شکستن یک سد در سیبری دستکم ۱۵ نفر قربانی گرفت | DW | 19.10.2019

19/10/2019 08:29:00 ب.ظ

صبح زود شنبه یک سد در سیبری شکست و سیل تمامی منطقه را فرا گرفت. چندین نفر در منطقه‌ کارگرنشین در خواب غافلگیر شدند و نتوانستند جان خود را نجات دهند.

سیبری, شکستن سد

صبح زود شنبه یک سد در سیبری شکست و سیل تمامی منطقه را فرا گرفت. چندین نفر در منطقه‌ کارگرنشین در خواب غافلگیر شدند و نتوانستند جان خود را نجات دهند.

صبح زود شنبه یک سد در سیبری شکست و سیل تمامی منطقه را فرا گرفت. چندین نفر در منطقه‌ کارگرنشین در خواب غافلگیر شدند و نتوانستند جان خود را نجات دهند.

به گزارش خبرگزاری آلمان به نقل از"ریانووستی"، چند نفر نیز زنده یافت شده‌اند که به شدت جراحت برداشته‌اند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدسد رودخانه سیبا که نزدیک یک معدن طلا و منطقه مسکونی شچتینکینو بود در ساعات نیمه شب شنبه ۱۹ اکتبر به دلایلی نامعلوم فرو ریخت.

سیل دو خوابگاه عمومی را فرا گرفت که در آن کارگران شاغل در این منطقه به سر می‌بردند و در خواب بودند. در زمان وقوع حادثه حدود ۸۰ نفر در این دو ساختمان حضور داشته‌اند.مقامات مسئول روسیه در حال بررسی هستند که آیا تمامی مقررات ایمنی در مورد معدن طلا و نیز سد رعایت شده بودند یا خیر.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

سیبری کجاست؟ روسیه است؟ اگه روسیه است اشکال نداره حقشون بوده

ریزش سد در سیبری باعث مرگ ۱۵ معدنچی در روسیه شدفرو ریختن یک سد در نزدیکی معدنی در سیبری روسیه به مرگ دست‌کم ۱۵ نفر و مفقود شدن ۱۳ نفر منجر شده است. سرویس جهانی بی‌بی‌سی گزارش داد که این سد در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شهر معروف کراسنویارسک در منطقه سیبر

یک تساوی و یک پیروزی کارنامه نمایندگان ایران/ علی نسب صدر نشین شددور پنجم مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان برگزار شد و نمایندگان ایران به یک پیروزی و یک تساوی رسیدند.

پلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو بازداشت کردپلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو در سال ۲۰۰۱ بازداشت کرد عراقی ها وحشی هستند و اینها به امام حسین رحم نکردند و جنگ هشت سال جوانان را شکنجه ها دادند وبه دختران وزنان خرمشهر تجاوز کردند قبل جنگ ومشهد شده تایلند عراقی ها وکلا عربها ایرانی ها را قبول ندارند و همیشه حسادت کینه ها دارند

یک سرباز عراقی توسط داعش در شرق این کشور کشته شدبر اثر حمله گروه تروریستی داعش به مواضع نظامیان عراقی در استان دیاله یک سرباز ارتش این کشور کشته و یک نفر دیگر زخمی شد. - خبرگزاری آناتولی

یک گزارش جدید: خودکشی بین افراد ۱۰ تا ۲۴ ساله در آمریکا در یک دهه ۵۸ درصد افزایش یافتیک گزارش جدید: خودکشی بین افراد ۱۰ تا ۲۴ ساله در آمریکا در یک دهه ۵۸ درصد افزایش یافت مطالعات نشان داده است وقت گذراندن زیاد از حد جلوی صفحه کامپیوتر و تلفن های هوشمند، موجب افزایش اضطراب، افسردگی، و فکر به خودکشی در افراد عضو این گروه سنی می‌شود.

مزه؛ در بزرگترین رستوران گیاهی دنیا در دوبی چه می‌گذرد؟«تی.وی.پی» یا پروتئین بافت‌دار گیاهی، خیلی شبیه گوشت چرخ‌کرده است اما در واقع بسیار سالم است. مستر تیستر ها می‌گذرند

دستکم ۱۵ نفر در پی شکستن یک سد در منطقه کراسنویارسک در سیبری روسیه جان خود را از دست دادند.مهر ۲۵, ۱۳۹۸ مایک پنس: ترکیه با پیشنهاد آتش‌بس موقت به مدت پنج روز در شمال سوریه موافقت کرد در این کنفرانس خبری علاوه بر مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز حضور داشت.به گزارش ایسنا، دور پنجم مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان  (زیر ۲۰ سال) در کشور هند برگزار شد و نمایندگان ایران مقابل حریفان خود به یک پیروزی و یک تساوی رسیدند.وی به قاچاق انسان و «سازماندهی انتقال غیرقانونی افراد به استرالیا» متهم است.

به گفته سازمان دفاع غیرنظامی منطقه، شش نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند. به گزارش خبرگزاری آلمان به نقل از"ریانووستی"، چند نفر نیز زنده یافت شده‌اند که به شدت جراحت برداشته‌اند. آقای پنس که یک هیئت بلندپایه آمریکا را در آنکارا رهبری می‌کند، غروب پنجشنبه ۲۵ مهر در یک کنفرانس خبری گفت که تحت رهبری توانمندانه پرزیدنت ترامپ و همکاری رهبران دو کشور (ایالات متحده و ترکیه) به توافق رسیده‌اند که ترکیه عملیات چشمه صلح را متوقف کند تا نیروهای کرد ظرف ۱۲۰ ساعت از منطقه خارج شوند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سد رودخانه سیبا که نزدیک یک معدن طلا و منطقه مسکونی شچتینکینو بود در ساعات نیمه شب شنبه ۱۹ اکتبر به دلایلی نامعلوم فرو ریخت. در پایان دور پنجم علی نسب با ۴. سیل دو خوابگاه عمومی را فرا گرفت که در آن کارگران شاغل در این منطقه به سر می‌بردند و در خواب بودند. «راهی که ما رفتیم غیرمتعارف بود؛ ولی چیزی بود که خیلی‌ها ۱۵ سال دنبال آن بودند و به آن نمی‌رسیدند. در زمان وقوع حادثه حدود ۸۰ نفر در این دو ساختمان حضور داشته‌اند.

مقامات مسئول روسیه در حال بررسی هستند که آیا تمامی مقررات ایمنی در مورد معدن طلا و نیز سد رعایت شده بودند یا خیر.» جزئیاتی از آتش بس ترکیه معاون رئیس جمهوری آمریکا در این کنفرانس خبری از پرزیدنت ترامپ برای رهبری در حل این بحران تشکر کرد. رده بندی مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان: مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان (زیر ۲۰ سال) در ۱۱ دور تا سوم آبان ماه در کشور هند برگزار می‌شود. این منطقه سیل‌زده در جنوب کراسنویارسک و در حدود ۳۵۰۰ کیلومتری شرق مسکو قرار دارد. در تصاویری که از محل واقع گرفته شده می‌توان دید که خیابان‌ها و خانه‌ها زیر آب رفته‌اند. اگر این نیروها کامل منطقه را تخلیه کنند، ترکیه اعلام کرد حاضر است به طور کامل عملیات خود را متوقف کند. در این منطقه وضعیت اضطراری اعلام شده است. هنوز روشن نیست  چند نفر بر اثر سیل خسارت دیده‌اند. ولی پرزیدنت ترامپ خیلی صریح گفته این توافق باید درست اجرا شود.

فرماندار منطقه اعلام کرد که دوشنبه روز عزای عمومی خواهد بود. طبق اعلام رسمی، هم اکنون ۳۰۰ امدادگر در محل در حال فعالیت هستند. مایک پنس به همراه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه و دیوید ساترفیلد سفیر آمریکا در ترکیه روز پنجشنبه دیدارهایی با مقام های ارشد ترکیه داشتند. ساکنان روستاهای اطراف به مکان‌های امن انتقال یافته‌اند. چند هلیکوپتر به یاری امدادگران آمده‌اند تا مفقودشدگان را پیدا کنند. بعد از اعلام پرزیدنت ترامپ برای خروج نیروهای آمریکا از شمال سوریه،‌ ارتش ترکیه به مواضع نیروهای کرد در این منطقه حمله کرد. عملیات تجسس در روز یکشنبه ادامه خواهد یافت.

ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه، از مقامات این کشور خواست هر گونه کمکی که مردم منطقه نیاز دارند در اختیارشان گذاشته شود. دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دستورهای اجرایی برای اعمال تحریم‌هایی جدی علیه ترکیه را صادر کرده است. او همچنین خواستار روشن شدن هر چه زودتر علت حادثه شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید تابستان گذشته نیز دستکم هفت نفر در اثر سیل در منطقه ایرکوتسک روسیه جان خود را از دست دادند در پی آن هزاران نفر آواره شدند و بیش از ۵۰ شهر و روستا در این منطقه از سیبری آسیب دید. وزیر خزانه داری ایالات متحده نیز روز دوشنبه از تحریم. چنین سیلی در ۱۰۰ سال اخیر در این منطقه بی‌سابقه بوده است. علت جاری شدن سیل باران‌های بی‌وقفه در این منطقه بود که باعث سرریز شدن دریاچه بایکال شد.

   WWW links .