شیرین ابوعاقله؛ حمله پلیس اسرائیل به شرکت‌کنندگان مراسم خاکسپاری خبرنگار الجزیره - BBC News فارسی

24/02/1401 01:14 ق.ظ

زمانی که عزاداران تابوت خانم ابوعاقله را از بیمارستانی دربیت‌المقدس شرقی بیرون می‌بردند، پلیس با باتوم به میان جمعیت حمله کرد و تابوت نزدیک بود به زمین بیافتد. عده‌ای از پلیس‌های اسب سوار هم از نارنجک صوتی استفاده کردند.

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱پیش‌تر، پلیس اسرائیل فلسطینی‌ها را به اخلال در نظم عمومی به خاطر پرتاب سنگ و سردادن شعارهای ملی متهم کرده و به سوی آن‌ها گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی شلیک کرد.خبرنگار الجزیره در حمله اسرائیل در کرانه باختری کشته شد

خبرنگار الجزیره در حمله اسرائیل در کرانه باختری کشته شد تام بیتمن، خبرنگار بی‌بی‌سی در بیت‌المقدس می‌گوید که فشارها برای تحقیقات در مورد مرگ شیرین ابوعاقله در حال افزایش است. به گفته او تمرکز بر روی گلوله‌ای است که منجر به مرگش شده، گلوله‌ای که طی آزمایش‌های کالبد شکافی پیدا شد، اما بنا به گزارش‌ها، این گلوله از نوعی است که هم سربازان اسرائیلی و نیروهای فلسطینی از آن استفاده می‌کنند.

در این گزارش گفته شده که این حادثه می‌تواند ناشی از "تیراندازی‌ گسترده از سوی فلسطینی‌ها" یا احتمالا از "چند گلوله شلیک شده توسط یک سرباز" باشد که به "تروریستی شلیک کرده که خودروی او را هدف قرار داده بود".شیرین ابوعاقله در دو دهه گذشته از درگیری‌های اسرائیل و فلسطینیان گزارش می‌داد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

پلیس؟؟؟؟؟!!!!! وای وای چه مصببتی ، شانس آوردی بهت فرو نرفت به چپ سگم خوب این خبر را هم سانسور می کردید دیگه لعنت بر اسرائیل و حامی رسانه ای اش بی بی سی تروریست چیکار کنیم الان ؟! میخای گریه کنیم براشون؟! مرسی از خبر! راستی ایران همه چی گل و بلبل است! به خاک-برسر بهنود سلام برسانید تو خاورمیانه گه دونی این چیزها طبیعیه.

کیر هموم اسبه به دهن مسعودبهنود به تخمم، حرومزاده ریدم به “گور” خانم ابوعاقله بهار جان

حمله پلیس اسرائیل به عزاداران در خاکسپاری شیرین ابوعاقله، خبرنگار الجزیرهپلیس اسرائیل به جمعیت حاضر در مراسم خاکسپاری شیرین ابوعاقله، خبرنگار شبکه خبری الجزیره که روزجمعه ۲۳ اردیبهشت در بخش شرقی اورشلیم (بیت المقدس) برگزار شد با باتوم حمله کرد. این خاصیت مسلمانه خودش میکشه خودشم میره زیر تابوب،در ایران زیاد دیدیم مرگ_بر_جمهوری_اسلامی آخه کثافت های مزدور این خبر چه ربطی به شما خون شویان داره؟ در مملکت ما ایران،دارن هموطنانم رو با شلیک مستقیم گلوله های جنگی میکشند اونوقت شما خودفروشان خونشور دم از فلسطین و اسرائیل و... میزنید!!! شرم بر شما که ننگ مایی💩 گورپدرهرچه فلسطینی .فلسطینی به ماچه ؟گورپدر رادیو فردا وپس فردا .

این هم بی‌بی‌سی بیطرف و حرفه‌ای. خاک بر سرت بهنود به تخمدان بهاره جان کار خیلی خوبی کردن بیت المقدس شرقی کجاست دیگه ؟ رو کره زمین ه ؟ به ماچه بهاره جان بدرک فاضلاب آیت_الله_بی_بی_سی اسراییل خیلی از ج عسلامی شما عقب تره. اولن معلوم نیس اسراییل کشته یا نه. دومن اگه کشته پول تیر نگرفته. سومن تو این درگیری کسی کشته نشده ولی ج عسلامی سر تشیع جنازه ی عزت الله سحابی حمله کرد و دخترش رو کشت.

چندین مرتبه برای سربازان حضرت موسی هورا کشیدم. این خبرو تمام رسانه های داخلی و صداوسیما به اندازه کافی پوشش دادن. رسانه های بین الملی ام که دارن 24 ساعته بهش میپردازن. حمله پلیس به عزاداران تو ایران زیاد اتفاق افتاده و کمتر رسانه ای شده. بهتره تمرکز رسانه های فارسی زبان خارج کشور، روی خبرهایی که سانسور یا رسانه ای نمیشه، باشه

به تخمای پشمالو ام

شبکه‌‌های اجتماعی: ادامه اعتراضات به گرانی در ایران و حمله به معترضان | DW | 13.05.2022نه تنها اعتراض به گرانی ، بلکه برای سرنگونی خامنه‌ای و حکومت اسلامی تروریستی جمعه ۲۳ اردیبهشت چرا فیلم نگذاشتید؟ چرا شعارها را پخش نکردید؟ فقط ماسمالی کنید حرکت مردم را

بصورت اتفاقی بوده؛‌ تردید نکنید! اتفاقی تک تیر انداز بهش شلیک کرده،‌ اتفاقی پلیس اسرائیل وحشیگری کرده و... بهمین 🥚 که بود و چه کرد؟🤔 رفتار درست و انسانی با مسلمان چه از سان سنی چه شیعه سان توسری و تو دهمنیه....گرگیاین که مهار نشن ریشه انسانیت و تمدن رو میکنن، از جانبه همه براندازان ریدم دهن مسعود بهنود و چپ کثیف نگهدار

آیت_الله_بی_بی_سی خب با اين حساب بايد ريد به دهن بهنود. به کتفم به تخممممممم خجالت ام نمی‌کشید، تعداد منشن ها از لایک ها بیشتره 🤣 کیرم تو حلق ملکه انگلیس و بی بی سی که خرج شما کونی زاده ها رو میده که منشن یه کاربر ناشناس از توییت کیری شما ببشتر فیو میگیره. عن بگیرن درِ رسانه ای که شما باشی و به تخم مخاطب هم نیستید.

تحقیقات ارتش اسرائیل در مورد درز اطلاعات مربوط به حمله به شناورهای ایرانی بی‌نتیجه ماندبراساس این گزارش بخش ضداطلاعات ارتش اسرائیل در مورد ارتباطات هزار و دویست پرسنل نظامی تحقیق و از ده نفر بازجویی کرده است.

پلیس اسرائیل آر پی جی نداره؟ خیلی خبرمال بیناموس و در پیتی هستید بپا تابوت اون مرحومه تو ک ون تو نره بی بی سی چطور اون زمان که خمینی منحوس آفتابه دست میگرفت توی پاریس که طهارت کنه شما و پنجاه خبرنگار حاضر و عکاس به صورت جهانی پوشش میدادی. اما حالا که یک ملت در آستانه رستاخیز بزرگ جان بر کف وسط خیابانها قربانی میشوند شما اخبار فلسطین تیتر میزنی ؟ !!!

به جهنم . که تابوت اون مرحومه نزدیک بود بیفته !!!!؟؟؟ جوانهای نازنین میهن کف خیابون خون و آتش و گرسنگی در حال جنگ هستند و تو نگران افتادن تابوت یک فلستطینی ؟؟؟!!! شرم بر شما کم بمال همیشه بمال بدرک مجریهای هزار پدر عن عن سی مردمی ک الان در خفقان اینترنت دارن کشته میشن بخاطر زندگی‌ای بهتر مهمتر از بیت المقدس است

به درک بهاره جون سر به تن خودتو سایر کاسه لیسانتون نباشه

نام‌گذاری نوزادان فلسطینی به نام «شیرین ابوعاقله»

کوس ننتون مادر جنده ها همه فلسطینی ها رو باید اتیش زد خاکسترشون ریخت تو فاضلاب به جهیزیه ی بهاره جان کار خیلی خوبی کردند مادرجنده‌ها چرا اعتراضات ایران رو پوشش نمیدید؟ چرا نمیگیید مردم تو خیابونها فریاد میزنن ای شاه ایران برگرد به ایران خبر خیلی مهمی بود پدسگا کون لق ابوعاقله و خاشقچی. کیر تو فلسطین. آیا اینقدری که بی بی سی فارسی اخبار اسرائیل و عربارو پوشش میده آیا بی بی سی عرب و انگلیسی هم اخبار ایران رو پوشش میدن؟ جواب قطعا خیر است چون بی بی سی چی ها مادر جنده تر ازین حرفان.

حمله روسیه به اوکراین؛ واتیکان: تامین سلاح برای کی‌یف بر اساس آموزه‌های کلیسای کاتولیک «مشروع» استوزرای خارجه گروه ۷ در نشست خود در آلمان بر لزوم ادامه حمایت از اوکراین در مقابل تجاوز نظامی روسیه تاکید کردند. یک شیر در قفس در حضور شغالها درود بر تو حضرت پوتین به دشمنان و مزدوران غرب اجازه زندگی ندی حقتونه اشغالا

جدی میگی ؟ خاک بر سر بهنود حرومزاده یادم نمیاد خبر کشته شدن هاله سحابی تو مراسم تشییع پدرش رو انقد مظلومانه اعلام کرده باشی به تخمم گور پدرش به جهنم! دقیقا به تخم چپمون آیت الله بی بی سی لال بمیر چرا از نارنجک واقعی یا حداقل گلوله واقعی استفاده نکردند؟ اینا از آخوندا بدترند! به ما چه؟ تو مثلا رسانه فارسی زبا هستی.

اکسیوس: مورا پیشنهاد جدیدی از سوی آمریکا به ایران نیاورده استپایگاه خبری اکسیوس به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سفرش به تهران حامل پیامی از سوی آمریکا به ایران نیست.

و همچنان به کیرمان ، بهارجان تکرار کن یه کیزررررم، کص کش بی بی سی، کیر خر به کص ملکه خوب به درک واقعا مرزی برای وقاحت شما نیست؟! ای کاش زمین می افتاد بیشتر لذت می بردیم. ریدم تو ساختمونت بی بی سی به میرم به میر میرحسین تان ، کاربسیار خوبی کردند معدود میشه بی بی سی از خانم یا اقا استفاده کنه ببین چه کونی ازشون اتیش گرفته ها

💩

ریدم پس کله رهبرتون که همون بشه خایهمنه‌ای . یعنی میشه روزی که خبری از این فلسطینیهای حرامزاده نشنویم . ریدم تو جنازه و تابوت أبو_عاقلة انشالا تشیع جنازه ملکه الیزابت ابو آکله درسته به نازنین کیرم به کتفم کم مونده سینه بزنه بی بی سی ! عزاداریت قبول در این سی سال عمرم کثیف تر از رسانه عوام فریب آلت الله بی بی سی رو در دنیا نمیشناسم ، خارج از هر گونه تعصبی ‼️🥴

خوب شد. کیف کردم. کاش میزدن همه فلسطینیا رو سرویس می‌کردن اونجا تا امثال شما بیشتر پاره شید! میگن قرار بوده با آمبولانس ببرنش قبرستون میان بزور میبرنش تو خیابان که رو دست ببرن فیلم درست بکنن که نیروهای اسرائیلی هم درست مثل برادران ناجا و بسیج و سپاه عمل کردن

شاشیدم تو ayatolah_bbc به تخم چپم تخم تخم راست و کیرم هم دهن کاکنان بی بی سی جدا حس حسین شریعتمداری بودن بهتون دست نمیده با نشر این چرت و پرتا؟ به تخم الاغ باز جای شکرش باقیست که از خانواده مقتول تعهد نگرفتن که عزاداری نکنن و بابت تحویل جسد ازشون پول نگرفتن آبان_۹۸ به نازنین تخممان،،، آیت الله بی بی سیه بی شرف،،، فلسطین و تابوت رو ولش کن از خوزستان بگو اعتراضات_سراسری نان_قیمت_جان مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

فقط گوه بخورید. آفرین کون فلسطینی لیس بزنید. خب به تخمم کاخ سفید خشونت رژیم صهیونیستی در مراسم تشییع خبرنگار الجزیره را «نگران‌کننده» خواند 🔹کاخ سفید گفته خشونت در مراسم تشییع جنازه خبرنگار الجزیره «بسیار نگران‌کننده» است. (وقتی آش خیلی شور می‌شود ) سپاه سایبری پاسداران👇🏻 ☑️ SEPAHCYBERY بسیار کار خوبی کردند

عجب حماسه ای … حمله سربازان غاصب اسرائیل به فلسطینی های مسلمانی که تابوت شيرين_ابو_عاقلة مسیحی را همچون عَلَم شرافت و آزادگی به دوش گرفته اند و نمی گذارند این عَلَم بر زمین بیفتد. فلسطین به برجام پاره‌پارهٔ رهبرتان It is rather repugnant, the double standard of western media (including yours by the way), that nonsense yellow umbrella demonstration in Hong Kong had more coverage than this?

چرا از مردمتون نمیگید خود فروخته ها اونیم که میگید و میزارید نشون دادن چهره مردمه ننگ به شما که تاریخ وطن فروشی شمارا فراموش نمیکنه مکاره های دست نشانده به تخمم ایشالا روزی میرسه که خبرنگارای بی بی سی رو اینجوری رو تابوت ببریم به درک در تیتر خبر ۲ بار اسم پلیس آوردید اما نگفتید کجا اجازه ندارید بدنام بشن یا فقط خوبارو اسم می‌برید؟!؟

پادکست چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی – دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱پیش‌تر، پلیس اسرائیل فلسطینی‌ها را به اخلال در نظم عمومی به خاطر پرتاب سنگ و سردادن شعارهای ملی متهم کرده و به سوی آن‌ها گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی شلیک کرد.

کشته شدن خانم ابوعاقله با محکومیت گسترده‌ای روبرو شد از جمله دولت آمریکا خواستار تحقیقات کامل در مورد چگونگی کشته شدن این خبرنگار است.که خانم ابوعاقله به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شده است، در حالی که اسرائیل می‌گوید هنوز مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده و ممکن است که او با شلیک گلوله‌های فلسطینی کشته شده باشد.

خبرنگار الجزیره در حمله اسرائیل در کرانه باختری کشته شد

فلسطینی‌ها درخواست اسرائیل برای انجام تحقیقات مشترک در این مورد را رد کردند و گفته‌اند که به اسرائیلی‌ها اعتماد ندارند. هر دو طرف در حال انجام تحقیقات هستند.

تام بیتمن، خبرنگار بی‌بی‌سی در بیت‌المقدس می‌گوید که فشارها برای تحقیقات در مورد مرگ شیرین ابوعاقله در حال افزایش است. به گفته او تمرکز بر روی گلوله‌ای است که منجر به مرگش شده، گلوله‌ای که طی آزمایش‌های کالبد شکافی پیدا شد، اما بنا به گزارش‌ها، این گلوله از نوعی است که هم سربازان اسرائیلی و نیروهای فلسطینی از آن استفاده می‌کنند.

ارتش اسرائیل روز گذشته گزارشی را منتشر کرد که در آن گفته شده تعیین منشاء این شلیک مرگبار ممکن نیست.

در این گزارش گفته شده که این حادثه می‌تواند ناشی از "تیراندازی‌ گسترده از سوی فلسطینی‌ها" یا احتمالا از "چند گلوله شلیک شده توسط یک سرباز" باشد که به "تروریستی شلیک کرده که خودروی او را هدف قرار داده بود".شیرین ابوعاقله در دو دهه گذشته از درگیری‌های اسرائیل و فلسطینیان گزارش می‌داد.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفته است که این پرونده را به دیوان بین المللی کیفری ارجاع خواهد داد که جنایات جنگی احتمالی را بررسی می‌کند.

هیچ واکنش فوری از سوی این دیوان یا دولت اسرائیل به این درخواست آقای عباس نشده است.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، محمود عباس را متهم کرد که "بدون هیچ مبنایی اسرائیل را عامل این حادثه دانسته است".

این حادثه در زمانی رخ داده که تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌ها بالا گرفته است. درگیری‌های دو ماه گذشته یکی از مرگبارترین دوره‌های خشونت‌آمیز در سال‌های اخیر بوده است.یهودیان اسرائیلی توسط فلسطینی‌ها و اعراب اسرائیلی در اسرائیل و کرانه باختری، اسرائیل در شهر جنین دست به عملیات زد.

هفده اسرائیلی و دو اوکراینی بر اثر ضربات چاقو، تیراندازی، حمله با خودرو و حمله با تبر کشته شدند.

در همین دوره ده‌ها فلسطینی هم کشته شده‌اند از جمله مهاجمانی که در هنگام انجام حملات به ضرب گلوله کشته شدند یا شبه‌نظامیان و غیرنظامیانی که در حملات و درگیری‌های اسرائیل جان خود را از دست دادند.

تصحیح و پوزش: در نسخه اولیه این خبر ، "حمله" پلیس اسرائیل به شرکت‌کنندگان در مراسم خاکسپاری، "درگیری" توصیف شده بود. از خوانندگان به خاطر این اشتباه پوزش می‌خواهیم.