شکست حزب ولادیمیر پوتین در انتخابات مسکو، موفقیت در بقیه روسیه

18/06/1398 05:59 ب.ظ

حزب روسیه متحد، حزب ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، در انتخابات پارلمان شهر مسکو شکست سختی خورده اما در دیگر نقاط روسیه با موفقیت کرسی‌های خود را حفظ کرده است.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحزب روسیه متحد، حزب ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، در انتخابات پارلمان شهر مسکو (دومای مسکو) شکست سختی خورده اما در دیگر نقاط روسیه با موفقیت کرسی‌های خود را حفظ کرده است.انتخابات برای تشکیل شوراها و مجالس محلی در سراسر مسکو دیروز برگزار شد و از آن استقبال چندانی نشد، فقط ٢٢ درصد واجدان شرایط در آن شرکت کردند.

انتخابات برای تشکیل شوراها و مجالس محلی در سراسر مسکو دیروز برگزار شد و از آن استقبال چندانی نشد، فقط ٢٢ درصد واجدان شرایط در آن شرکت کردند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

سایه نارضایتی‌ها و اعتراضات بر انتخابات شهرداری‌ها در روسیه | DW | 08.09.2019مسکو تابستان ناآرامی را به پایان می‌رساند. نارضایتی‌‌ مردم از عملکرد دولت پوتین، هفته‌ها اعتراض و تظاهرات در پی داشت. مقابله خشن نیروهای پلیس و امنیتی با معترضان نیز به این اعتراضات و ناخشنودی‌ عمومی دامن زده است.

اتحادیه اروپا نتایج انتخابات روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسداتحادیه اروپا نتایج انتخابات روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسد فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که این اتحادیه نتایج انتخابات روز یکشنبه روسیه در کریمه را به رسمیت نمی‌شناسد؛ چرا که کریمه متعلق به اوکراین است.

در حمله هوایی به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدنددر حمله هوایی «جنگنده‌های ناشناس» به مواضع شبه نظامیان هوادار ایران در سوریه ۱۸ نفر کشته شدند بیشتر بخوانید🔽

بیانیه اعتراضی کانون نویسندگان ایران در دفاع از کارگران حاضر در اعتراضات هفت تپه

حضور تک‌تیراندازان پلیس در راهپیمایی افتخار دگرباشان جنسی در بوسنی💢با وجود تهدید به خشونت از جانب گروه‌های ضد دگرباشی جنسی در فضای مجازی، اولین راهپیمایی افتخار دگرباشان جنسی در سارایوو بدون برخورد و درگیری برگزار شد بیشتر بخوانید🔽

بستری شدن امیر کویت در بیمارستانی در آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ برای امیر کویت آرزوی سلامتی کرد🔺بستری شدن امیر کویت در بیمارستانی در آمریکا؛ پرزیدنت ترامپ برای امیر کویت آرزوی سلامتی کرد ⚡️امیر ۹۰ ساله کویت که دیدار روز پنجشنبه با رئیس جمهور ایالات متحده را لغو کرده بود، در بیمارستانی در آمریکا بستری شده است.

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شودحزب روسیه متحد، حزب ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، در انتخابات پارلمان شهر مسکو (دومای مسکو) شکست سختی خورده اما در دیگر نقاط روسیه با موفقیت کرسی‌های خود را حفظ کرده است.

در حالیکه الکس ناوالنی یکی از شاخص‌ترین رهبران مخالف نتیجه انتخابات را"معرکه" توصیف کرد، سخنگوی کرملین انتخابات را برای حزب حاکم"خیلی خیلی موفق" دانست.

انتخابات برای تشکیل شوراها و مجالس محلی در سراسر مسکو دیروز برگزار شد و از آن استقبال چندانی نشد، فقط ٢٢ درصد واجدان شرایط در آن شرکت کردند.

با کامل شدن شمارش آرا مشخص شد حزب روسیه متحد حدود یک سوم نمایندگانش را در پارلمان مسکو که ٤٥ عضو دارد از دست داده اما همچنان با ٢٦ نماینده‌ای که دارد در اکثریت است.

علاوه بر این در یک شگفتی بزرگ، آندری متلسکی رهبر حزب روسیه متحد در شهر مسکو برای انتخاب مجدد رای کافی به دست نیاورد.

بیشتر نمایندگان احزاب مخالف به اتهام تخلف از شرکت در انتخابات محروم شده بودند از این رو کمونیست‌ها و نمایندگان مستقل کرسی‌های تازه‌ای به دست آوردند. انتظار می‌رود حزب کمونیست ١٣ کرسی، حزب لیبرال"دموکراتیک متحد"(یابولکو) و حزب متمایل به چپ"روسیه عادل" هر یک سه کرسی به دست آورند.

سارا رینزفورد خبرنگار بی‌بی‌سی در مسکو می‌گوید به وجهه حزب روسیه متحد چنان لطمه‌ای وارد شده که تمام نمایندگانش به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کردند.

رد صلاحیت شدن تقریبا تمام نمایندگان احزاب مخالف باعث تظاهرات بزرگی شد، هزاران نفر دستگیر و پلیس متهم به سرکوب شد.

پس از رد صلاحیت‌ها، الکس ناوالنی یکی از شاخص‌ترین رهبران مخالف در شبکه‌های اجتماعی مردم را به"رای دادن هوشمند" تشویق کرد، یعنی نمایندگان"مخفی" حزب روسیه سفید را به رای‌دهندگان معرفی کردند و از رای‌دهندگان خواستند به نمایندگانی رای بدهند که بیشتر شانس شکست دادن نمایندگان حزب حاکم را داشتند.

به گفته سارا رینزفورد رسانه‌های دولتی نتیجه را به شکل پیروزی حزب حاکم گزارش می‌کنند و روشن است که کرملین با دقت این نتیجه و پیامی آن را بررسی خواهد کرد.

بر خلاف مسکو، نامزدهای مورد حمایت کرملین در دیگر نقاط کشور موفق بودند و بیشتر کرسی‌ها به دست آوردند و انتظار می‌رود در تمام ١٦ منطقه‌ای که فرماندار انتخاب می‌کنند، نمایندگان حزب روسیه متحد فرماندار شوند.