سپاهان, قهرمانان_آسیا, کرونا

سپاهان, قهرمانان_آسیا

شیوع گسترده کرونا در ایران و حذف نام پرسپولیس و سپاهان از جدول لیگ قهرمانان آسیا

24/02/2020 08:26:00 ب.ظ

کنفدراسیون فوتبال آسیا، نام پرسپولیس و سپاهان را از برنامه لیگ قهرمانان_آسیا در روزهای دوم و سوم ماه مارچ حذف کرده است.به نظر می‌رسد این تصمیم AFC به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران باشد.اخبار_ایران

به نظر می‌رسد این تصمیم کنفدراسیون به دلیل شیوع گسترده ویروس «کرونا» در ایران باشد.پیش از این، کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های چینی هم اجازه حضور در این رقابت‌ها برای هفته‌های آینده را نداده بود؛ برای نمونه، دربرنامه لیگ قهرمانان آسیا، در گروه «H»، تیم «شانگهای» اجازه رویارویی با حریفانش را نداشته و مسابقات این تیم فعلا به زمانی دیگر موکول شده است.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

در صورت کنترل نشدن وضعیت ویروس کرونا در چین، تا پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها، تمامی نمایندگان این کشور از لیگ قهرمانان آسیا حذف خواهند شد.حالا باشگاه‌های ایرانی که تلاش می‌کردند نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای تامین امنیت داوران و باشگاه‌های آسیایی جلب کنند، باید با معضل کرونا هم بجنگند.

پیش از این، کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی امریکا در عراق و حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی، اجازه میزبانی از باشگاه‌های ایرانی را تا اطلاع ثانوی گرفته بود.در جدول تازه‌ای که ساعاتی قبل از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به روز رسانی شد، به صورت کامل نام دو باشگاه «سپاهان» و «پرسپولیس» از بازی‌هایی که قرار بود در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفندماه برگزار شوند، حذف شده‌اند.   headtopics.com

دلیل این اتفاق، قطعا به رفتار مدیریت و کادر فنی باشگاه سپاهان برای عدم رویارویی با پرسپولیس مرتبط است. کنفدراسیون فوتبال آسیا حالا نگران شده است که مبادا بازیکنان یا پرسنل این دو تیم به دلیل ابتلا به این بیماری، مقابل هم قرار نگرفته‌اند.بر اساس برنامه پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار بود روز دوازدهم اسفند پرسپولیس در زمین بی‌طرف، مقابل «التعاون» عربستان و سپاهان در زمین بی‌طرف، مقابل «النصر» عربستان قرار بگیرند.

روز یک‌شنبه، مدیران باشگاه سپاهان حاضر به رویارویی با پرسپولیس بدون حضور تماشاگران خود نشدند. مدیریت باشگاه سپاهان تایید کرده بود مقامات امنیتی به آن‌‌ها تذکر داده‌اند که حریفان عربستانی به دنبال بهانه‌ای برای کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. اما آن‌ها از حضور در زمین بازی سر باز زدند.

ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

شیوع گسترده کرونا در کره جنوبینخست‌وزیر کره جنوبی در نطقی در تلویزیون ملی این کشور گفته که شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی به مرحله خطرناکی رسیده است. چانگ سی کیون گفته که مهار ویروس کرونا در این کشور نیازمند همکاری عمومی است. او گفته از جمله باید از شرکت در گردهمایی‌های بزرگ مانند مراسم مذهبی اجتناب کرد.

شیوع ویروس کرونا؛ توزیع ماسک رایگان در ایران و کاهش شمار مبتلایان در چیندر پی انتشار اخبار مربوط به شیوع بیماری «کووید-۱۹» در ایران، ماسک‌های بهداشتی در برخی موارد تا ۳۰ برابر قیمت به فروش گذاشته شده‌اند. تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران به ۸ نفر و مبتلایان به ۴۳ مورد افزایش یافت بیشتر بخوانید:‌

شیوع کرونا در جهان؛ شناسایی سه نفر مشکوک به «کووید-۱۹» در افغانستانکرۀ جنوبی روز یکشنبه مرگ چهارمین فرد مبتلا به «کووید-۱۹»را گزارش داد. شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در این کشور نیز به ۵۵۶ نفر رسید. در ایتالیا شمار مبتلایان به ۱۱۷ نفر رسید.

در پی شیوع کرونا در ایران، ترکیه مرزهایش با ایران را بست🔺در پی شیوع کرونا در ایران، ترکیه مرزهایش با ایران را بست ⚡️فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، روز یکشنبه ۴ اسفند اعلام کرد که مرز‌های زمینی ترکیه با ایران به دلیل گسترش ویروس_ کرونا در این کشور موقتا بسته شده است.

روند شیوع و تهدید ویروس کرونا در ایرانهمه‌گیری ویروس کرونا در ایران درحالی سیر تصاعدی به خود گرفته که این کشور تاکنون شاهد بیشترین شمار تلفات انسانی پس از چین بوده است. - خبرگزاری آناتولی

الگوی شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان؛ یک مقایسه آماری | DW | 24.02.2020یک مقایسه آماری نشان می‌دهد یا الگوی ابتلا به کرونا در ایران کاملا متفاوت با جهان است یا مسئولان واقعیت را نمی‌گویند. روند جهشی شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران دست‌کم تا کنون در کشور دیگری دیده نشده است. صداقت در ایران نتیجه بهتری است . sabaazarpeik به کرونا که در مملکت ماست به کرونا بی کفایت مسئولان معروف هستش.