شیوع دوباره زخم سالک در دامغان

21/08/1399 05:08 ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از ابتلای ۲۸۰ نفر از شهروندان امیریه دامغان به بیماری سالک خبر داد. او گفت سالک در دامغان در حال گسترش است و امیریه مهمترین کانون شیوع آن است. منابع غیررسمی تعداد مبتلایان سمنان را بیش از این ارزیابی می کنند. اخبار_ایران

منابع غیررسمی تعداد مبتلایان به بیماری سالک در سمنان را بیش از این ارزیابی می کنند.

در همین رابطه، روز سه‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از شهروندان و بیماران مبتلا به سالک در امیریه دامغان در مقابل مرکز خدمات جامع سلامت این شهرستان تجمع کرده و خواهان رسیدگی به وضعیت خود شدند.

تعداد از این بیماران از ضعف بهداشت و درمان دامغان و امیریه انتقاد کرده و گفته‌اند کسی به فکر مبتلایان نیست و معلوم نیست تا کی باید شهروندان قربانی این بیماری شوند. سالک یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و از طریق گزش پشه منتقل می‌شود.

ادامه مطلب:
iranwire »

سالک_درد_مشترک

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره اوج گیری دوباره شیوع کرونا در جهان - BBC News فارسیسازمان بهداشت جهانی می‌گوید که مردم اروپا، شش ماه سخت را برای مبارزه با ویروس کرونا، پیش‌رو خواهند داشت. بزرگ‌ترین خیانت را سازمان بهداشت جهانی به انسان‌ها کرد زمانی که گفت: نگران نباشید چون بیماری کوید ۱۹ از طریق انسان به انسان منتقل نمی شود و مردم در دنیا به سازمان بهداشت جهانی اعتماد کردند و این بیماری در سراسر دنیا پخش شد،افراد زیادی خواهان محاکمه افراد مسئول در این سازمان هستند دور موتور سانسور گوگل به بالاترین حد رسیده. یوتیوب ویدئوهایی که دستورالعملهای سازمان_بهداشت_جهانی را زیر سوال ببرند حذف می کند. گوگل اینطور فرض کرده که بهداشت جهانی منبع بی چون و چرای حقیقت است حتی اگر دستورات این هفته اش خلاف دستورات هفته قبل باشد. هرچه از چین رسید نیکوست...حتا اگه کرونا باشه..

تجمع دوباره اهالی «چنار محمودی» در اعتراض به شیوع ایدز در این روستا

شیوع دوباره هپاتیت آ در جزیره قشم

افزایش تعداد قربانیان حمله تروریستی کابل به ٦٣ نفر؛ دانش‌آموز نجات‌یافته: دوباره برمی‌خیزیم و دوباره می‌خوانیمصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. این معنی اسلام است تقصیر دیگران نگذارید. جمهوری اسلامی با این دیوها فرقی ندارد. نه_به_جمهوري_اسلامي رای_بی_رای سفارتهای رژیم ایران را در تمامی کشورها ببندید لانه های ترور و جاسوسی هستند ShutDownIranTerrorEmbassies DeborahLyonsUN antonioguterres Stopkillinghazara

اردوگاه عسگرآباد؛ موج بازگرداندن مهاجران افغان و خطر تشدید شیوع کرونا

استان‌وایر- رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از ابتلای ۲۸۰ نفر شهروندان امیریه دامغان به بیماری سالک خبر داده است. » با اعلام این خبر گفته سالک در دامغان در حال گسترش است و امیریه دامغان مهم‌ترین کانونی است که زخم سالک در آن شیوع یافته است.

منابع غیررسمی تعداد مبتلایان به بیماری سالک در سمنان را بیش از این ارزیابی می کنند.

در همین رابطه، روز سه‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹، تعدادی از شهروندان و بیماران مبتلا به سالک در امیریه دامغان در مقابل مرکز خدمات جامع سلامت این شهرستان تجمع کرده و خواهان رسیدگی به وضعیت خود شدند.

تعداد از این بیماران از ضعف بهداشت و درمان دامغان و امیریه انتقاد کرده و گفته‌اند کسی به فکر مبتلایان نیست و معلوم نیست تا کی باید شهروندان قربانی این بیماری شوند.

سالک یک بیماری مشترک بین انسان و دام است و از طریق گزش پشه منتقل می‌شود.

این بیماری در شهرستان دامغان دارای سابقه ۱۰ ساله است و اغلب در ماه‌های گرم سال گریبان‌گیر مردم این شهر و روستاهای اطراف آن می‌شود.📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: