شیوع گسترده کرونا در ایران و حذف نام پرسپولیس و سپاهان از جدول لیگ قهرمانان آسیا

24/02/2020 08:26:00 ب.ظ

سپاهان, قهرمانان_آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا، نام پرسپولیس و سپاهان را از برنامه لیگ قهرمانان_آسیا در روزهای دوم و سوم ماه مارچ حذف کرده است.به نظر می‌رسد این تصمیم AFC به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران باشد.اخبار_ایران

به نظر می‌رسد این تصمیم کنفدراسیون به دلیل شیوع گسترده ویروس «کرونا» در ایران باشد.پیش از این، کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های چینی هم اجازه حضور در این رقابت‌ها برای هفته‌های آینده را نداده بود؛ برای نمونه، دربرنامه لیگ قهرمانان آسیا، در گروه «H»، تیم «شانگهای» اجازه رویارویی با حریفانش را نداشته و مسابقات این تیم فعلا به زمانی دیگر موکول شده است.

در صورت کنترل نشدن وضعیت ویروس کرونا در چین، تا پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها، تمامی نمایندگان این کشور از لیگ قهرمانان آسیا حذف خواهند شد.حالا باشگاه‌های ایرانی که تلاش می‌کردند نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای تامین امنیت داوران و باشگاه‌های آسیایی جلب کنند، باید با معضل کرونا هم بجنگند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

شیوع گسترده کرونا در کره جنوبینخست‌وزیر کره جنوبی در نطقی در تلویزیون ملی این کشور گفته که شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی به مرحله خطرناکی رسیده است. چانگ سی کیون گفته که مهار ویروس کرونا در این کشور نیازمند همکاری عمومی است. او گفته از جمله باید از شرکت در گردهمایی‌های بزرگ مانند مراسم مذهبی اجتناب کرد.

شیوع ویروس کرونا؛ توزیع ماسک رایگان در ایران و کاهش شمار مبتلایان در چیندر پی انتشار اخبار مربوط به شیوع بیماری «کووید-۱۹» در ایران، ماسک‌های بهداشتی در برخی موارد تا ۳۰ برابر قیمت به فروش گذاشته شده‌اند. تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران به ۸ نفر و مبتلایان به ۴۳ مورد افزایش یافت بیشتر بخوانید:‌

شیوع کرونا در جهان؛ شناسایی سه نفر مشکوک به «کووید-۱۹» در افغانستانکرۀ جنوبی روز یکشنبه مرگ چهارمین فرد مبتلا به «کووید-۱۹»را گزارش داد. شمار مبتلایان به «کووید-۱۹» در این کشور نیز به ۵۵۶ نفر رسید. در ایتالیا شمار مبتلایان به ۱۱۷ نفر رسید.

در پی شیوع کرونا در ایران، ترکیه مرزهایش با ایران را بست🔺در پی شیوع کرونا در ایران، ترکیه مرزهایش با ایران را بست ⚡️فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه، روز یکشنبه ۴ اسفند اعلام کرد که مرز‌های زمینی ترکیه با ایران به دلیل گسترش ویروس_ کرونا در این کشور موقتا بسته شده است.

روند شیوع و تهدید ویروس کرونا در ایرانهمه‌گیری ویروس کرونا در ایران درحالی سیر تصاعدی به خود گرفته که این کشور تاکنون شاهد بیشترین شمار تلفات انسانی پس از چین بوده است. - خبرگزاری آناتولی

الگوی شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان؛ یک مقایسه آماری | DW | 24.02.2020یک مقایسه آماری نشان می‌دهد یا الگوی ابتلا به کرونا در ایران کاملا متفاوت با جهان است یا مسئولان واقعیت را نمی‌گویند. روند جهشی شمار قربانیان ویروس کرونا در ایران دست‌کم تا کنون در کشور دیگری دیده نشده است. صداقت در ایران نتیجه بهتری است . sabaazarpeik به کرونا که در مملکت ماست به کرونا بی کفایت مسئولان معروف هستش.

کنفدراسیون فوتبال آسیا نام دو تیم ایرانی را از برنامه لیگ قهرمانان آسیا در روزهای دوم و سوم ماه مارچ حذف کرده است.Image caption شیوع سریع ویروس کرونا در کره جنوبی شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف همچنان ادامه دارد و در بعضی کشورها آمار آن ظرف دو روز دوبرابر شده است.Aa چین روز یکشنبه همزمان با اعلام تعداد موارد جدید آلوده به ویروس کرونا، تاکید کرد که شمار عفونت‌های تازه همچنین مرگ و میر در خارج از استان هوبئی، کانون ظهور و انتشار این ویروس رو به کاهش است.Aa دولت افغانستان روز یکشنبه از شناسایی سه فرد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا (کووید-۱۹) خبر داد.

به نظر می‌رسد این تصمیم کنفدراسیون به دلیل شیوع گسترده ویروس «کرونا» در ایران باشد. پیش از این، کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه‌های چینی هم اجازه حضور در این رقابت‌ها برای هفته‌های آینده را نداده بود؛ برای نمونه، در برنامه لیگ قهرمانان آسیا ، در گروه «H»، تیم «شانگهای» اجازه رویارویی با حریفانش را نداشته و مسابقات این تیم فعلا به زمانی دیگر موکول شده است. نخست‌وزیر کره جنوبی در نطقی در تلویزیون ملی گفته که شیوع ویروس کرونا در این کشور به مرحله خطرناکی رسیده است. در صورت کنترل نشدن وضعیت ویروس کرونا در چین، تا پایان مرحله گروهی این رقابت‌ها، تمامی نمایندگان این کشور از لیگ قهرمانان آسیا حذف خواهند شد. تعداد جان باختگان این بیماری نیز پس از احتساب آمار ۹۷ قربانی جدید در روز شنبه، به ۲۴۴۲ رسیده است. حالا باشگاه‌های ایرانی که تلاش می‌کردند نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای تامین امنیت داوران و باشگاه‌های آسیایی جلب کنند، باید با معضل کرونا هم بجنگند. او گفته مردم باید از شرکت در گردهمایی‌های بزرگ مانند مراسم مذهبی اجتناب کنند. پیش از این، کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی امریکا در عراق و حمله موشکی سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی، اجازه میزبانی از باشگاه‌های ایرانی را تا اطلاع ثانوی گرفته بود. بنا بر اعلام پکن تا پایان روز شنبه ابتلای ۶۴۸ نفر دیگر از ساکنان این کشور به بیماری «کووید-۱۹» تایید شده است اما از این تعداد تنها ۱۸ مورد در خارج از استان هوبئی به ثبت رسیده است که کمترین میزان طی یک ماه گذشته محسوب می‌شود.

در جدول تازه‌ای که ساعاتی قبل از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به روز رسانی شد، به صورت کامل نام دو باشگاه «سپاهان» و «پرسپولیس» از بازی‌هایی که قرار بود در روزهای دوازدهم و سیزدهم اسفندماه برگزار شوند، حذف شده‌اند. این هشدار در حالی داده شده که شمار افراد آلوده به این ویروس در این کشور به ۴۳۳ نفر رسیده که بیش از دوبرابر آمار روز جمعه است. هشدار چین دربارۀ احتمال بازگشت ویروس کرونا به بدن برخی از درمان شدگان وضعیت شیوع ویروس کرونا در دیگر نقاط جهان بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، اخبار منتشره دربارۀ شیوع این ویروس در خارج از مرزهای چین نگران کننده است.   دلیل این اتفاق، قطعا به رفتار مدیریت و کادر فنی باشگاه سپاهان برای عدم رویارویی با پرسپولیس مرتبط است. کنفدراسیون فوتبال آسیا حالا نگران شده است که مبادا بازیکنان یا پرسنل این دو تیم به دلیل ابتلا به این بیماری، مقابل هم قرار نگرفته‌اند. در منطقه‌ای در جنوب میلان از ۵۰ هزار نفر از مردم خواسته شده که در خانه‌هایشان بمانند. بر اساس برنامه پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار بود روز دوازدهم اسفند پرسپولیس در زمین بی‌طرف، مقابل «التعاون» عربستان و سپاهان در زمین بی‌طرف، مقابل «النصر» عربستان قرار بگیرند. ژاپن نیز از تایید ۲۷ مورد جدید خبر داد. روز یک‌شنبه، مدیران باشگاه سپاهان حاضر به رویارویی با پرسپولیس بدون حضور تماشاگران خود نشدند. بر اساس آخرین آمار تعداد مبتلایان در چین ۷۶ هزار و ۲۸۸ مورد است که از میان آنها ۲۳۴۵ جان خود را از دست دادند. هشدار چین دربارۀ احتمال بازگشت ویروس کرونا به بدن برخی از درمان شدگان وضعیت شیوع ویروس کرونا در دیگر نقاط جهان بنا بر اعلام سازمان جهانی بهداشت، اخبار منتشره دربارۀ شیوع این ویروس در خارج از مرزهای چین نگران کننده است.

مدیریت باشگاه سپاهان تایید کرده بود مقامات امنیتی به آن‌‌ها تذکر داده‌اند که حریفان عربستانی به دنبال بهانه‌ای برای کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. اما آن‌ها از حضور در زمین بازی سر باز زدند. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تلاش دارد با کمک به کشورهای آسیب‌پذیر از جمله ۱۳ کشور در آفریقا که با چین در ارتباط هستند، از شیوع این بیماری در این سرزمین‌ها جلوگیری کند. شاید رایزنی‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا و ایران دوباره آغاز شود. دو باشگاه ایرانی فعلا برای بازی سوم خود در لیگ قهرمانان آسیا برنامه‌ای در جدول کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارند. . ایسنا روز یکشنبه به نقل از مهدی یوسفی، رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت نوشت: «همکارانمان در اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت تصمیم گرفتند که خرید و فروش ماسک در داروخانه‌ها ممنوع شود. شمار مبتلایان تایید شده در ایران به ۴۳ نفر و شمار مرگ و میرها نیز به ۸ نفر رسید؛ بیشتر موارد ابتلا همچنان در شهر قم گزارش شده است.