شیمی‌دان روس که مدعی مشارکت در تولید سم نوویچوک است از ناوالنی عذرخواهی کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شیمی‌دان روس که مدعی مشارکت در تولید سم نوویچوک است از ناوالنی عذرخواهی کرد جزئیات بیشتر🔽

یک شیمی‌دان با عذرخواهی از الکسی ناوالنی، سیاستمدار مخالف دولت روسیه، مدعی شد که در برنامه مخفی شوروی برای ساخت گاز اعصاب «نوویچوک» نقش داشته است. یک آزمایشگاه ارتش آلمان تائید کرده است که الکسی ناوالنی با گاز اعصاب نوویچوک مسموم شده است. دو آزمایشگاه مستقل دیگر در فرانسه و سوئد نیز همین نتیجه را تأیید کرده‌اند.

آقای میرزایانوف که هم اکنون در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کند، نخستین فردی بود که در مقاله‌های منتشر شده در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی وجود گاز اعصاب نوویچوک را فاش کرد. کرملین که پس از انتشار خبر مسمومیت این مخالف سرسخت دولت برای وی آرزوی سلامتی کرده بود، هرگونه اتهام دخالت در این ماجرا را «پوچ و بی‌اساس» خوانده است.سه محقق سابق اتحاد جماهیر شوروی که در حال حاضر بیش از ۷۰ سال سن دارند، تاکنون ادعا کرده‌اند که در ایجاد نوویچوک مشارکت داشته‌اند.

به گفته وی، آقای ناوالنی احتمالا سم را قورت داده است چراکه به‌نظر می‌رسد که او افراد دیگری را آلوده نکرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گینزبرگ؛ زنی که در مسند قضاوت جلودار جنبش عدالت‌خواهی آمریکایی‌ها شد - BBC News فارسیروت بیدر گینزبرگ، قاضی سرشناس دیوان عالی آمریکا دیروز به علت سرطان لوزالمعده در ۸۷ سالگی درگذشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده سپاه: هرکس را که در کشتن سلیمانی دست داشته خواهیم زد | DW | 19.09.2020سردار سلامی می‌گوید سپاه در گرفتن انتقام کشته‌شدن قاسم سلیمانی جدی است، اما این انتقام‌گیری نه با کشتن یک زن سفیر بلکه با زدن کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم در کشتن سلیمانی دست داشتند انجام خواهد شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مردی که از بلندترین آسمان‌خراش پاریس بالا رفت دستگیر شداین فرد بدون هیچ وسیله محافظتی از بلندترین ساختمان پاریس بالا رفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آشنایی با عکاس هندی که نیم قرن تاریخ دُبی را ثبت کرده است«در دُبی عکس‌های رامش را می‌توان همه‌جا دید، از درودیوار مترو گرفته تا موزهٔ اتحاد. مشهورترین عکسهای او امضای پیمان تشکیل این کشور را نشان می‌دهد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هفته‌ای که گذشت به روایت تصویر - BBC News فارسیمجموعه‌ای از عکس‌های برگزیده خبری هفته گذشته (۱۲ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۰) در نقاط مختلف دنیا
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اسرار جنگ؛ بمب‌های عراقی که پس از نماز جمعه هاشمی منفجر شدندArrtemiis عالی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »