آنفولانزای خوکی, بیماری همه‌گیر, هند, حقوق حیوانات, بیماری, ویروس

آنفولانزای خوکی, بیماری همه‌گیر

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند بیشتر بخوانید🔽

06/08/2020 06:40:00 ب.ظ

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند بیشتر بخوانید🔽

«هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری ویروس ی بسیار مسری وجود ندارد و تاکنون بیش از ۱۶ هزار خوک خانگی را کشته است.»

هم اکنون نزدیک به ۳۰۰ گراز کوتوله در ایالت آسام هند زندگی می‌کنند اما دانشمندان این واهمه را دارند که بیماری تب خوکی آفریقایی جمعیت در معرض خطر این گونه را نابود کند.تب خوکی آفریقایی؛ بیماری همه‌گیر دیگری که اروپا را تهدید می‌کندپس از تایید مقامات هندی از شیوع تب خوکی در این کشور، مراکز پرورش این گونه حیوانی قرنطینه شدند و اقدام‌های احتیاطی دقیقی اتخاذ شد.

آمریکا، بریتانیا و اسرائيل، ایران را مسئول حمله مرگبار به نفتکش مرسر استریت معرفی کردند نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد

برنامه حفاظت از این گونه در معرض خطر از سوی هند با کمک یک موسسه بریتانیایی پیگیری می‌شود.لیندا دیکسون که در حال تحقیق روی این ویروس در یک موسسه بریتانیایی است به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «این ویروس اغلب از طریق تماس مستقیم بین خوک‌ها، از طریق گوشت آلوده و مواد آلوده گسترش پیدا می‌کند و تولید واکسن برای آن دو یا سه سال زمان می‌برد.»

وی تاکید کرد که این ویروس تقریبا تمامی خوک‌های مبتلا به این ویروس را می‌کشد: «این ویروس می‌تواند تلفات سنگینی را در جمعیت خوک وحشی یا خوک خانگی ایجاد کند. این موضوع می‌تواند بسیار بد باشد.»تب خوکی آفریقایی یکی از مهمترین بیماری‌های در خوک‌ها محسوب می‌شود و شناسایی این بیماری در یک کشور به طور معمول منجر به تعلیق صادرات گوشت خوک می‌شود. این بیماری خطری برای سلامتی انسان ندارد. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

شیوع کرونا در زمستان چقدر وخیم خواهد بود؟ - BBC News فارسیپاییز و زمستان کم‌کم فرا می‌رسند و معمولا در فصل‌های سرد، سرماخوردگی و آنفلوآنزا هم زیاد می‌شوند. این باعث نگرانی از افزایش ابتلا به کرونا و شاید هم موج دوم و بزرگتر این بیماری شده است. با این حال پیش‌بینی روند این بیماری در زمستان پیچیده و نامعلوم است؛ هم دلایلی هست برای نگرانی هم دلایلی برای اطمینان خاطر.

کارگران مجبورند در شرایط کرونا کار کنند/ شکاف درآمد و هزینه کارگران را محتاج به کار هر روزه کرده استیک فعال کارگری گفت: شکاف عمیق میان درآمد و هزینه کارگران را مجبور می‌کند در شرایط شیوع کرونا سر کار بروند و در این اوضاع منطقی‌ترین کار رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

آغاز کنکور کارشناسی ارشد با وجود کرونا - BBC News فارسیوجود شیوع ویروس کرونا و اعلام 'وضعیت قرمز' در ۱۴ استان از طرف وزارت بهداشت ایران، برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد آغاز شده است.

آزمون کارشناسی ارشد 99 در همداناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

بی توجهی به وضعیت کرونا در گیلانبی‌توجهی به وضعیت کرونا در گیلان با وجود هشدار در خصوص بحران کرونا، هجوم مسافران به استان‌های شمالی کشور (گیلان) در تعطیلات آخر هفته و بی‌توجهی به انتشار کرونا کار کادر درمان را مشکل‌تر خواهد ساخت

الزام استفاده از ماسک در مکان های عمومیالزام استفاده از ماسک در مکان های عمومی ماسک_بزنيم