شکایت نظامیان اوکراینی از آموزش‌های ناتو

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

بحث داغ ضد حمله نافرجام اوکراین، فرماندهان جنگ و غربی‌ها را دستپاچه کرده و در این میان نظامیان خط مقدم، آموزش‌های نامناسب و بی‌تناسب ناتو را که بدون در نظر گرفتن جغرافیای محلی و پستی بلندی‌های سرزمین اوکراین صورت گرفته، تقصیرکار می‌دانند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، نشریه پولیتیکو در گزارشی آورده است: صحبت‌های زیادی در مورد اینکه چرا ضدحمله کی‌یف بسیار کُند است، وجود دارد و جالب‌ترین ایده‌ها از سمت سربازان در خط مقدم اوکراین می‌آید. آیا ناتو هنگام آموزش واحدهای ضد تهاجمی اوکراین خرابکاری کرده است؟ آیا ناتو آنها را برای میدان جنگ اشتباه آموزش داده است؟

اما در میان همه این‌ها، جالب‌ترین ایده و تفکر از جانب سربازان در خط مقدم اوکراین یا کسانی می‌آید که به تازگی از میادین نبرد بازگشته‌اند و آنها ناتو را به خاطر آماده‌کردن سربازان اوکراینی برای جنگی متفاوت، مقصر می‌دانند. اما برخی از کهنه‌سربازان خط مقدم، اکنون این انتقادها را متوجه بالادستی خود می‌دانند و می‌گویند که ناتو آنها را برای نوع اشتباهی از جنگ آماده کرده و آموزش‌هایی که آنها دریافت کرده‌اند یک بسته ترکیبی و برگرفته از کتابچه‌های راهنما بوده که با واقعیت‌ها همخوانی ندارند. به گفته آنها، شکاف آشکاری میان تئوری و عمل وجود دارد و این انفصال به قیمت جان انسان‌ها تمام می‌شود.

به نظر می‌رسد آموزش‌هایی که سربازان اوکراینی دریافت کرده‌اند، بیشتر براساس آنچه نیروهای ناتو در سال‌های اخیر بیشتر به آن عادت کرده‌اند، بوده است؛ جنگ ضد شبه‌نظامی‌گری، با برخی متدهای نمایشی «شوک و وحشت» به سبک آمریکایی. رایان اولری اکنون فرمانده گروهان در تیپ موتوری ۵۹ اوکراین است که وظیفه شناسایی و پاکسازی سنگر در ضد حمله جنوب شرقی را بر عهده دارد. او در یک شبکه اجتماعی نوشت: «ناتو باید بر اساس استقامت تمرکز کند؛ مانورهای تسلیحاتی، جابجایی‌ها، راه‌اندازی پست شنود و نظارت، استتار، تاکتیک‌های واحد کوچک و تمرین‌های انسجام به عنوان نمونه.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات فلسطینیان در شرق غزه/ زخمی شدن ۳ فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌هاوزارت بهداشت فلسطین از زخمی شدن سه تن از فلسطینیان معترض در شرق غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عراق میدان گازی خود را به یک شرکت اوکراینی واگذار می‌کندوزارت نفت عراق اعلام کرد استخراج گاز از میدان عکاز را طی روزهای آینده به یک شرکت اوکراینی واگذار می‌کند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بایدن خواستار تصویب بسته جدید کمک نظامی به اوکراین توسط کنگره آمریکا شدجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، شامگاه پنج‌شنبه 30 شهریور در دیدار با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی خود در کاخ سفید خواستار «پشتیبانی جهان» از اوکراین
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

استقلال از پرسپولیس شکایت می‌کندبا اعلام عضو هیات مدیره باشگاه استقلال، این باشگاه از پرسپولیس درباره عدم رعایت سقف بودجه شکایت خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شکایت استقلال از پرسپولیس درباره عدم رعایت سقف بودجهبا اعلام عضو هیات مدیره باشگاه استقلال، این باشگاه از پرسپولیس درباره عدم رعایت سقف بودجه شکایت خواهد کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »