته پروازها از مبدا ایران را لغو کرد.علاوه بر این گرجستان نیز پروازهای ایران را معلق کرده است. کویت، عربستان سعودی و اردن نیز تردد به ایران را ممنوع کردند.سفارت افغانستان در ایران نیز تا اطلاع ثانوی ارائه خدمات کنسولی را موقتا متوقف کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شیوع ویروس کرونا مدارس چندین استان را تعطیل کرد

روند شیوع و تهدید ویروس کرونا در ایرانهمه‌گیری ویروس کرونا در ایران درحالی سیر تصاعدی به خود گرفته که این کشور تاکنون شاهد بیشترین شمار تلفات انسانی پس از چین بوده است. - خبرگزاری آناتولی

شیوع ویروس کرونا؛ توزیع ماسک رایگان در ایران و کاهش شمار مبتلایان در چیندر پی انتشار اخبار مربوط به شیوع بیماری «کووید-۱۹» در ایران، ماسک‌های بهداشتی در برخی موارد تا ۳۰ برابر قیمت به فروش گذاشته شده‌اند. تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران به ۸ نفر و مبتلایان به ۴۳ مورد افزایش یافت بیشتر بخوانید:‌

جزییات سفر ایرانی‌ها به عراق به دنبال شیوع کروناسرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت- با بیان این‌که به دلیل مسائل بهداشتی فعلا تا روز یکشنبه، چهارم اسفند ماه به عتبات عالیات کاروانی اعزام نمی‌شود، گفت: اعزام زائران عراقی به کشورمان نیز فعلا متوقف است و این موضوع براساس تصمیم‌گیری دو کشور است

تعطیلی دانشگاه‌ها در پیشگیری از شیوع کرونا موثر نیستتهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تشکیل ستاد سلامت در این وزارتخانه و دانشگاه‌ها خبرداد و گفت: وزارت بهداشت، ‌ تعطیلی کلاس‌های درس را در پیشگیری از سرایت ویروس کرونا مفید و موثر نمی‌داند.

شیوع گسترده کرونا در کره جنوبینخست‌وزیر کره جنوبی در نطقی در تلویزیون ملی این کشور گفته که شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی به مرحله خطرناکی رسیده است. چانگ سی کیون گفته که مهار ویروس کرونا در این کشور نیازمند همکاری عمومی است. او گفته از جمله باید از شرکت در گردهمایی‌های بزرگ مانند مراسم مذهبی اجتناب کرد.

در پی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران از هفته گذشته شش کشور از جمله ترکیه، عراق، افغانستان و پاکستان مرزهای خود را بستند.گسترش شیوع ویروس کرونا  ادارات استانی آموزش و پرورش تصمیم به تعطیلی موقت مدارس برای روزهای یک‌شنبه و دوشنبه پنجم اسفندماه نمودند.همه‌گیری ویروس کرونا در ایران درحالی سیر تصاعدی به خود گرفته که این کشور تاکنون شاهد بیشترین شمار تلفات انسانی پس از چین بوده است.Aa چین روز یکشنبه همزمان با اعلام تعداد موارد جدید آلوده به ویروس کرونا، تاکید کرد که شمار عفونت‌های تازه همچنین مرگ و میر در خارج از استان هوبئی، کانون ظهور و انتشار این ویروس رو به کاهش است.

24.02. شیوع ویروس کرونا اواخر آذرماه در کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی در پی اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران از هفته گذشته، شش کشور همسایه ایران (ترکیه، عراق، ترکمنستان، افغانستان و پاکستان و جمهوری آذربایجان) مرزهای خود را به روی این کشور بستند.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی همه‌گیری ویروس کرونا در ایران درحالی سیر تصاعدی به خود گرفته که این کشور با ثبت 6 فوتی شاهد بیشترین شمار تلفات انسانی به دلیل این بیماری پس از چین بوده است. این کشورها در مرزهای خود با ایران تدابیر بهداشتی و کنترلی اتخاذ کرده‌اند. ایران وایر مروری بر اطلاعیه‌های استانی در مورد تعطیلی مدارس در استانهای مختلف نموده است: مدارس لرستان تا چهارشنبه تعطیل اعلام شد: نیمه‌ شب در حالی مدارس و مراکز آموزش عالی سراسر لرستان با اطلاعیه ستاد مدیریت بحران تعطیل شد که خیلی از جامعه هدف آن خواب بودند. ترکیه مرزهای زمینی و ریلی خود با ایران را بست و از شب گذشته پروازها از مبدا ایران را لغو کرد. اگرچه شمار عفونتهای جدید و شمار جان باختگان این بیماری در خارج از استان هوبئی کاهش یافته اما دولت چین به مردم هشدار داد که همچنان هوشیار باشند، توصیه‌های ایمنی برای حفظ سلامت عمومی را رعایت کنند و از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند.

علاوه بر این گرجستان نیز پروازهای ایران را معلق کرده است. این تصمیم آموزش‌وپرورش استان، اعتراض والدین و دانش‌آموزان‌ را به‌دنبال داشت. دلیل مرگ دو قربانی کرونا ویروس در شهر قم از سوی مقامات وزارت بهداشت ایران"کهولت سن و نقص سیستم ایمنی" عنوان شد. کویت، عربستان سعودی و اردن نیز تردد به ایران را ممنوع کردند. سفارت افغانستان در ایران نیز تا اطلاع ثانوی ارائه خدمات کنسولی را موقتا متوقف کرده است.علت این تعطیلی در اطلاعیه مذکور چنین آمده است: «چون این مراکز برای انتخابات مورد استفاده قرار گرفته‌اند باید نظافت و ضدعفونی شوند. نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان نیز اعلام کرد که ارتباط هوایی ایران با ارمنستان و ورود از گذرگاه مغری به مدت دو هفته تعلیق شده است. وزارت حمل و نقل عراق همان روز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در پی مرگ 2 نفر بر اثر کرونا در ایران و شیوع این ویروس٬ تمامی پروازهای رفت و برگشت به ایران را از اول اسفند به حالت تعلیق درآورده است. مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران تاکید کرد که صنعت گردشگری این کشور در پی ادامه این شرایط به شدت آسیب خواهد دید. تعطیلی دیرهنگام مدارس و مراکز آموزش عالی باعث سردرگمی دانش‌آموزان و دانشجویان، رانندگان سرویس، معلمان، استادان و غیره شده بود و نارضایتی آنان را در پی داشت. در ایتالیا که بدترین وضعیت را در میان کشورهای اروپایی دارد، شمار مبتلایان به ۷۹ نفر رسید و دو نفر از بیماران نیز جان باختند.

.