شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز به «ژوکر» رسید

16/06/1398 10:54 ب.ظ

شیرطلایی جشنواره فیلم ونیز به «ژوکر» رسید؛ رومن پولانسکی با «یک مامور و یک جاسوس» نقره گرفت. سعید روستایی و «متری شش و نیم» سهمی از جوایز نداشتند. بیشتر بخوانید

شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹، به «تد فیلیپس» کارگردان فیلم تحسین‌شد «ژوکر» رسید.مراسم اختتامیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز روز شنبه ۷ سپتامبر در این شهر برگزار شد.فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی هم که گفته می‌شد در بخش «افق‌های ونیز» این جشنواره شانس بردن جایزه را دارد، دست خالی ونیز را ترک کرد.

مراسم اختتامیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز روز شنبه ۷ سپتامبر در این شهر برگزار شد. فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی هم که گفته می‌شد در بخش «افق‌های ونیز» این جشنواره شانس بردن جایزه را دارد، دست خالی ونیز را ترک کرد.

داوران این جشنواره همچنین شیر نقره‌ای را به رومن پولانسکی، برای فیلم «یک مامور و یک جاسوس» اعطا کردند. این کارگردان شهیر لهستانی - فرانسوی در مراسم اختتامیه غایب بود. هیئت داوران همچنین جایزه بهترین کارگردان را به روی اندرسون برای فیلم «درباره جاودانی» اعطا کردند.

جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره هم به لوکا مارینلی ایتالیایی برای بازی در فیلم «مارتین ایدن» رسید. آریان آسکاراید هم برای بازی در فیلم «گلوریا مندی» برنده جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره هفتاد و ششم فیلم ونیز شد. headtopics.com

تهیه کننده فیلم «ژوکر» کمپانی برادران وارنر است و حدود پنجاه و پنج میلیون دلار هزینه صرف ساخت آن شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

معترضان به تغییرات اقلیمی بر روی فرش قرمز جشنواره فیلم ونیزمعترضان با خواندن آواز، شعار دادن و حمل پلاکاردهایی خواستار توجه فوری به تغییرات اقلیمی در سطح جهان شدند.

فیلم کارگردان افغان در جشنواره ونیز با استقبال روبرو شدفیلم «حوا، مریم، عایشه» اثر صحرا کریمی، فیلمساز افغان با استقبال تماشاگران در جشنواره فیلم ونیز روبرو شد.

آنجلینا جولی از فیلم افغانی در جشنواره بین المللی «ونیز» حمایت کردآنجلینا جولی، هنرپیشۀ مشهور امریکایی از اشتراک فیلم افغانستان تحت نام «حوا، مریم و عایشه» در

جشن پایانی خانه سینما و جشنواره فیلم فجر را تعطیل کنیدمحمد مهدی عسگرپور با انتشار یادداشتی به نحوه برگزاری مراسم پایانی بیست و یکمین جشن سینمای ایران انتقاد کرد.

پاکت محرم "بنی‌فاطمه" را چه کسی می‌دهد+ فیلم- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«نویسنده آمریکایی: بن‌سلمان معتاد به کوکائین است!» *مایکل ولف در کتاب جدید خود به نام «محاصره؛ ترامپ زیر آتش» فاش کرد که ولی‌عهد عربستان اعتیاد مزمن به کوکائین دارد *وی اختلافات میان خانواده سلطنتی در عربستان را نیز در کتاب خود آورده است مگه تو گوه خوری که معتاده مملکتو غارت کردن مهم نی معتادیه این مهمه

طرح تهیه فیلم از سیاهچاله عظیم مرکز راه شیریتیمی از منجمان که اولین عکس از یک سیاهچاله فضایی را تهیه کرد، طرح خود را برای ضبط یک ویدئوی رنگی 'کاملا واضح' از سیاهچاله مرکز کهکشان راه شیری اعلام کرده است.

شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۹، به «تد فیلیپس» کارگردان فیلم تحسین‌شد «ژوکر» رسید.

مراسم اختتامیه هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز روز شنبه ۷ سپتامبر در این شهر برگزار شد.

فیلم «متری شش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی هم که گفته می‌شد در بخش «افق‌های ونیز» این جشنواره شانس بردن جایزه را دارد، دست خالی ونیز را ترک کرد.

داوران این جشنواره همچنین شیر نقره‌ای را به رومن پولانسکی، برای فیلم «یک مامور و یک جاسوس» اعطا کردند. این کارگردان شهیر لهستانی - فرانسوی در مراسم اختتامیه غایب بود.

هیئت داوران همچنین جایزه بهترین کارگردان را به روی اندرسون برای فیلم «درباره جاودانی» اعطا کردند.

جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره هم به لوکا مارینلی ایتالیایی برای بازی در فیلم «مارتین ایدن» رسید.

آریان آسکاراید هم برای بازی در فیلم «گلوریا مندی» برنده جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره هفتاد و ششم فیلم ونیز شد.

تهیه کننده فیلم «ژوکر» کمپانی برادران وارنر است و حدود پنجاه و پنج میلیون دلار هزینه صرف ساخت آن شده است. یوآخیم فینیکس در این فیلم نقش ژوکر را بازی می‌کند و زازی بیتز و رابرت دنیرو از دیگر بازیگران سرشناس این فیلم هستند.

منتقدان بر این باورند فیلم «ژوکر» حرف‌های زیادی در جشنواره اسکار امسال خواهد داشت و از همین حالا باید چندین جایزه را برای فیلم موفق تد فیلیپس کنار گذاشت.