شکایت یک تبعه گینه؛ پلیس کمنیتس برای پیشداوری نژادی محکوم شد | DW | 02.02.2022

13/11/1400 08:10:00 ب.ظ

سال ۲۰۱۸ پلیس شهر کمنیتس در ایالت زاکسن آلمان، جوان آفریقایی را به دلیل ظاهرش متوقف کرد و با خشونت و تحقیر در پاسگاه مورد بازرسی قرار داد. دادگاه درسدن، مظنون‌انگاری به دلیل رنگ پوست را غیرقانونی اعلام کرد.

سال ۲۰۱۸ پلیس شهر کمنیتس در ایالت زاکسن آلمان، جوان آفریقایی را به دلیل ظاهرش متوقف کرد و با خشونت و تحقیر در پاسگاه مورد بازرسی قرار داد. دادگاه درسدن، مظنون‌انگاری به دلیل رنگ پوست را غیرقانونی اعلام کرد. شاکی که آن زمان ۱۹ ساله بود، در راه بازگشت از یک دوره کارآموزی، در کمنیتس پیاده شده بود تا قطارش را تعویض کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این محکمه هم‌چنین یادآور شده که وظیفه اصلی پلیس فدرال در کنترل‌ایستگاه قطار یا اماکن عمومی مشابه، جلوگیری از ورود غیرمجاز به قلمرو فدرال است و متوقف کردن افراد، صرفا تحت شرایط خاص آن هم به صورت کوتاه مدت و برای رویت مدارک هویتی مجاز است.

نه تن از قربانیان"هسته ترور نئونازی‌ها" در آلمان خارجیانی بودند که سال‌ها در این کشور زندگی کرده و صاحب کسب و کار بودند. دهمین قربانی یک مامور پلیس زن بود. همگی این قربانیان به طرزی بی‌رحمانه به قتل رسیدند.

۹ سپتامبر ۲۰۰۰ گلفروشی ترک‌تبار به اسم انور شیمشک (در تصویر به همراه همسرش) با شلیک ۸ گلوله به قتل رسید. این مرد ۳۸ ساله که دو فرزند داشت، در شهر نورنبرگ در کنار یک پارکینگ گل می‌فروخت. شیمشک در سال ۱۹۸۶ از ترکیه به آلمان مهاجرت کرده بود. گمان می‌رود او نخستین قربانی قتل‌های زنجیره‌ای هسته ترور نئونازی‌هاست که با انگیزه‌های نژادپرستانه انجام شد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پنتاگون: رزمایش‌های دریایی در خلیج به دلیل افزایش خطر ایران در منطقه استوزارت دفاع ایالات متحده آمریکا «پنتاگون»، با اشاره به رزمایش‌های دریایی در خلیج و تشدید فزاینده خطر ایران در منطقه، اعلام كرد واشینگتن همکاری با شرکای خود خلیج فارس

«خوراندن آرامبخش» به کودکان سالم در مراکز نگهداری «ممنوع»/تخلفات را گزارش دهیددرحالی که شنیده‌ها از تجویز داروهای آرامبخش برای کودکان سالم در برخی مراکز نگهداری از کودکان فاقد سرپرست موثر سازمان بهزیستی کشور حکایت دارد، مدیرکل امور کودکان و نوجوانان این سازمان با بیان اینکه هرگونه تجویز دارو بدون مجوز روانپزشک در مراکز نگهداری از کودکان «ممنوع» است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین گزارشاتی که منجر به کودک‌آزاری کودکان تحت سرپرستی می‌شود، با شماره‌گیری (۱۴۸۲) موضوع را به بهزیستی اطلاع دهند تا در این راستا سازمان برخورد لازم را با مرکز مربوطه انجام دهد. خدا کند راست باشد چون با بزرگان ایرانی ها برای نابودی شان چه جولان می دید با کودکان ایرانی که بدتر انجام می دید

بایدن: قطر را به عنوان متحد اصلی آمریکا خارج از ناتو به کنگره معرفی می‌کنمرئيس جمهوری آمریکا در دیدار با امیر قطر از امضای قرارداد جدید شرکت هواپیمایی قطر با بوئينگ استقبال کرد و آن‌را به معنای ایجاد ده‌ها هزار شغل در آمریکا دانست. Boeing

هرگونه دخالت خارجی، ثبات در منطقه را به چالش می‌کشد/ امیدوارم در سی‌امین سال برقراری روابط گام بلندی در ارتقای سطح تعاملات اقتصادی برداریمرئیس جمهور با بیان اینکه سطح فعلی مناسبات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و قزاقستان متناسب با سطح روابط سیاسی دو کشور نیست، اظهار امیدواری کرد که گام بلندی در راستای ارتقای سطح تعاملات اقتصادی دو کشور برداشته شود. خوشبختانه با دارای متحدین قابل اتکایی هستیم. ناهار خورده بود؟

دلیل رفع ناگهانی تحریم چهار مقام جمهوری اسلامی در بریتانیا چیست؟

ارتش یمن حمله حوثی‌ها در غرب استان تعز را دفع کردنیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن حمله حوثی‌ها را در غرب استان تعز دفع کرده و خسارت‌های جانی و تجهیزاتی سنگینی به این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران وارد