شکایت علیه عاملان و آمران اعمال مجازات سلول انفرادی در ایران | DW | 02.03.2021

12/12/1399 12:41 ب.ظ

تعدادی از زندانیان سابق سیاسی و عقیدتی شکایتی را علیه آمران و عاملان سلول انفرادی ثبت کردند. تعدادی از آنها نیز در بیانیه‌ای خواستار برچیده شدن سلول‌های انفرادی شده‌اند.

تعدادی از زندانیان سابق سیاسی و عقیدتی شکایتی را علیه آمران و عاملان سلول انفرادی ثبت کردند. تعدادی از آنها نیز در بیانیه‌ای خواستار برچیده شدن سلول‌های انفرادی شده‌اند. گروهی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق که بخشی از حبسشان را در سلول انفرادی گذرانده‌اند، روز دوشنبه ۱۱ اسفند (اول مارس) شکایتی را در یکی از دفاتر قضایی غرب تهران علیه آمران و عاملان حبس انفرادی ثبت کردند.

فائزه هاشمی، نرگس محمدی، ژیلا بنی‌یعقوب، بهمن احمدی امویی وابراهیم الله بخشی از جمله این افراد بودند. شمار دیگری نیز در دفاتر قضایی دیگر و از طریق وکلایشان اقدام به ثبت شکایت علیه کسانی کردند که آنها را به سلول انفرادی فرستادند، از جمله جعفر پناهی، سعید مدنی و محمدعلی عمویی.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید تعدادی از این زندانیان سابق در بیانیه‌ای سلول انفرادی را مصداق شکنجه و عامل بیماری‌های جسمی و روحی دانسته‌اند، در حالی که به گفته آنها"نگهداری متهمان در سلول انفرادی در هیچکدام از مقررات قانونی پیش‌بینی نشده است". headtopics.com

به همین دلیل نویسندگان این بیانیه خواهان برچیده شدن سلول‌‌های انفرادی شده و تاکید کرده‌اند، "همه مسئولانی که در اعمال حبس انفرادی عاملیت و آمریت داشته و دارند، می‌بایست در پیشگاه عدالت پاسخگو باشند". دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ادامه مطلب:
dw_persian »