شکایت ۱ میلیارد دلاری مایکل وایت از ایران

27/12/1400 04:24:00 ب.ظ

به نوشته آسوشیتدپرس،یکی از کهنه سربازان نیروی دریایی آمریکا که نزدیک به ۲ سال در ایران زندانی بود، از جمهوری اسلامی به اتهام ربوده شدن، گروگانگیری و شکنجه شکایت کرده و خواهان دریافت ۱ میلیارد دلار غرامت شده است. اخبار_ایران سرباز_آمریکایی مایکل_وایت

به نوشته آسوشیتدپرس، این کهنه سرباز آمریکایی با نام مایکل وایت حدود ۲ سال پیش در چارچوب یک توافق تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران، از زندان آزاد شده و به آمریکا بازگشته بود.

مایکل وایت در شکواییه خود گفته در زندان‌های جمهوری اسلامی تحت شکنجه‌هایی از جمله کتک زدن و مشت زدن، شلاق زدن به پاهایش، محرومیت از غذا و نوشیدنی، و تحت فشار قرار گرفتن برای اعتراف به جاسوسی برای دولت آمریکا قرار گرفته است.

این سرباز آمریکایی گفته در تابستان ۲۰۱۸ توسط زنی در ایران اغوا شده و به ایران مسافرت کرده بود اما پس از آن توسط ماموران دولت ایران ربوده و زندانی شد. او توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی به اتهام همکاری با دولت ایالات متحده علیه ایران به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود.

آقای وایت در شکایت خود گفته زندانی شدنش تلاشی از سوی ایران برای گرفتن امتیازاز دولت ترامپ پس از خروج ایالات متحده از توافق برجام بوده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

اشتباه از ایران هست این جماعت آزاد میکنه.باید همین اينا رو نگه داشت تا این شکلی به سرشون نزنه مفت خوری کنند

«برجام 2» ده میلیارد دلار به جیب روسیه سرازیر می‌کنددولت بایدن تضمین کرده است در راستای راضی کردن روسیه برای کمک به روند احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام»، به بزرگترین شرکت تولید انرژی روسیه

تمجید آمریکا از حمایت ترکیه از اوکراینوزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه کشورمان خود از حمایت آنکارا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین و همچنین کمک‌های ترکیه به کی‌یف قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی صلیبچیها تازه دارند متوجه میشوند حکومت تورکیه و دیگر ملتهای تورکان با علوم حق حقیقت طبیعی خردمندانه است نه با علوم ذهنی ناقص و محدود صلیبچیها. بنابرین سیستم خردمندانه حکومتی(انجمن‌مغان)تورکان با فعال شدن در کشورهای آسیای میانه بزودی در جهان الگوی اصلی حکومتهای جهان خواهد بود.

از داربی تا هت‌تریک؛ اصطلاحات فوتبالی از کجا آمده‌اند؟ - BBC News فارسیبسیاری از اصطلاحات فوتبالی به طور مستقیم و بدون تغییر وارد زبان فارسی شده‌اند و دانستن سرچشمه آن‌ها برای فارسی زبانان هم جذاب است. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به معنای تعدادی از معروف‌ترین واژه‌های فوتبالی و سرچشمه آن‌ها.

درخواست زلنسکی از کنگره آمریکا برای حمایت از اوکراینولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، چهارشنبه شب در یک سخنرانی تاریخی از کنگره درخواست کمک کرد و خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت: «ما همین الان به کمک شما نیاز داریم.» بنده خدا اگه ترامپ بود نگفته میومدکمکت . این دموکراتهای کصافط چپ خودشون تروریستن.کل دغدغشون همجنس‌گراییه. اون نانسی پلوسی عفریت مظهر هرچی کصافطه تودنیا چین کمونیست کرونا رودراوردترامپ آمریکا روقرنطینه کرداینا معترض بودن نژادپرستیه و.. توسوریه هم که بشارروزد

پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، از زندان آزاد شدندامین انصاری‌فرد و فرزندش آرمان، پدر و برادر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان آبان ۹۸، پس از چهار هفته بازداشت، سرانجام با قرار وثیقه و به صورت موقت موقت آزاد شدند.

اعزام به مرخصی یک زندانی سیاسی کرد بعد از ۱۷ سال