شکست مذاکرات ژنو بر سر انتخابات در لیبی | DW | 03.07.2021

03/07/2021 06:27:00 ب.ظ

مذاکرات بر سر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در لیبی که قرار است ۲۴ دسامبر سال جاری برگزار شود شکست خورد. در جریان مذاکراتی که در ژنو تحت نظارت سازمان ملل برگزار شد طرفین نتوانستند به توافق برسند.

بحران لیبی, انتخابات لیبی

مذاکرات بر سر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در لیبی که قرار است ۲۴ دسامبر سال جاری برگزار شود شکست خورد. در جریان مذاکراتی که در ژنو تحت نظارت سازمان ملل برگزار شد طرفین نتوانستند به توافق برسند.

مذاکرات بر سر انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در لیبی که قرار است ۲۴ دسامبر سال جاری برگزار شود شکست خورد. در جریان مذاکراتی که در ژنو تحت نظارت سازمان ملل برگزار شد طرفین نتوانستند به توافق برسند.

پیشرفتی حاصل نشد.رایسدون زننگا، هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در امور لیبی گفت برخی از اعضای جلسه تهدید به ترک نشست ژنو کردند. او تاکید کرد یکی از مهم‌ترین مشکلات فقدان مبنای قانونی برای رای‌گیری بوده است.فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی تاکید کرد، مردم لیبی احساس خواهند کرد که آنها به حال خود رها شده‌اند. او اما افزود مردم همچنان از حقوق دموکراتیک خود استفاده خواهند کرد و در انتخابات ۲۴ دسامبر شرکت خواهند جست.

به گفته سننگا، شکست مذاکرات نشانه خوبی برای اعتبار مجمع گفت‌‌وگو‌های لیبی نیست.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدعبدالحمید دیبیبه، نخست‌وزیر لیبی هم با انتشار پیامی در حساب توییتری خود نوشت: «ما از همه احزاب ملی و سازمان ملل متحد می‌خواهیم مسئولیت‌های خود را بپذیرند و منافع عمومی را در اولویت بگذارند و در مورد فرمولی که برگزاری به موقع انتخابات را تضمین کند و مردم لیبی را قادر به استفاده از حق رای خود کند به توافق برسند.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

امروز نوشتم که باید دسته رجوی، سلطنت طلبان، جمهوری خواهان و .... همه یکدیگر را تحمل کنند و مبارزه را با هم ادامه دهند و بگذارند مردم بعد از سقوط ج ا هر چهار سال تصمیم بگیرند که چه کسی یا چه پارلمانی در قدرت باشد. برای دچار نشدن به سرنوشت لیبی، باید امروز اختلافات را حل کنیم.

اردوغان: تا پایان سال جاری در زمینه صادرات رکورد خواهیم شکسترئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد روند واکسیناسیون به سرعت ادامه دارد و به زودی واکسن ملی خود را نیز وارد این چرخه خواهیم کرد. - خبرگزاری آناتولی

آبی‌ها از قهرمانی دورتر شدند/ رکورد شکست ناپذیری منصوریان در آلومینیوم حفظ شداستقلال صفر - آلومینیوم صفر؛ آبی‌ها از قهرمانی دورتر شدند مصاف تیم‌های فوتبال استقلال تهران و آلومینیوم اراک در هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر با تساوی بدون گل به پایان رسید.

از شراب تا پنیر در بازار روز فرانسوی؛ زندگی پساقرنطینه‌ای در زادگاه ناپلئون«در یک قسمت، شراب‌های اشتهاآور مثل شراب مورد و شراب شاه‌بلوط دارم. شراب رسیده یا بالغ کُرس هم که مشهور است. در قسمت نوشیدنی‌های گوارنده (دیجستیو)، نوشیدنی با طعم مورد، مال همین جاست که ما آن را بعد از غذا می‌نوشیم. با طعم بالنگ هم داریم.»

حمله انتحاری در یک کافی شاپ در پایتخت سومالی 6 کشته به جا گذاشت

اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه به اقدامات روسیه در جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانهسازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه در اعتراض به اقدامات روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی

درحوزه معادن اقدامات بسیار ارزشمندی در این دولت انجام شده است/ تکمیل زنجیره فولاد در دولت های یازدهم و دوازدهم افتخار آمیز است/ شیرین سازی و انتقال آب از جنوب به مناطق مرکزی کشور اقدامی بزرگ و ارزشمند برای توسعه کشور بود که در این دولت انجام شدرئیس جمهور از معادن به عنوان یکی از نعمت های خدادادی که در خدمت مردم ایران قرار داده شده، نام برد و با اشاره به اقدامات ارزشمند انجام شده در این دولت در حوزه معادن، گفت: اقدامات بسیار بزرگی در حوزه معادن انجام شده که از نظر اشتغال جوانان، تامین نیازهای داخلی و همچنین صادرات محصولات معدنی آثار آن مشهود است. انتقال آب افتخار نداره

در مذاکرات ژنو بر سر روند انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری لیبی هیچ‌گونه پیشرفتی  حاصل نشد.رئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد روند واکسیناسیون به سرعت ادامه دارد و به زودی واکسن ملی خود را نیز وارد این چرخه خواهیم کرد.به گزارش ایسنا، در جریان هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم استقلال و آلومینیوم اراک به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل پایان یافت.Aa بازارهای محلی و تره‌بار در شهرها و روستاهای فرانسه پس از مدت‌ها کسادی به دلیل قرنطینه کرونا، بار دیگر رونق خود را باز می‌یابند.

رایسدون زننگا، هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در امور لیبی گفت برخی از اعضای جلسه تهدید به ترک نشست ژنو کردند. او تاکید کرد یکی از مهم‌ترین مشکلات فقدان مبنای قانونی برای رای‌گیری بوده است.07. فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی تاکید کرد، مردم لیبی احساس خواهند کرد که آنها به حال خود رها شده‌اند. نیمه اول بازی در ابتدای کار بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند به دروازه یکدیگر نزدیک شوند. او اما افزود مردم همچنان از حقوق دموکراتیک خود استفاده خواهند کرد و در انتخابات ۲۴ دسامبر شرکت خواهند جست. وی افزود: در بازه زمانی ماهانه، فصلی و 6 ماهه به بالاترین میزان صادرات در تاریخ جمهوری ترکیه رسیده‌ایم. به گفته سننگا، شکست مذاکرات نشانه خوبی برای اعتبار مجمع گفت‌‌وگو‌های لیبی نیست. با طعم بالنگ هم داریم.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید عبدالحمید دیبیبه، نخست‌وزیر لیبی هم با انتشار پیامی در حساب توییتری خود نوشت: «ما از همه احزاب ملی و سازمان ملل متحد می‌خواهیم مسئولیت‌های خود را بپذیرند و منافع عمومی را در اولویت بگذارند و در مورد فرمولی که برگزاری به موقع انتخابات را تضمین کند و مردم لیبی را قادر به استفاده از حق رای خود کند به توافق برسند. اردوغان تاکید کرد: سیاست ما یک سیاست کاری و مبتنی بر ارائه خدمات است. آبی‌پوشان پس از فشار تیم حریف سعی کردند به دروازه حریف نزدیک شوند اما حملات نصفه و نیمه شاگردان مجیدی نتوانست استقلال را به گل اول برساند.» قرار است انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری لیبی در ۲۴ دسامبر سال جاری برگزار شود. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان و آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل چندی پیش سیاستمداران لیبی را در همایشی که در ژوئن ۲۰۲۱ در برلین برگزار شده بود فراخواندند، اختلافات خود را کنار بگذارند. وی ادامه داد: میزان ارائه خدمات ما در هر استان در حال افزایش است، در حال تقویت و تثبیت موقعیت خود به عنوان یک کشور معتبر، قدرتمند و صاحب نفوذ در مقیاس جهانی هستیم. ماس تاکید کرد، پس از دهه‌ها دیکتاتوری و سال‌ها جنگ سرانجام مردم لیبی خواهان آرامش هستند. نیمه دوم در ابتدای نیمه اول و در دقیقه ۴۶، سیاوش یزدانی روی یک ارسال کرنر فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما این بازیکن نتوانست از این فرصت استفاده کند. پس از سقوط معمر قذافی دیکتاتور پیشین لیبی در سال ۲۰۱۱ این کشور در باتلاق جنگ داخلی فرو رفت و انتخابات لیبی گامی مهم در تلاش‌های بین‌المللی برای ایجاد ثبات در لیبی شمرده می‌شود..» به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید سیلوی صاحب یک غرفه سوسیس و کالباس‌فروشی در بازار روز محلی هم جنس‌های خودش را این گونه معرفی می‌کند: «فیگاتلو که سوسیس خشک با گوشت خوک و جگر است، سوسیسی که در روستای من درست می‌کنند، کالباس گراز، ژامبون رولی و گوشت خشک دودی.

ژنرال حفتر و جنگجویان خارجی او لیبی عملا به دو قسمت تقسیم شده است و بازیگران منطقه‌ای و قدرت‌های جهانی در تقسیم این کشور دخیل هستند. خلیفه حفتر، ژنرال بازنشسته بخش بزرگی از شرق و جنوب لیبی را در اختیار دارد. آلومینیوم پس از این موقعیت باز هم فرصت گلزنی برای خود ایجاد کرد اما واکنش‌های حسینی باز هم مانع گلزنی سفیدپوشان اراکی شد. نیروهای ژنرال حفتر از حمایت روسیه، مصر و امارات برخوردارند. در مقابل دولت"وفاق ملی" قرار داشت که شهر میلیونی طرابلس و شهرها و نواحی اطراف آن را تحت کنترل دارد. این دولت از طرف سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است. شاگردان مجیدی تا دقایق پایانی فشار زیادی روی حریف آوردند اما تلاش آبی‌ها نتیجه‌ای در بر نداشت. سوسیس خشک"لونزو" از فیله خوک‌های خودمان و نیز"کوپا"ی کُرس که آن هم نوعی ژامبون نمک‌سود است.

زمانی که نیروهای خلیفه حفتر به طرابلس حمله کردند دولت وفاق ملی از ترکیه کمک خواست و نیروهای ترکیه به تقاضای این دولت برای حفاظت از طرابلس در مناطق جنوبی لیبی مستقر شدند. بعدها نظامیان ترکیه در یک جنگ پهپادی نیروهای حفتر را شکست دادند و عملا آتش جنگ لیبی پس از عقب‌نشینی نیروهای حفتر از اطراف طرابلس خاموش شد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بهار امسال گروه‌های درگیر در لیبی با میانجی‌گری سازمان ملل بر سر تشکیل یک دولت انتقالی که قرار است زمینه برگزاری انتخابات سراسری را در ۲۴ دسامبر فراهم کند، توافق کردند. با میانجیگری سازمان ملل عبدالحمید دیبیبه به نخست وزیری لیبی برگزیده شد و قرار شد تا پایان سال جاری میلادی این کشور را به سمت برگزاری انتخابات سوق داده شود و مذاکرات در ژنو ادامه یابد. در همین زمینه: . این پنیر با شیر کم‌چرب میش درست می‌شود.