شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند

06/08/2020 06:40:00 ب.ظ

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند بیشتر بخوانید🔽

آنفولانزای خوکی, بیماری همه‌گیر

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند بیشتر بخوانید🔽

«هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری ویروس ی بسیار مسری وجود ندارد و تاکنون بیش از ۱۶ هزار خوک خانگی را کشته است.»

هم اکنون نزدیک به ۳۰۰ گراز کوتوله در ایالت آسام هند زندگی می‌کنند اما دانشمندان این واهمه را دارند که بیماری تب خوکی آفریقایی جمعیت در معرض خطر این گونه را نابود کند.تب خوکی آفریقایی؛ بیماری همه‌گیر دیگری که اروپا را تهدید می‌کندپس از تایید مقامات هندی از شیوع تب خوکی در این کشور، مراکز پرورش این گونه حیوانی قرنطینه شدند و اقدام‌های احتیاطی دقیقی اتخاذ شد.

برنامه حفاظت از این گونه در معرض خطر از سوی هند با کمک یک موسسه بریتانیایی پیگیری می‌شود.لیندا دیکسون که در حال تحقیق روی این ویروس در یک موسسه بریتانیایی است به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «این ویروس اغلب از طریق تماس مستقیم بین خوک‌ها، از طریق گوشت آلوده و مواد آلوده گسترش پیدا می‌کند و تولید واکسن برای آن دو یا سه سال زمان می‌برد.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شیوع کرونا در زمستان چقدر وخیم خواهد بود؟ - BBC News فارسیپاییز و زمستان کم‌کم فرا می‌رسند و معمولا در فصل‌های سرد، سرماخوردگی و آنفلوآنزا هم زیاد می‌شوند. این باعث نگرانی از افزایش ابتلا به کرونا و شاید هم موج دوم و بزرگتر این بیماری شده است. با این حال پیش‌بینی روند این بیماری در زمستان پیچیده و نامعلوم است؛ هم دلایلی هست برای نگرانی هم دلایلی برای اطمینان خاطر.

کارگران مجبورند در شرایط کرونا کار کنند/ شکاف درآمد و هزینه کارگران را محتاج به کار هر روزه کرده استیک فعال کارگری گفت: شکاف عمیق میان درآمد و هزینه کارگران را مجبور می‌کند در شرایط شیوع کرونا سر کار بروند و در این اوضاع منطقی‌ترین کار رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

آغاز کنکور کارشناسی ارشد با وجود کرونا - BBC News فارسیوجود شیوع ویروس کرونا و اعلام 'وضعیت قرمز' در ۱۴ استان از طرف وزارت بهداشت ایران، برگزاری آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد آغاز شده است.

آزمون کارشناسی ارشد 99 در همداناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

بی توجهی به وضعیت کرونا در گیلانبی‌توجهی به وضعیت کرونا در گیلان با وجود هشدار در خصوص بحران کرونا، هجوم مسافران به استان‌های شمالی کشور (گیلان) در تعطیلات آخر هفته و بی‌توجهی به انتشار کرونا کار کادر درمان را مشکل‌تر خواهد ساخت

الزام استفاده از ماسک در مکان های عمومیالزام استفاده از ماسک در مکان های عمومی ماسک_بزنيم

تصور می‌شد که گرازهای کوتوله ۲۵ سانتی‌متری به دلیل از بین رفتن زیستگاه‌هایشان در دهه ۱۹۶۰ منقرض شده‌اند.اینکه کرونا در زمستان نیمکره شمالی چه خواهد کرد فقط به خود این ویروس مربوط نیست، روند بیماری‌های زمستانی دیگر، رفتار ما و موفقیت یا شکست سیاست‌های دولت‌ها، وخامت اوضاع را تعیین می‌کنند.به گزارش خبرنگار ایلنا، هر چند حدود پنج ماه از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران می‌گذرد، همچنان استان‌های مختلف کشور با شدت نگران کننده‌ای درگیر این بیماری هستند.تفاوت اساسی در نحوه شیوع کرونا در استان‌های مختلف ایران نزدیک ۷۰۰ هزار نفر برای شرکت آزمون کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) ثبت نام کرده‌اند.

اما در دهه‌های اخیر برنامه‌های پرورش گراز کوتوله و سایر اقدام‌های حفاظتی برای برگرداندن این گونه به طبیعت آغاز شده است. هم اکنون نزدیک به ۳۰۰ گراز کوتوله در ایالت آسام هند زندگی می‌کنند اما دانشمندان این واهمه را دارند که بیماری تب خوکی آفریقایی جمعیت در معرض خطر این گونه را نابود کند. چهار نوع ویروس کرونای دیگر هم وجود دارند که باعث علائم سرماخوردگی می‌شوند و همه آنها در زمستان آسان‌تر سرایت می‌کنند. تب خوکی آفریقایی؛ بیماری همه‌گیر دیگری که اروپا را تهدید می‌کند پس از تایید مقامات هندی از شیوع تب خوکی در این کشور، مراکز پرورش این گونه حیوانی قرنطینه شدند و اقدام‌های احتیاطی دقیقی اتخاذ شد. قرادادهای موقت کار که امنیت شغلی را پایین آورده، باعث می‌شود برخی از کارگران به رغم داشتن علائم کرونا یا حتی درگیری خود و خانواده با این بیماری، از ترس اخراج، سر کار بروند که این خود خطر شیوع بیشتر کرونا را افزایش می‌دهد. برنامه حفاظت از این گونه در معرض خطر از سوی هند با کمک یک موسسه بریتانیایی پیگیری می‌شود. دکتر ریچل لو از دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن به بی‌بی‌سی گفت شاید کرونا هم ویروسی "فصلی" باشد، مثل "ویروس‌های دیگری که در زمستان به اوج شیوع می‌رسند". لیندا دیکسون که در حال تحقیق روی این ویروس در یک موسسه بریتانیایی است به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «این ویروس اغلب از طریق تماس مستقیم بین خوک‌ها، از طریق گوشت آلوده و مواد آلوده گسترش پیدا می‌کند و تولید واکسن برای آن دو یا سه سال زمان می‌برد. بنا بر آمار رسمی در روز چهارشنبه ۱۸۵ نفر دیگر با کووید-۱۹ درگذشتند.

» وی تاکید کرد که این ویروس تقریبا تمامی خوک‌های مبتلا به این ویروس را می‌کشد: «این ویروس می‌تواند تلفات سنگینی را در جمعیت خوک وحشی یا خوک خانگی ایجاد کند." بیرون بدن، تمام ویروس‌ها وقتی هوا سرد است، بهتر زنده می‌مانند. ما حتی نمی‌دانیم این بیماری تا کی ادامه خواهد داشت و بر این اساس نمی‌توان برنامه‌ریزی‌هایی مبنی بر تعطیلی اقتصاد انجام داد. این موضوع می‌تواند بسیار بد باشد.» تب خوکی آفریقایی یکی از مهمترین بیماری‌های در خوک‌ها محسوب می‌شود و شناسایی این بیماری در یک کشور به طور معمول منجر به تعلیق صادرات گوشت خوک می‌شود. در زمستان نور آفتاب و پرتو فرابنفش آن که باعث غیرفعال شدن این ویروس می‌شود، کم است. این بیماری خطری برای سلامتی انسان ندارد. این فعال کارگری با تاکید بر اینکه کویید ۱۹ یک بیماری جدید است و شیوع آن شرایط غیر قابل پیش‌بینی در ایران و جهان به وجود آورده، عنوان می‌کند: بر این اساس در قانون نیز درباره آن صحبت نشده است. هم‌رسانی این مطلب: . پنجره ها بسته‌اند و هوا در فضای‌های سرپوشیده چندان جریان ندارد.