شکایت منطقه آزاد ارس از یک خبرنگار برای تهیه گزارش درباره قاچاق پرده

15/12/1399 05:35 ب.ظ

نصرنیوز خبر داد در پی انتشار گزارشی در شبکه «سهند» در خصوص قاچاق پرده از خبرنگار این گزارش شکایت شده است. در پی رسانه‌ای شدن این شکایت، امام جمعه تبریز و نماینده رهبر در آذربایجان شرقی با تماس تلفنی از این خبرنگار دل‌جویی کردند. اطلاع_رسانی اعظم_قربانی

«اعظم قربانی»، خبرنگار تبریزی در گزارشی با عنوان «موریانه قاچاق در تار و پود پرده تبریز»، به پشت پرده قاچاق این کالا از مبادی غیر رسمی و رسمی در آذربایجان شرقی پرداخته بود.

در این گزارش که حدود سه ماه پیش پخش شد، خبرنگار خود را به عنوان یک وارد کننده پرده جا زده بود و با ارتباط‌گیری و تماس تلفنی با مجموعه منطقه آزاد، متوجه می‌شود که در گمرک در قبال وارد کردن پارچه‌ها، پول دریافت می‌کنند.

گفته شده منطقه آزاد ارس شکایتی را در تاریخ ۱۵ بهمن۱۳۹۹ با اتهام «تشویش اذهان عمومی»، علیه این خبرنگار در دادگاه به ثبت.ه ، شکایت مستقیم از شخص خبرنگار را برخلاف موازین حوزه خبرنگاری و با هدف ایجاد فشار روانی و برهم زدن امنیت شغلی خبرنگاری و نیز از بین بردن انگیزه‌های سالم در جهت احیا و احقاق حقوق و مطالبات عمومی دانسته است.

در این شبه بیانیه، از مراجع قضایی خواسته شده است حمایت‌های لازم قضایی از حقوق اجتماعی و رسانه‌ای این خبرنگار و سایر خبرنگاران عرصه رسانه انجام شود. هم‌چنین در پی رسانه‌ای شدن این شکایت، «ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر» آذربایجان شرقی گزارش خبرنگار را مصداق «نهی از منکر» دانسته و بر حمایت حقوقی از او. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

انتقاد از شکایت صنف خرازی درباره ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌هامشاور عالی انجمن داروسازان ایران ضمن انتقاد از ادعای صنف خرازی مبنی بر ممنوع شدن عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه‌ها، گفت: عجیب است که هیات نظارت بر فضای کسب و کار به موضوع عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی در داروخانه ورود می‌کند و پیگیر ممنوعیت عرضه این محصولات در سطح داروخانه‌هاست؛ در حالیکه بر اساس قانون تعزیرات حکومتی مصوب سال ٦٧ و ماده ١٦ و ٢١ قانون مذکور مجاز بودن عرضه فرآورده‌های مذکور در داروخانه تصریح شده است.

لهستان و مجارستان علیه «مکانیزم حاکمیت قانون» اتحادیه به دیوان دادگستری اروپا شکایت کردنداین مکانیزم که در قانون بودجه اتحادیه اروپا گنجانده شده در واقع ابزاری در دست بروکسل است تا بوسیله آن دو کشور لهستان و مجارستان را به ارز‌ش‌های اتحادیه پایبند کند. لهستان و مجارستان در منجلابی بنام اتحادیه احمقان،گیر افتادن.کاملا حق دارن.اتحادیه ای به رهبری مرکل،سیاستمدار بیمار روحی با اختلالات حاد روانی..برده ای که در برابر اربابش قد علم میکنه،بدون در نظر گرفتن پیامدهاش،کل اروپا رو در معرض خطر قرار میده.حالا برو دست بده به استفان تروریست! اتحادیه اروپا هم دیگه نفس های اخرشو میکشه

آخرین وضعیت شکایت از عنابستانی/آماده باش پلیس پایتخت برای چهارشنبه سوری و نوروز ۱۴۰۰واکنش پلیس به ادعای انتقال سرباز راهور به خشکشویی: * اخبار مربوط به انتقال این فرد به خشکشویی پلیس شایعه است *این سرباز نیروی عملیات پلیس راهور است و در همان نیرو نیز فعال است نتیجه شکایت چه شد؟ خوب خدارو شکر ولی نتیجه چی شد؟؟؟ نماینده مجلس کجاست؟ پس کجاس؟ حال و روزش چطوره ؟ ما ایرانیا همیشه نگران پسران سربازمونیم ،حالا همگی نگران این پسرمون هستیم ، چرا در پاداش این قانونمندی نباید بهش تخفیف خدمت سربازی بخوره؟ چرا جای بهتری بهش نمی دین؟ما میخوایم از حال این پسر سربازمون مطلع باشیم پسر همه ماست سرباز خوب وطن ماست .

آیا می‌توانم برای گرفتن مطالباتم از وراث کارفرما شکایت کنم؟

آیا راهی برای شکایت از کسی که به دروغ وعده ازدواج می‌دهد هست؟

» روز پنج‌شنبه ۱۴اسفند۱۳۹۹ خبر داد که در پی انتشار گزارشی در شبکه «سهند»، بخش خبر صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در خصوص قاچاق پرده در منطقه آزاد ارس و سلماس، از خبرنگار این گزارش شکایت شده است.

«اعظم قربانی»، خبرنگار تبریزی در گزارشی با عنوان «موریانه قاچاق در تار و پود پرده تبریز»، به پشت پرده قاچاق این کالا از مبادی غیر رسمی و رسمی در آذربایجان شرقی پرداخته بود.

در این گزارش که حدود سه ماه پیش پخش شد، خبرنگار خود را به عنوان یک وارد کننده پرده جا زده بود و با ارتباط‌گیری و تماس تلفنی با مجموعه منطقه آزاد، متوجه می‌شود که در گمرک در قبال وارد کردن پارچه‌ها، پول دریافت می‌کنند.

گفته شده منطقه آزاد ارس شکایتی را در تاریخ ۱۵ بهمن۱۳۹۹ با اتهام «تشویش اذهان عمومی»، علیه این خبرنگار در دادگاه به ثبت.ه

، شکایت مستقیم از شخص خبرنگار را برخلاف موازین حوزه خبرنگاری و با هدف ایجاد فشار روانی و برهم زدن امنیت شغلی خبرنگاری و نیز از بین بردن انگیزه‌های سالم در جهت احیا و احقاق حقوق و مطالبات عمومی دانسته است.

در این شبه بیانیه، از مراجع قضایی خواسته شده است حمایت‌های لازم قضایی از حقوق اجتماعی و رسانه‌ای این خبرنگار و سایر خبرنگاران عرصه رسانه انجام شود.

هم‌چنین در پی رسانه‌ای شدن این شکایت، «ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر» آذربایجان شرقی گزارش خبرنگار را مصداق «نهی از منکر» دانسته و بر حمایت حقوقی از او.

«محمدعلی آل هاشم»، امام جمعه تبریز و نماینده رهبر جمهوری اسلامی در آذربایجان شرقی نیز با تماس تلفنی، از این خبرنگار دل‌جویی و از انتشار چنین گزارش‌هایی اعلام