شکایت کیفری از مقامات رژیم اسد در نروژ

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

پنج سازمان حقوق بشری از دستگاه قضایی نروژ خواستند تحقیقات خود درباره 17 تن از مقامات رژیم اسد در زمینه‌های اطلاعاتی، واحد‌های سیاسی و امنیت جنایی را آغاز کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مرکز اروپایی حقوق اساسی و حقوق بشر (ECCHR) و چهار سازمان دیگر طی نامه‌ای از دادستان‌های نروژی خواستند تحقیقات خود درباره 17 تن از مقامات رژیم بشار اسد مرتبط با اطلاعات نظامی، کلی و واحد‌های سیاسی و امنیت جنایی را آغاز کنند.

شاکیان که برای 5 نفر از قربانیان شکنجه مقیم نروژ مراجعه کرده‌اند، از دادستان‌های این کشور خواستار صدور حکم دستگیری در حق 17 مقام رژیم اسد شدند. یکی از این آنان با بیان اینکه توسط دستگاه اطلاعات رژیم بازداشت شده و مورد شکنجه‌های مختلف قرار گرفته است، تصریح کرد: "مسئولان سیستم شکنجه بشار اسد باید محاکمه شوند. تحقیقات در اروپا پیام مهمی برای سوریه خواهد بود و آن اینکه هیچ‌کس حتی مقامات بلندپایه از قانون بالاتر نیستند".

گفتنی علاوه بر نهاد مذکور، مرکز مطالعات و پژوهش‌های حقوقی سوریه (SCLRS)، جامعه فرهنگ رسانه (SCM)، گروه پرونده‌های سزار (CFSG) و کمیته نروژ هلسینکی (NHC) این نامه را تهیه کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا می‌شود از صاحب کارخانه که مواد آلوده کارگاهش را به رودخانه می‌ریزد شکایت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

در اروپا وجود برچسب «ساخت سرزمین‌های اشغالی» برای محصولات اسرائیلی اجباری شددیوان دادگستری اروپا از مقامات اسرائیلی خواست از این پس به جای برچسب «ساخت اسرائیل» از برچسب «ساخت سرزمین‌های اشغالی» برای محصولات تولیدی در این مناطق استفاده کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عربستان با انتشار فیلمی ایران را به حمایت از «تروریسم جهانی» متهم کردوزارت خارجه عربستان سعودی با انتشار ویدئویی تحت عنوان «واقعیت‌های رژیم ایران» به روایت «نقش» شبکه جاسوسی ایران در پشتیبانی از «ترور» در سراسر جهان پرداخت. جمهوری اسلامی رژیمی غیرعادی و بحران ساز و تروریستی است اين ديگه فاجعه اس. واقعا پول چه كارها كه نميكنه. سعودي ها ديگه چي ميگن🙃
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه حملات هوایی رژیم اسد و روسیه به ادلبدر پی حملات هوایی و زمینی رژیم اسد و روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب 2 غیر نظامی جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در کدام کشورهای اروپایی رضایت از زندگی بالاتر است؟شاخص رضایت از زندگی بر پایۀ دو معیار رضایت از شرایط مالی و خرسندی از ارتباطات فردی در جامعه به دست می‌آید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حاشیه‌های یک آلبوم، گریبان شجریان و قربانی را رها نمی‌کندتهران- ایرناپلاس- آلبوم افسانه چشم‌هایت در شرایطی منتشر شد که حاشیه‌های پس از نشر آن، مخرب‌تر از خبرهای پیش از انتشار این آلبوم بود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »