شیرجه و شنا در چاه‌پله تاریخی جودپور

21/11/2019 06:37:00 ب.ظ

شیرجه و شنا در چاه‌پله تاریخی جودپور ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

هند, ماجراجویی

شیرجه و شنا در چاه‌پله تاریخی جودپور ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

سرداب تاریخی شهر جودپور ایالت راجستان هند این روزها به تفریح‌گاه گردشگران عاشق شیرجه بدل شده است.

منبع آبی این چاه‌پله در عمق ۶۰ متری سطح زمین قرار دارد و دمای حتی در سرمای زمستان از ۲۴ درجه سانتیگراد پایین تر نمی‌رود. شهر جاپور با حدود ۱ میلیون نفر جمعیت یکی از شهرهای کوچک هند به شمار می‌رود ولی بازارهای محلی میوه و ادویه آن از شهرت جهانی برخوردار است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

یادآوری تاریخی؛ پیشنهاد دولت برای برگزاری اعتراضات قانونی چه بود؟تهران- ایرنا- دولت، هفده ماه پیش اماکنی را برای اعتراض در تهران و شهرستان‌ها تعیین کرده بود ولی دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد.

موسسه بهداشت ایالات متحده آمریکا: سیگار الکترونیکی فورا ممنوع شوددر ماه‌های اخیر هم در ایالات متحده و هم در اروپا مواردی از التهاب شدید ریوی در میان مصرف کنندگان این نوع سیگار مشاهده و گزارش شده است.

شرایط عادی و آرامش در غرب استان تهران/ کشف سلاح جنگی ‌از آشوبگرانفرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران: *در حال حاضر غرب استان تهران در امنیت و آرامش کامل است *شماری از گردانندگان و لیدرهای اصلی در ناآرامی‌های اخیر دستگیر شده‌اند *از برخی از اغتشاشگران و آشوبگران سلاح سرد و در مواردی سلاح جنگی نیز کشف شده است

اتصال به اینترنت در استان هرمزگان برقرار شداتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار شد از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار و شبکه‌های پیام رسان خارجی نظیر واتس آپ و اینستاگرام در دسترس است.

راهپیمایی (حمایت از اقتدار و امنیت) - شیرازراهپیمایی (حمایت از اقتدار و امنیت) - شیراز اغتشاشات

بی‌خبری مطلق از وضعیت بازداشتی‌هاروزنامه‌_خوانی ۳۰ آبان‌ماه کیهان: اصلاح‌طلبان، حامیان داخلی اراذل آشوبگر سازندگی: اعتراض حاشیه‌نشینان علیه متن اعتماد: مکان اعتراض، امکان انتقاد خراسان: اخطار پلمب به هایپرمارکت معروف مشهد شرق: بی‌خبری مطلق از تعداد و وضعیت بازداشتی‌ها بیشتر بخوانید:

سرداب تاریخی شهر جودپور واقع در ایالت راجستان هند این روزها به تفریح‌گاه گردشگران عاشق شیرجه بدل شده است.دو روز پیش، سردبیر سایت خبری عصر ایران، یادداشتی نوشته بود درباره وقایع اخیر و در بخشی از این یادداشت به نبود محل قانونی برای اعتراضات قانونی در کشور اعتراض کرده بود.با این حال شماری از پزشکان هم می‌گویند که این موارد در میان افرادی مشاهده شده که مشتری یک نوع از مایع موسوم به THC بوده اند که به جای نیکوتین، حاوی مقادیری ماریجوانا است.سردار محسن خانچرلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت شهرستان‌های غرب استان تهران پس از ناآرامی‌هایی چند روز گذشته، گفت: متاسفانه درپی ناآرامی‌ها و اغتشاشاتی که طی چند روز گذشته در چندین شهرستان در حوزه استحفاظی غرب استان تهران رخ داد، خساراتی به اموال و اماکن عمومی و خصوصی وارد شد، اما با حضور ماموران پلیس در محل اقدامات لازم برای تامین امنیت انجام شده و در حال حاضر وضعیت در غرب استان تهران عادی بوده و شهرستان‌ها و شهروندان در آرامش کامل هستند.

چاه‌پله تاریخی تورجی در سال ۱۷۴۰ و به دستور همسر مهاراجه «آبهای سینگ» بنا نهاده شد. هدف از ساخت آن ایجاد منبع تامین آب زیر زمینی برای شهر جاپور بود.. منبع آبی این چاه‌پله در عمق ۶۰ متری سطح زمین قرار دارد و دمای حتی در سرمای زمستان از ۲۴ درجه سانتیگراد پایین تر نمی‌رود. جورج کلونی، ستاره سینمای جهان که یکی از هواداران استفاده از سیگارهای الکترونیکی است در واکنش به تلاش‌ها برای محدود کردن این محصول گفت: «مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، مشخص کرده است که مشکل، نه نیکوتین‌هایی است که در مغازه‌ها به فروش می‌رسد، بلکه مساله THC است که خرده فروشان مواد مخدر به قربانیان داده اند. شهر جاپور با حدود ۱ میلیون نفر جمعیت یکی از شهرهای کوچک هند به شمار می‌رود ولی بازارهای محلی میوه و ادویه آن از شهرت جهانی برخوردار است. هنوز به این پرسش‌ها بنیادین پاسخ داده نشده است: چگونه و کجا می‌توانیم اعتراض دسته‌جمعی کنیم به گونه‌ای که هم صدایمان شنیده شود و بدان ترتیب اثر دهند و هم این که متهم به اغتشاشگری و دست‌نشاندگی بیگانگان و نظایر این‌ها نشویم!؟ و اصلاً چگونه می‌توانیم در یک فرایند قانونی هم‌فکران خودمان را به یک تجمع مسالمت‌آمیز اعتراضی در چارچوب اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دعوت کنیم!؟» همچنین روز گذشته، لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور که در همایش ملی زنان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز سخنرانی می‌کرده، در بخشی از صحبت‌های خود گفته است: «اعتراض در چارچوب قوانین مدنی حق مردم است. مطالب بیشتر از بدون شرح . خانچرلی ادامه داد:‌ در تصاویر موجود از اقدامات این افراد و نیز گفته شاهدان عینی و مردم اغتشاشگران اقدام به آسیب رساندن به اموال عمومی و شهروندان کرده بودند.