شیوع سویه اومیکرون کرونا در میان کودکان ایران | DW | 17.02.2022

28/11/1400 06:44:00 ب.ظ

مدیر مرکز اطلاع‌رسلانی وزارت بهداشت ایران گفته تنها ۵ درصد کودکان واجد شرایط زیر ۱۲ سال واکسن کرونا زده‌اند. این در حالی است که سویه اومیکرون بیش از همه دامن کودکان را گرفته است.

مدیر مرکز اطلاع‌رسلانی وزارت بهداشت ایران گفته تنها ۵ درصد کودکان واجد شرایط زیر ۱۲ سال واکسن کرونا زده‌اند. این در حالی است که سویه اومیکرون بیش از همه دامن کودکان را گرفته است. دکتر جعفری گفته است: «به نظر می‌رسد میزان گرفتاری کودکان به اومیکرون نسبت به پیک‌های قبلی کرونا...

دکتر جعفری گفته است: «به نظر می‌رسد میزان گرفتاری کودکان به اومیکرون نسبت به پیک‌های قبلی کرونا بیشتر است که این موضوع نشان‌دهنده سرایت‌پذیری و سرعت انتشار بالای این سویه است. در حال حاضر نسبت به پیک‌های قبلی مراجعات بیشتری در سنین پایین‌تر مشاهده می‌شود.»

رئیس بیمارستان کودکان اکبر مشهد علت شیوع بیشتر این ویروس در میان کودکان را نوع تحرک آنها می‌داند و می‌گوید: «کودکان تحرک بیشتری دارند، گریه می‌کنند، می‌خندند، بی‌محابا سرفه می‌کنند، ماسک نمی‌زنند و... که تمام این موارد باعث می‌شود آنان کانون مهم‌تری از لحاظ سرعت انتشار نسبت به بزرگسالان باشند.»

سایت شفقنا نیز در گزارشی از بیمارستان کودکان حضرت فاطمه قم نوشته که پس از شناسایی سویه اومیکرون تعداد مراجعات به این بیمارستان بسیار بیشتر شده و تقریبا تمام تخت‌های آن پر شده‌اند. تب بسیار بالا، سرفه، بی حالی، اسهال و استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، عفونت گوش و ریه از جمله نشانه‌های سویه اومیکرون در کودکان هستند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اومیکرون چهار برابر بیشتر از دلتا کودکان را بستری می‌کندمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده تاکید دارد که «راهبردهای پیشگیری از بیماری کووید۱۹ در بین کودکان و نوجوانان، از جمله واکسیناسیون افراد واجد شرایط، امری حیاتی است.»

تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور/ ابتلا به اومیکرون رو به رشد استدر جلسه کارگروه تخصصی کرونا به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور عنوان شد: تزریق بیش از ۱۳۸ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ابتلا به 'اومیکرون' رو به رشد است تعویق_کنکور_دکتری_1401 تعویق_کنکور_تاشرایط_ایمن داوطلبان کنکور دکتری را دریابید تعویق_کنکور_دکتری_1401 بی تفاوتی نسبت به سلامت جوانان را له وضوح می بینیم پاسخگو_باشید

خرید و فروش کودکان در ایران؛ اعضای «باند کلاهبرداری» واگذاری نوزاد دستگیر شدندخرید و فروش نوزاد در ایران موضوع تازه‌ای نیست و در سال‌های اخیر در ایران با وجود غیرقانونی بودن جریان دارد. واگذاری نوزاد و کودک به شبکه‌های مجازی نیز محدود نمی‌شود و آگهی‌های آن حتی در فضای واقعی شهرها نیز به چشم می‌خورد.

واکنش‌ها به مرگ یک کودک‌ کار در ایران؛ نماد «همه کودکان قربانی» کار اجباریبر اساس گزارش‌ها، رکسانا بلوچ روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه در پی از دست دادن دو کلیه خود در یکی از بیمارستان‌ها جان باخت. «جمعیت امام علی» در کانال تلگرامی خود مرگ این کودک را «ماحصل پنج سالی» دانست که این کودک «مجبور بوده ساعت‌های زیادی در خیابان کار کند.» مرگ دلخراش روشنک مرا بیاد دخترک_کبریت_فروش انداخت، چقدر این فرانسوی‌های بی‌عاطفه هستند، هنوز هم که بیاد مرگ آن کوچولوی کبریت فروش می‌افتم مدت‌ها ذهنم پریشان است. حقوق_بشر سازمان_ملل کودک در ایران یعنی زندگی پر از حسرت ز کوشش به هر چیز خواهی رسید به هر چیز خواهی کماهی رسید. آرزو دختربچه ایی با صورت اینچنین مردانه !!!!!! خدا بدونه چی به این طفلک گذشته....

گفتند تغییر دین از قتل هم بدتر است؛ وبینار ایران‌وایر درباره سرکوب نوکیشان

رئیس جمهوری آمریکا: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار زیاد است؛ قاطعانه پاسخ خواهیم داد🔺 رئیس جمهوری آمریکا: احتمال حمله روسیه به اوکراین همچنان بسیار زیاد است؛ قاطعانه پاسخ خواهیم داد ▪ جو بایدن گفت که تهاجم مجدد روسیه «تحریم‌های شدید» و هزینه‌های هنگفت را برای مسکو به همراه خواهد داشت.. ⬇ بیشتر بخوانید: بَسی خنده دار. بایدن جوک میگوید وقتی پوتین حمله ب اوکراین نکند دیگر آمریکا نخواهد توانست ناتو را ب اوکراین گُسترش دهد اما چرا ! زیرا اکثریت شرق اوکراین تحت نفوذ روسیه میباشد و دارای جمعیت روس تَبارها. پس اگر ناتو ب او‌کراین کَشیده بشود آن کشور تجزیه و ب غربی شرقی تقسیم خواهد شُد دایی جان ناپلئون: همه بیخیال جنگ شدن، تو هنوز ول نمیکنی! مارکو برای ایران وخاورمیانه چه سوغاتی داری؟