شکایت وکلای لبنانی علیه نصرالله و نتانیاهو به دادستانی این کشور

25/05/1399 11:08 ق.ظ

شماری از وکلای لبنانی شکایتی را علیه حسن_نصرالله و نتانیاهو به اتهام مشارکت در انفجار_بیروت تقدیم دادسرای عمومی کشف جرایم لبنان در بیروت کردند. گزارش فاطمه العثمان 👇 آن_سوی_خبر حزب‌الله_لبنان لبنان اسراییل

در همین راستا، «طارق شندب»، یکی از وکلای مذکور به خبرنگار «ايران‌واير» گفت: «شکایت علیه نصرالله حاوی اتهام قاچاق سلاح از طریق بندرگاه بیروت، عاملیت در انفجار، قاچاق اسلحه از گذرگاه‌های زمینی قانونی و غیرقانونی است.

»

وی هم‌چنین با بیان این‌که «حزب‌الله اقدام به نقض قوانین مرزی، کشتن مردم و استفاده از امکانات عمومی برای انبار سلاح می‌کند»، تاکید کرد: «این پرونده باید به بازپرس دادگستری که مامور تحقیق درباره انفجار بندرگاه بیروت شده است، سپرده شود.»

خبرنگار ايران‌واير در این‌باره با «علی عمار»، نماینده حزب‌الله، نیز تماس گرفت اما او پاسخی نداد، ولی «امین شری»، دیگر نماینده این گروه، بدون ارائه هیچ توضیح اضافی شکایت را «موضوعی احمقانه» دانست. حسن نصرالله چند روز پیش در سخنرانی تلویزیونی خود اظهار داشت: «ما هیچ کنترل و مدیریتی بر بندرگاه نداریم. در این مکان دخالتی نمی‌کنیم و نمی‌دانیم که در آن‌جا چه می‌گذرد و چه چیزی وجود دارد.» او با تحقیقات بین‌المللی در مورد این حادثه مخالفت و پیشنهاد کرد که ارتش لبنان مامور انجام این کار شود. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

قالیباف از میرسلیم به خاطر اتهام 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شکایت کرد' - BBC News فارسیرسانه‌ها در ایران می‌گویند محمدباقر قالبیاف، رئیس مجلس شورای اسلامی از مصطفی میرسلیم، نماینده این مجلس به خاطر وارد کردن اتهام در پرونده رشوه ۶۵ میلیارد تومانی در دوران شهرداری تهران شکایت کرده است. گفته شده اداره حقوقی مجلس از آقای میرسلیم و سه خبرنگار به خاطر آنچه 'اتهامات بی‌اساس' خوانده شده‌، شکایت کرده است.

مجلس ایران از روزنامه‌نگار و نماینده‌های منتقد شکایت کردمجلس ایران به ریاست محمدباقر قالیباف از چند روزنامه نگار و همچنین یک نماینده مجلس به دلیل انتقاد و افشاگری شکایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

امارات روابطش را با اسرائیل علنی کردامارات روابطش را با اسرائیل علنی کرد امارات با اعلام آغاز روابط رسمی با رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ولیعهد این کشور با ترامپ و نتانیاهو درباره توقف اجرای طرح الحاق کرانه باختری به توافق رسیدند.

چراغ سبز اتحادیه اروپا برای تحریم مقامات سرکوبگر بلاروسهمزمان از بلاروس خبر می‌رسد که دست‌کم ۵۰ پلیس ضدشورش روز جمعه در شهر میسنک، پایتخت این کشور اسلحه و دیگر تجهیزات سرکوب را زمین گذاشته و به معترضان پیوسته‌اند.

مجلس ایران از روزنامه‌نگار و نماینده‌های منتقد شکایت کردمجلس ایران به ریاست محمدباقر قالیباف از چند روزنامه نگار و همچنین یک نماینده مجلس به دلیل انتقاد و افشاگری شکایت کرد. - خبرگزاری آناتولی

موج تازه هراس در پی کشف ویروس کرونا در مواد غذایی منجمدبه گفته مقام‌های محلی چین، در دو شهر این کشور آثار ویروس کرونا در مواد غذایی منجمد وارداتی و بسته‌بندی‌شان مشاهده شده است. این مساله به وحشت از این‌که محموله‌های غذایی آلوده به بروز موج جدید ابتلا به کرونا منجر شود دامن زده است.