شیرجه و شنا در چاه‌پله تاریخی جودپور

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 14 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شیرجه و شنا در چاه‌پله تاریخی جودپور ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

سرداب تاریخی شهر جودپور واقع در ایالت راجستان هند این روزها به تفریح‌گاه گردشگران عاشق شیرجه بدل شده است. چاه‌پله تاریخی تورجی در سال ۱۷۴۰ و به دستور همسر مهاراجه «آبهای سینگ» بنا نهاده شد. هدف از ساخت آن ایجاد منبع تامین آب زیر زمینی برای شهر جاپور بود.

منبع آبی این چاه‌پله در عمق ۶۰ متری سطح زمین قرار دارد و دمای حتی در سرمای زمستان از ۲۴ درجه سانتیگراد پایین تر نمی‌رود. شهر جاپور با حدود ۱ میلیون نفر جمعیت یکی از شهرهای کوچک هند به شمار می‌رود ولی بازارهای محلی میوه و ادویه آن از شهرت جهانی برخوردار است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یادآوری تاریخی؛ پیشنهاد دولت برای برگزاری اعتراضات قانونی چه بود؟تهران- ایرنا- دولت، هفده ماه پیش اماکنی را برای اعتراض در تهران و شهرستان‌ها تعیین کرده بود ولی دیوان عدالت اداری این مصوبه را ابطال کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

موسسه بهداشت ایالات متحده آمریکا: سیگار الکترونیکی فورا ممنوع شوددر ماه‌های اخیر هم در ایالات متحده و هم در اروپا مواردی از التهاب شدید ریوی در میان مصرف کنندگان این نوع سیگار مشاهده و گزارش شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شرایط عادی و آرامش در غرب استان تهران/ کشف سلاح جنگی ‌از آشوبگرانفرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران: *در حال حاضر غرب استان تهران در امنیت و آرامش کامل است *شماری از گردانندگان و لیدرهای اصلی در ناآرامی‌های اخیر دستگیر شده‌اند *از برخی از اغتشاشگران و آشوبگران سلاح سرد و در مواردی سلاح جنگی نیز کشف شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتصال به اینترنت در استان هرمزگان برقرار شداتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار شد از دقایقی قبل اتصال اینترنت در استان هرمزگان برقرار و شبکه‌های پیام رسان خارجی نظیر واتس آپ و اینستاگرام در دسترس است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راهپیمایی (حمایت از اقتدار و امنیت) - شیرازراهپیمایی (حمایت از اقتدار و امنیت) - شیراز اغتشاشات
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بی‌خبری مطلق از وضعیت بازداشتی‌هاروزنامه‌_خوانی ۳۰ آبان‌ماه کیهان: اصلاح‌طلبان، حامیان داخلی اراذل آشوبگر سازندگی: اعتراض حاشیه‌نشینان علیه متن اعتماد: مکان اعتراض، امکان انتقاد خراسان: اخطار پلمب به هایپرمارکت معروف مشهد شرق: بی‌خبری مطلق از تعداد و وضعیت بازداشتی‌ها بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »