شکسته شدن رکوردها در موج گرمای اروپا

03/05/1398 03:24 ق.ظ

با فرارسیدن یک موج گرمای سوزان در اروپای غربی، بلژیک، آلمان و هلند جملگی شاهد شکسته شدن رکوردهای تاریخی بوده اند. روز چهارشنبه از جمله در شهر کلاین بروگل بلژیک دما به ۳۹.۹ درجه سانتیگراد رسید که داغ ترین روز از سال ۱۸۳۳ بود.

با فرارسیدن یک موج گرمای سوزان در اروپای غربی، بلژیک، آلمان و هلند جملگی شاهد شکسته شدن رکوردهای تاریخی بوده اند. روز چهارشنبه از جمله در شهر کلاین بروگل بلژیک دما به ۳۹.۹ درجه سانتیگراد رسید که داغ ترین روز از سال ۱۸۳۳ بود. حداقل ۶۰۰ مسافر برای دو ساعت در قطاری در نزدیکی شهر ال بلژیک معطل ماندند. بعضی از واگن ها در داخل تونل ماندند و بعضی بیرون زیر آفتاب. یان ویلم ویرسما از روتردام که در قطار بود به بی بی سی گفت:"گرما خیلی شدید بود. وضع بدی داشتیم.

خوشحالیم می توانیم از قطار پیاده شویم چون بیرون ۱۵ درجه خنک تر است."

کریس هوت که از انتورپ بلژیک به لندن سفر می کرد گفت او و سایر مسافران برای دو ساعت در قطار گرفتار بودند تا توانستند پیاده شوند. یورواستار گفت مشکل به یک منبع برق مربوط می شد و به مردم توصیه کرد در صورت امکان روز چهارشنبه سفر نکنند. سایر خطوط میان بروکسل و پاریس هم به دلیل از کار افتادن این قطار گرفتار شدند.

در سراسر آلمان نسبت به خطرات هوای گرم هشدار داده شد. در زمان غروب آفتاب این کشور اعلام کرد که حداقل ده ایستگاه هواشناسی دمایی بالاتر از ۳۹ درجه سانتیگراد را گزارش کرده اند که شامل کلن، بن و زاربروکن در غرب کشور می شد. headtopics.com

Bekhoda khafeh shodim az garma, akheh mage darim 40 darajeh too alman. Sabegheh nadashteh.

هنوز گرمای جنوب ما براشان تجربه نشده.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

زخمی شدن سه سرباز کرواسی در یک انفجار در کابلمنابع امنیتی افغانستان چهارشنبه 24 ژوئیه انفجار در کابل را تایید کرده و اعلام کردند که هدف این حمله

کشته شدن سرباز کروات در انفجار انتحاری در افغانستانروز چهارشنبه ۲۴ ژوئیه یک انفجار انتحاری در مسیر حرکت کاروان سربازان ناتو در حومه کابل یک سرباز کروات را کشت و دو تن دیگر را زخمی کرد.

جشنواره بالون‌ها با ۱۰۰ بالون رنگارنگ در چین برگزار شدجشنواره بالون‌ها در آخر هفته ماه ژوئن در شهر ژانگی در شمال غربی چین برگزار شد. زیباست

اروپا در انتظار دومین موج بی‌سابقه گرمادرحالی که غرب اروپا برای ورود دومین موج گرمای تابستان جاری آماده می شود، شهر بوردوی فرانسه داغ ترین دما از زمان ثبت رکوردها را تجربه کرده است. یک سخنگوی سازمان جهانی هواشناسی گفت که این موج حاوی 'نشانه های تغییر اقلیمی است.' خار مادر اروپا

در خصوص قانونی شدن بیت کوین در جلسه امروز به نتیجه نرسیدیم/ هوشمندسازی مدارس می‌تواند برای نظام آموزشی متحول‌کننده باشدوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز در دولت در خصوص قانونی شدن بیت کوین صحبت کردیم تا تصمیم در این خصوص اتخاذ شود که البته در این جلسه به نتیجه نرسیدیم.

خنثی شدن کودتایی دیگر در سودان

برای یورواستار چه اتفاق افتاد؟

حداقل ۶۰۰ مسافر برای دو ساعت در قطاری در نزدیکی شهر ال بلژیک معطل ماندند. بعضی از واگن ها در داخل تونل ماندند و بعضی بیرون زیر آفتاب.

یان ویلم ویرسما از روتردام که در قطار بود به بی بی سی گفت:"گرما خیلی شدید بود. وضع بدی داشتیم. خوشحالیم می توانیم از قطار پیاده شویم چون بیرون ۱۵ درجه خنک تر است."

کریس هوت که از انتورپ بلژیک به لندن سفر می کرد گفت او و سایر مسافران برای دو ساعت در قطار گرفتار بودند تا توانستند پیاده شوند.

یورواستار گفت مشکل به یک منبع برق مربوط می شد و به مردم توصیه کرد در صورت امکان روز چهارشنبه سفر نکنند. سایر خطوط میان بروکسل و پاریس هم به دلیل از کار افتادن این قطار گرفتار شدند.

در سراسر آلمان نسبت به خطرات هوای گرم هشدار داده شد. در زمان غروب آفتاب این کشور اعلام کرد که حداقل ده ایستگاه هواشناسی دمایی بالاتر از ۳۹ درجه سانتیگراد را گزارش کرده اند که شامل کلن، بن و زاربروکن در غرب کشور می شد.

در هلند داغ ترین ناحیه استان برابانت بود و مقام ها در شهر روتردام پلی را با اسپری روشن رنگ کردند تا ساختمان فلزی آن در گرما بیش از حد منبسط نشود.

در آنسوی مرز استان لیمبورگ بلژیک به شدت گرم بود و در سراسر این کشور هم وضعیت قرمز اعلام شد.

بخش هایی از اروپا پیشتر در ماه ژوئن شاهد یک موج شدید گرما بودند که آن را به گرم ترین ماه از زمان ثبت رکوردها بدل کرد.

از جمله فرانسه دمای ۴۶ درجه سانتیگراد را ثبت کرد که بی سابقه بود.