شیخ جمیل هاشمی زنبیل، پیر طریقت نقشبندی درگذشت

17/09/1400 06:08:00 ب.ظ

«شیخ_جمیل_هاشمی»، پیر طریقت نقشبندی و پنجمین مرشد از سلسله سادات زنبیل، از توابع شهرستان سقز واقع در استان کردستان روز سه‌شنبه، ١٦ آذر ١٤٠٠، درگذشت. اخبار_ایران کردستان اقلیت‌های_مذهبی

بر اساس خبری که به دست «ایران‌وایر» رسیده، روز گذشته شیخ جمیل هاشمی، به علت کهولت سن در یکی از بیمارستان‌های تبریز درگذشته است.

پیکر پیر طریقت نقشبندی عصر امروز، چهارشنبه، ١٧ آذر ١٤٠٠، پس از انتقال از تبریز به خانقاه زنبیل در مهاباد، با حضور مریدان، دراویش اهل تصوف، روحانیان و مردم منطقه در روستای زنبیل از توابع شهرستان سقز به خاک سپرده شد.

شیخ جمیل هاشمی از پیران طریقت نقشبندی در کردستان و مرشد خانقاه زنبیل در شهرستان مهاباد از توابع آذربایجان غربی بود. خانقاه زنبیل در مهاباد بیش از نیم سده است که توسط سادات زنبیل در شهر مهاباد تاسیس شده و بسیاری از مریدان و دراویش اهل تصوف و طریقت مهاباد و مناطق مختلف کردستان برای ذکر، زیارت، دعا و سماع دینی به این خانقاه مراجعه می‌کردند.

📩 اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: [email protected] 📞

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

دیدار مشاور امنیت ملی امارات با ابراهیم رئیسی در تهرانیک هیئت اماراتی به ریاست شیخ طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی این کشور، دوشنبه 6 دسامبر به تهران سفر کرد و با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران دیدار داشت.شیخ ديدار پسرعموها.

رئيس‌جمهور اردوغان با امیر قطر دیدار کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دوحه دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی 🤣🤣🤣🤣🤣🤣✌✌✌✌ میشه حدس زد چی میگه، بجای ایران با ما رابطه داشته باش، جزایر خلیج فارس، مال شماست، من یادمه، نفت، گاز ، چیزی خواستی اروپا بفرستی از خاک ما بفرست... دو متحد استراتژیک ❤️🇹🇷🇹🇷🔥

دیدار مرد تاثیرگذار اماراتی با مقام‌های ارشد ایرانی در تهرانشیخ طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات که به دعوت علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران به تهران سفر کرده با مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

از همدلی با اپوزیسیون تا حمایت از رئیسی و باز‌کردن خانقاه | DW | 07.12.2021باز‌شدن خانقاه زنانه طریقت قادری – کەسنەزانی در سنندج، حاشیه‌های زیادی به دنبال داشته است. بخشی از این حاشیەها بە دلیل چهرە جنجالی رهبر این طریقت و موضع‌گیری‌های سیاسی او است. اینهمه دفتر دستک گذاشتید، این همه خبرنگار چپول تحصیلکرده استخدام کردید، تهش ۵تا لایک دارید اونا هم احتمالا بات هستن! 😆 مردم ایران از چپ و اسلام گذر کردن، خودتونو خسته نکنید و مالیان آلمانی‌‌ها رو بیشتر از این به فاک ندید شما فارسی می نویسید چرا تلفظ کردی را قرار می دهید ؟

۳ فوتی مشکوک با تزریق آمپول در سیرجان