شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند بیشتر بخوانید🔽

تصور می‌شد که گرازهای کوتوله ۲۵ سانتی‌متری به دلیل از بین رفتن زیستگاه‌هایشان در دهه ۱۹۶۰ منقرض شده‌اند. اما در دهه‌های اخیر برنامه‌های پرورش گراز کوتوله و سایر اقدام‌های حفاظتی برای برگرداندن این گونه به طبیعت آغاز شده است.

هم اکنون نزدیک به ۳۰۰ گراز کوتوله در ایالت آسام هند زندگی می‌کنند اما دانشمندان این واهمه را دارند که بیماری تب خوکی آفریقایی جمعیت در معرض خطر این گونه را نابود کند.پس از تایید مقامات هندی از شیوع تب خوکی در این کشور، مراکز پرورش این گونه حیوانی قرنطینه شدند و اقدام‌های احتیاطی دقیقی اتخاذ شد.

وی تاکید کرد که این ویروس تقریبا تمامی خوک‌های مبتلا به این ویروس را می‌کشد: «این ویروس می‌تواند تلفات سنگینی را در جمعیت خوک وحشی یا خوک خانگی ایجاد کند. این موضوع می‌تواند بسیار بد باشد.» تب خوکی آفریقایی یکی از مهمترین بیماری‌های در خوک‌ها محسوب می‌شود و شناسایی این بیماری در یک کشور به طور معمول منجر به تعلیق صادرات گوشت خوک می‌شود. این بیماری خطری برای سلامتی انسان ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شیوع کرونا در زمستان چقدر وخیم خواهد بود؟ - BBC News فارسیپاییز و زمستان کم‌کم فرا می‌رسند و معمولا در فصل‌های سرد، سرماخوردگی و آنفلوآنزا هم زیاد می‌شوند. این باعث نگرانی از افزایش ابتلا به کرونا و شاید هم موج دوم و بزرگتر این بیماری شده است. با این حال پیش‌بینی روند این بیماری در زمستان پیچیده و نامعلوم است؛ هم دلایلی هست برای نگرانی هم دلایلی برای اطمینان خاطر.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کارگران مجبورند در شرایط کرونا کار کنند/ شکاف درآمد و هزینه کارگران را محتاج به کار هر روزه کرده استیک فعال کارگری گفت: شکاف عمیق میان درآمد و هزینه کارگران را مجبور می‌کند در شرایط شیوع کرونا سر کار بروند و در این اوضاع منطقی‌ترین کار رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آغاز کنکور کارشناسی ارشد با وجود کرونا - BBC News فارسیوجود شیوع ویروس کرونا و اعلام 'وضعیت قرمز' در ۱۴ استان از طرف وزارت بهداشت ایران، برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد آغاز شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آزمون کارشناسی ارشد 99 در همداناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بی توجهی به وضعیت کرونا در گیلانبی‌توجهی به وضعیت کرونا در گیلان با وجود هشدار در خصوص بحران کرونا، هجوم مسافران به استان‌های شمالی کشور (گیلان) در تعطیلات آخر هفته و بی‌توجهی به انتشار کرونا کار کادر درمان را مشکل‌تر خواهد ساخت
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

الزام استفاده از ماسک در مکان های عمومیالزام استفاده از ماسک در مکان های عمومی ماسک_بزنيم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »