سیبری, شکستن سد

سیبری, شکستن سد

شکستن یک سد در سیبری دستکم ۱۵ نفر قربانی گرفت | DW | 19.10.2019

صبح زود شنبه یک سد در سیبری شکست و سیل تمامی منطقه را فرا گرفت. چندین نفر در منطقه‌ کارگرنشین در خواب غافلگیر شدند و نتوانستند جان خود را نجات دهند.

19/10/2019 08:29:00 ب.ظ

صبح زود شنبه یک سد در سیبری شکست و سیل تمامی منطقه را فرا گرفت. چندین نفر در منطقه‌ کارگرنشین در خواب غافلگیر شدند و نتوانستند جان خود را نجات دهند.

صبح زود شنبه یک سد در سیبری شکست و سیل تمامی منطقه را فرا گرفت. چندین نفر در منطقه‌ کارگرنشین در خواب غافلگیر شدند و نتوانستند جان خود را نجات دهند.

به گزارش خبرگزاری آلمان به نقل از"ریانووستی"، چند نفر نیز زنده یافت شده‌اند که به شدت جراحت برداشته‌اند.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدسد رودخانه سیبا که نزدیک یک معدن طلا و منطقه مسکونی شچتینکینو بود در ساعات نیمه شب شنبه ۱۹ اکتبر به دلایلی نامعلوم فرو ریخت.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران سیزده تشکل اپوزیسیون ایرانی می‌گویند همکاری با یکدیگر را سازمان‌یافته می‌کنند

سیل دو خوابگاه عمومی را فرا گرفت که در آن کارگران شاغل در این منطقه به سر می‌بردند و در خواب بودند. در زمان وقوع حادثه حدود ۸۰ نفر در این دو ساختمان حضور داشته‌اند.مقامات مسئول روسیه در حال بررسی هستند که آیا تمامی مقررات ایمنی در مورد معدن طلا و نیز سد رعایت شده بودند یا خیر.

این منطقه سیل‌زده در جنوب کراسنویارسک و در حدود ۳۵۰۰ کیلومتری شرق مسکو قرار دارد.در تصاویری که از محل واقع گرفته شده می‌توان دید که خیابان‌ها و خانه‌ها زیر آب رفته‌اند. در این منطقه وضعیت اضطراری اعلام شده است.هنوز روشن نیست  چند نفر بر اثر سیل خسارت دیده‌اند. فرماندار منطقه اعلام کرد که دوشنبه روز عزای عمومی خواهد بود. headtopics.com

طبق اعلام رسمی، هم اکنون ۳۰۰ امدادگر در محل در حال فعالیت هستند. ساکنان روستاهای اطراف به مکان‌های امن انتقال یافته‌اند. چند هلیکوپتر به یاری امدادگران آمده‌اند تا مفقودشدگان را پیدا کنند. عملیات تجسس در روز یکشنبه ادامه خواهد یافت.ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه، از مقامات این کشور خواست هر گونه کمکی که مردم منطقه نیاز دارند در اختیارشان گذاشته شود. او همچنین خواستار روشن شدن هر چه زودتر علت حادثه شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدتابستان گذشته نیز دستکم هفت نفر در اثر سیل در منطقه ایرکوتسک روسیه جان خود را از دست دادند در پی آن هزاران نفر آواره شدند و بیش از ۵۰ شهر و روستا در این منطقه از سیبری آسیب دید. چنین سیلی در ۱۰۰ سال اخیر در این منطقه بی‌سابقه بوده است. علت جاری شدن سیل باران‌های بی‌وقفه در این منطقه بود که باعث سرریز شدن دریاچه بایکال شد.  

ادامه مطلب: DW فارسی »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • سیامک شجریان | DW | 05.08.2021

سیامک شجریان مهمان پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' است. از او قطعه 'طبیب دل' با آهنگسازی محمدجواد ضرابیان را انتخاب کرده‌ایم. سیامک شجریان برادر استاد محمدرضا شجریان است.

سیبری کجاست؟ روسیه است؟ اگه روسیه است اشکال نداره حقشون بوده

ریزش سد در سیبری باعث مرگ ۱۵ معدنچی در روسیه شدفرو ریختن یک سد در نزدیکی معدنی در سیبری روسیه به مرگ دست‌کم ۱۵ نفر و مفقود شدن ۱۳ نفر منجر شده است. سرویس جهانی بی‌بی‌سی گزارش داد که این سد در ۱۶۰ کیلومتری جنوب شهر معروف کراسنویارسک در منطقه سیبر

یک تساوی و یک پیروزی کارنامه نمایندگان ایران/ علی نسب صدر نشین شددور پنجم مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان برگزار شد و نمایندگان ایران به یک پیروزی و یک تساوی رسیدند.

پلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو بازداشت کردپلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو در سال ۲۰۰۱ بازداشت کرد عراقی ها وحشی هستند و اینها به امام حسین رحم نکردند و جنگ هشت سال جوانان را شکنجه ها دادند وبه دختران وزنان خرمشهر تجاوز کردند قبل جنگ ومشهد شده تایلند عراقی ها وکلا عربها ایرانی ها را قبول ندارند و همیشه حسادت کینه ها دارند

یک سرباز عراقی توسط داعش در شرق این کشور کشته شدبر اثر حمله گروه تروریستی داعش به مواضع نظامیان عراقی در استان دیاله یک سرباز ارتش این کشور کشته و یک نفر دیگر زخمی شد. - خبرگزاری آناتولی

یک گزارش جدید: خودکشی بین افراد ۱۰ تا ۲۴ ساله در آمریکا در یک دهه ۵۸ درصد افزایش یافتیک گزارش جدید: خودکشی بین افراد ۱۰ تا ۲۴ ساله در آمریکا در یک دهه ۵۸ درصد افزایش یافت مطالعات نشان داده است وقت گذراندن زیاد از حد جلوی صفحه کامپیوتر و تلفن های هوشمند، موجب افزایش اضطراب، افسردگی، و فکر به خودکشی در افراد عضو این گروه سنی می‌شود.

مزه؛ در بزرگترین رستوران گیاهی دنیا در دوبی چه می‌گذرد؟«تی.وی.پی» یا پروتئین بافت‌دار گیاهی، خیلی شبیه گوشت چرخ‌کرده است اما در واقع بسیار سالم است. مستر تیستر ها می‌گذرند