شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشت

16/08/2019 04:32:00 ب.ظ

شیخ #زکزاکی به #نیجریه بازگشت

زکزاکی, نیجریه

شیخ زکزاکی به نیجریه بازگشت

شیخ ابراهیم زکزاکی روحانی شیعه و رهبر جنبش اسلامی نیجریه روند درمانش در هند را نیمه تمام رها کرده و به کشورش بازگشت. - خبرگزاری آناتولی

16.08.2019آبوجا/ خبرگزاری آناتولییحیی محمد سوژه، مدیر روابط عمومی جنبش اسلامی نیجریه به خبرنگار آناتولی گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی که برای درمان در دهلی نو پایتخت هند به سر می‌برد روز گذشته تصمیم گرفت به همراه همسرش به آبوجا بازگردد.مقامات دولت نیجریه دیروز اعلام کردند، شیخ زکزاکی در روند درمان اجباری‌اش اخلال ایجاد کرده است.

این درحالیست که به نقل از اعضای جنبش اسلامی نیجریه، وی به دلیل تدابیر شدید امنیتی و اختلاف نظر در گزینش پزشکان خواستار بازگشت به کشورش شده است.گفتنی است در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی نیجریه با اعضای فعالیت‌های جنبش اسلامی این کشور که از سال 2014 آغاز شد، شمار بسیاری کشته شده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اختصاصی| بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimبازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی که برای درمان به هند وستان منتقل شده بود امروز به نیجریه بازگشت شیخ زکزاکی به دلیل نارضایتی از روند درمان خود، محدودیت‌های امنیتی و نبود پزشکان مورد اعتماد امروزبه بازگشت به نیجریه بازگشت

اختصاصی| بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimبازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه شیخ ابراهیم زکزاکی که برای درمان به هند وستان منتقل شده بود امروز به نیجریه بازگشت شیخ زکزاکی به دلیل نارضایتی از روند درمان خود، محدودیت‌های امنیتی و نبود پزشکان مورد اعتماد امروزبه بازگشت به نیجریه بازگشت

بحران کشمیر؛ نخست وزیر هند وعده بازگشت 'شکوهمندی گذشته' را به کشمیر دادنارندرا مودی، نخست وزیر هند ، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد. آقای مودی که در روز استقلال هند سخن می‌گفت با اشاره به این که کشمیر 'نقشی مهم در توسعه هند دارد، افزود که این تصمیم او 'شکوهمندی گذشته' را به این منطقه بازمی‌گرداند.

شرکت استرالیایی وارد‌کننده کود اوره از ایران در مظان اتهام نقض تحریم‌های آمریکابه گزارش روزنامه گاردین، احتمال می‌رود یک شرکت چندملیتی استرالیایی به دلیل انتقال محموله‌ای سِری به ارزش ۱۵ میلیون دلار از ایران، به نقض تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران متهم شود.

مرد عنکبوتی فرانسوی با هدف انتقال پیام صلح از ساختمان ۶۲ طبقه بالا رفتآلن رابرت در سال ۲۰۱۷ نیز از ساختمان دیگری در هنگ‌ کنگ بالا رفت و به همین علت به مدت یک سال از ورود به این منطقه خودمختار منع شد.

حمله با چاقو مقابل وزارت کشور بریتانیا یک زخمی بر جای گذاشتوزارت کشور بریتانیا به تازگی ضمن هشدار نسبت به افزایش موارد حمله با چاقو اعلام کرده بود که کارزاری را برای ریشه کنی و مقابله با این پدیده به راه انداخته است.

شیخ ابراهیم زکزاکی روحانی شیعه و رهبر جنبش اسلامی نیجریه روند درمانش در هند را نیمه تمام رها کرده و به کشورش بازگشت.واکنش سخنگوی وزارت خارجه به خروج شیخ زکزاکی از نیجریه   شیخ زکزاکی دو روز قبل به‌همراه همسرش از فرودگاه بین‌المللی آبوجا (پایتخت نیجریه) به‌منظور پیگیری روند درمان خود عازم دهلی‌نو پایتخت هند شده بود.واکنش سخنگوی وزارت خارجه به خروج شیخ زکزاکی از نیجریه   شیخ زکزاکی دو روز قبل به‌همراه همسرش از فرودگاه بین‌المللی آبوجا (پایتخت نیجریه) به‌منظور پیگیری روند درمان خود عازم دهلی‌نو پایتخت هند شده بود.Image caption نارندرا مودی، نخست وزیر هند وعده بازگشت"شکوهمندی گذشته" را به کشمیر داد نارندرا مودی، نخست وزیر هند، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد.

16.08. انتهای پیام/.2019 آبوجا/ خبرگزاری آناتولی یحیی محمد سوژه، مدیر روابط عمومی جنبش اسلامی نیجریه به خبرنگار آناتولی گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی که برای درمان در دهلی نو پایتخت هند به سر می‌برد روز گذشته تصمیم گرفت به همراه همسرش به آبوجا بازگردد. مقامات دولت نیجریه دیروز اعلام کردند، شیخ زکزاکی در روند درمان اجباری‌اش اخلال ایجاد کرده است. این درحالیست که به نقل از اعضای جنبش اسلامی نیجریه، وی به دلیل تدابیر شدید امنیتی و اختلاف نظر در گزینش پزشکان خواستار بازگشت به کشورش شده است. اصل ۳۷۰ به ایالت جامو و کشمیر هند نوعی خودمختاری می‌داد، به شکلی که این ایالت به جز در مسائل روابط خارجی، دفاعی و ارتباطات و مخابرات که در کنترل دولت مرکزی هند بود، قانون اساسی مستقل و پرچم خودش را داشت و آزاد بود قانون وضع کند.

گفتنی است در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی نیجریه با اعضای فعالیت‌های جنبش اسلامی این کشور که از سال 2014 آغاز شد، شمار بسیاری کشته شده‌اند. حامیان شیخ زکزاکی با برگزاری تظاهرات اعتراضی از اوایل ماه ژوئیه خواستار درمان وی که در حبس خانگی به سرمی‌برد، شدند. در این میان فعالیت‌های جنبش اسلامی نیجریه متوقف شد. در پی بروز کم‌بینایی در یکی از چشمان شیخ زکزاکی و مشاهده ماده سمی در خونش دادگاه عالی کادونا حکم آزادی مشروط وی و همسرش را برای گذراندن مراحل درمان در هند صادر کرد. .