شکرخواه پس از ۳۰ سال کار در رسانه: بدانید که ما بازنشسته نمی‌شویم

16/07/1398 07:10 ب.ظ

تجلیل از روزنامه‌نگار باسابقه در میان بغض و لبخند شکرخواه پس از ۳۰ سال کار در رسانه: بدانید که ما بازنشسته نمی‌شویم

مراسم بزرگداشت یونس شکرخواه، روزنامه‌نگار پیشکسوت که به‌تازگی بازنشسته شده است، با حضور جمعی از دوستان و همکارن قدیمی‌اش برگزار شد. او در این مراسم خاطرنشان کرد که نسل ما هیچ‌گاه بازنشسته نمی‌شود و ما همچنان ادامه داریم. او با بیان اینکه «کیفیت ارتباطات بر کیفیت فرهنگ تاثیر می‌گذارد»، ادامه داد: یکی از شاخصه‌های این موضوع پویا بودن و ماندگار ماندن است.

در واقع می‌توان گفت که ارتباطات کیفی نوستالوژی تولید می‌کند و بر این اساس آدم‌ها احساس دلتنگی می‌کنند و می‌خواهند که برخی افراد و رویدادها تکرار شود. در این میان آنچه در رفتارهای اغراق‌آمیز ما با جامعه گم شده، ارتباط با خدا است که اتفاقا بیشتر هم در جوامع مذهبی این اتفاق رخ می‌دهد.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روزنامه‌نگاری هوشمند و برشمردن ویژگی‌های آن و با بیان اینکه «آقای شکرخواه پایه‌گذار روزنامه‌نگاری برخط در ایران هستند»، یادآور شد: در ادامه روزنامه‌نگاری برخط، امروز در حال رسیدن به روزنامه‌نگاری هوشمند هستیم‌ که توانش آن را خودمان تعریف می‌کنیم. هوش مصنوعی در دنیا قدرت پیدا کرده است‌؛ به عنوان مثال سال ۲۰۱۷، ۳۹ و نیم میلیارد دلار در حوزه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری شده است که بیشترین سرمایه‌گذاری برای کشورهای آمریکا، چین، آلمان، روسیه و ... بوده است‌. جالب است بدانید که ۲ ترلیون دلار تولید ناخالص کشورها صرف هوش مصنوعی شده است و پیش‌بینی می‌شود این مبلغ تا ۵ سال آینده به ۱۷ و نیم ترلیون دلار برسد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ترامپ: زمان آن رسیده که سربازان ما از جنگ‌های «احمقانه» بی‌پایان خارج شونددونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا روز دوشنبه 7 اکتبر از تصمیم دولت خود برای خروج نیروهای این کشور از من دوستانه ازحاکمان عربستانی که هم دین و هم کیش ما هستند درخواست می کنم ، نصیحت و سفارش هم نه، به امید کمک امریکایی نباشند و سیاست های خود در رابطه با ایران و منطقه تغییر بدهند و رفتارهای دوستانه‌ای بر گزینند و امریکا را رها کنند. سربازات رو وردار و گورت رو از خاورميانه گم كن،اينجا ديگه چيزى گيرت نمياد و بدون تو صلح و آرامش به سرزمين هاى بكر خاورميانه باز خواهد گشت ای سعودی ها .... عبرت بگیرید ! هم میدوشن هم حمایت نمیکنند!

منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کندحضور بانوان در ورزشگاه جای نگرانی ندارد منصوری: به سختی به تیم ملی رسیدم و راحت آن را از دست نمی‌دهم/ قلعه‌نویی حق دارد از ما انتقاد کند

از شرایط سخت تحریم عبور کردیم/ جهش بورس نمادی از آینده اقتصاد ایران/ سلامت مردم خط قرمز ما است/ تحریم نبودیم، صادرات ۸۰ میلیارد دلاری داشتیممعاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ما توانستیم از این دوران به سلامت عبور کنیم و اکنون به نقطه‌ای رسیدیم که شغل ایجاد می‌شود، رشد مثبت اقتصادی داریم و بازار بورس به عنوان نمادی از آینده اقتصاد فعالیت‌های جهشی دارد. Eshaq_jahangiri اگه مردم خط قرمز ه چرا حقوق ها سال گذشته ١٨ درصد اضافه شد و امسال ١٥ درصد حال انكه تورم با ٩٠ درصد بًود و امسال هم همون تورم پايين نيامده مثلا گوشت تا ١٢٠ تومن رفت ولي هنوز به ٤٠هزارتومن سال قبل نرسيد

حدیثِ کارگران هفت‌تپه که به خانه ملت نرسیدند!سوال اصلی این است که چرا کارگرانی که نگران مجتمع بی‌نظیری هستند که از زمان راه‌اندازی در دهه ۴۰ شمسی، فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه کرده اما هیچ زمان مثل این چهار سال، مسیر حضیض را طی نکرده، بازداشت می‌شوند؟ کارگرانی که نگران سرنوشت و آینده‌ی مجتمع غول پیکری هستند که به اندازه ۲۳ کشور دنیا وسعت دارد و حدود ۶ هزار نفر از کنارِ سفره‌ی آن «نان» می‌خورند.

برهم صالح: رخدادهای اخیر عراق جنایت و فتنه‌ای است که نمی‌توان در برابر آن سکوت کردرئیس‌جمهور عراق: رخدادهای اخیر عراق جنایت و فتنه‌ای است که نمی‌توان در برابر آن سکوت کرد مسئولان عراقی هیچ‌گونه دستوری مبنی بر تیراندازی به سمت معترضان صادر نکرده‌اند تمام نابودی آثار باستانی و جنگل ها و بیابانها به اسم این نظام ثبت میشه و درس عبرتی میشه واسه آیندگان مثل تسلط صلیبیون بر اروپا و قسمتی از آسیا يعني فتنه به عراق هم رسيد؟ ايا اين همان فتنه ٨٨ هست يا يك فتنه ديگر ؟

اوکتای: ترکیه کشوری نیست که زیر بار تهدید برودفواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه: پیام ما به جامعه بین_المللی بسیار آشکار است، ترکیه کشوری نیست که زیر بار تهدید برود اوکتای: ترکیه هم حد و حدود گروه‌های تروریستی که مرزهای جنوب مان را تهدید می کنند را به آنان نشان داده و هم امکان بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری از ترکیه را فراهم خواهد کرد.