شکایت دولت اتریش از یک مظنون به جاسوسی برای ترکیه

11/06/1399 06:02 ب.ظ

شکایت دولت اتریش از یک مظنون به جاسوسی برای ترکیه جزئیات بیشتر🔽

کارل نهامر، وزیر کشور اتریش می گوید دولت از فردی که به جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی ترکیه اعتراف کرده بزودی شکایت می کند در حالی که همزمان نیروهای امنیتی این کشور در پی بازداشت مظنون‌های فعال به جاسوسی برای دولت رجب طیب اردوغان هستند.آقای نهامر تاکید کرد که جاسوسی برای ترکیه در خاک اتریش بطور واضح یک «مورد اعمال نفوذ توسط یک قدرت خارجی در اتریش» محسوب می شود و به هیچ وجه از طرف وین قابل قبول نخواهدبود.

آقای نهامر تاکید کرد که جاسوسی برای ترکیه در خاک اتریش بطور واضح یک «مورد اعمال نفوذ توسط یک قدرت خارجی در اتریش» محسوب می شود و به هیچ وجه از طرف وین قابل قبول نخواهدبود. فرانتس روف ، مدیرکل امنیتی وزارت کشور اتریش هم گفت که «نشانه‌های روشنی از نفوذ ترکیه در اتریش وجود دارد.» به گفته این مقام دولتی اتریش «یافته‌های جدید به دنبال تحقیقات گسترده پلیس اتریش پس از درگیری شدید بین گروه‌های ترک و کرد در وین، پایتخت کشور در ماه ژوئن بدست آمده است.»

نهامر همچنین در سخنانش بدون اعلام نام مظنون به جاسوسی گفت: «یک نفر اعتراف کرده است که توسط سرویس مخفی اطلاعاتی ترکیه برای جاسوسی از سایر شهروندان ترک یا شهروندان اتریشی استخدام شده است. او گزارش شهروندان در اتریش را به مقامات امنیتی ترکیه گزارش می داده است.»

وزیر کشور جزئیات بیشتری درباره روند جاسوسی ترکیه در خاک اتریش ارائه نداد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

معاون وزیر خارجه ایران به اتریش رفت

وزیر خارجه اتریش: برجام مؤثرترین توافق دیپلماتیک استلندن- ایرنا- «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش در دیدار با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در وین، برجام را مؤثرترین توافق دیپلماتیک خواند و بر لزوم تلاش همه‌جانبه برای حفظ آن تأکید کرد.

دیدار عراقچی با وزیر امور خارجه اتریش«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه با «الکساندر شلنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.

گودبرداری یک واحد مسکونی در بیجار منجر به کشف گورهای قدیمی شدکشف گور قدیمی در بیجار | در پی گودبرداری و خاکبرداری از یک قطعه زمین برای ساخت واحد مسکونی، در شهر بیجار منجر به کشف تعدادی گور قدیمی شد

راهی برای شکایت از وضعیت وخیم زندانیان مبتلا به کرونا وجود دارد؟

بحران مهاجران در لامپدوزای ایتالیا؛ شهردار جزیره دست به اعتصاب زدشهردار جزیره لامپدوزا در اعتراض به وضعیت بحرانی برای پذیرش مهاجران، در بیانیه‌ای اعلام کرد که او و همکارانش دست از کار می‌کشند تا دولت مرکزی ایتالیا پاسخگو باشد.

کارل نهامر، وزیر کشور اتریش می گوید دولت از فردی که به جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی ترکیه اعتراف کرده بزودی شکایت می کند در حالی که همزمان نیروهای امنیتی این کشور در پی بازداشت مظنون‌های فعال به جاسوسی برای دولت رجب طیب اردوغان هستند.

آقای نهامر تاکید کرد که جاسوسی برای ترکیه در خاک اتریش بطور واضح یک «مورد اعمال نفوذ توسط یک قدرت خارجی در اتریش» محسوب می شود و به هیچ وجه از طرف وین قابل قبول نخواهدبود.

فرانتس روف ، مدیرکل امنیتی وزارت کشور اتریش هم گفت که «نشانه‌های روشنی از نفوذ ترکیه در اتریش وجود دارد.» به گفته این مقام دولتی اتریش «یافته‌های جدید به دنبال تحقیقات گسترده پلیس اتریش پس از درگیری شدید بین گروه‌های ترک و کرد در وین، پایتخت کشور در ماه ژوئن بدست آمده است.»

نهامر همچنین در سخنانش بدون اعلام نام مظنون به جاسوسی گفت: «یک نفر اعتراف کرده است که توسط سرویس مخفی اطلاعاتی ترکیه برای جاسوسی از سایر شهروندان ترک یا شهروندان اتریشی استخدام شده است. او گزارش شهروندان در اتریش را به مقامات امنیتی ترکیه گزارش می داده است.»

وزیر کشور جزئیات بیشتری درباره روند جاسوسی ترکیه در خاک اتریش ارائه نداد.

نیروهای اطلاعاتی اتریش دریافته اند که بیش از ۳۰ شهروند اتریشی با اصلیت ترک که در دو سال اخیر به ترکیه رفته اند در این کشور بازداشت شده و تحت فشار قرارگرفته اند تا برای سرویس امنیتی ترکیه در خاک اتریش کارکنند.

وزیر کشور اتریش در پایان سخنان خود گفت: «جاسوسی ترکیه در اتریش جایی ندارد. در این کشور جایی برای نفوذ ترکیه در آزادی و حقوق اساسی‌اش نیست و ما به شدت با آن مبارزه خواهیم کرد.» وی به خبرنگاران اعلام کرد که یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا و همچنین شورای اروپا در جریان جزییات این دستگیریها قرارگرفته اند.