شکایت سیاستمداران جدایی‌طلب کاتالونیا از رئيس سابق اطلاعات اسپانیا و شرکت اسرائيلی

09/05/1399 05:46:00 ب.ظ

شکایت سیاستمداران کاتالونیا از رئيس سابق اطلاعات اسپانیا و شرکت اسرائيلی جزئیات بیشتر🔽

دو سیاستمدار ایالت کاتالونیا می‌گویند دستگاه امنیتی اسپانیا تلاش کرده تلفن‌های همراه آنها را هک کند. دو سیاستمدار جدایی طلب ایالت کاتالونیا اسپانیا از رئیس سابق سازمان اطلاعات اسپانیا به دلیل تلاش برای هک‌کردن تلفن‌های همراهشان شکایت کردند.

راجر تورنت سخنگوی پارلمان منطقه‌ای کاتالونیا و ارنست ماراگای، عضو شورای شهر بارسلونا روز پنجشنبه ۳۰ ژوئیه شکایت خود را در دادگاهی در شهر بارسلون علیه فیلیکس سانز رولان، رئيس سابق دستگاه جاسوسی اسپانیا ثبت کردند.

این دو سیاستمدار همچنین علیه یک شرکت فناوری اسرائیلی، گروه NSO ، اقدام به پیگرد قانونی کرده اند. آقای تورنت در خصوص شکایت خود می‌گوید: «ما این پرونده را برای دفاع از حقوق خود و مطالبه مسئولیت‌های اجتماعی تشکیل می‌دهیم.»

در اوایل ماه جاری یک تحقیق مشترک توسط روزنامه‌های ال پائیس اسپانیا و گاردین بریتانیا منتشر شد و در آن ابعاد تازه‌ای از جزئیات جاسوسی علیه این دو سیاستمدار پرده برداشت. به گزارش این دو روزنامه راجر تورنت توسط بدافزارهای جاسوسی که تنها به دولت‌ها و سرویس‌های امنیت ملی کشورها فروخته می‌شود مورد حمله قرار گرفته است. headtopics.com

تحقیقات نشان می‌دهد که نرم‌افزارهای جاسوسی می‌توانند از آسیب پذیری قبلی در اپلیکیشن واتس اپ بهره برداری کنند و به طور بالقوه دسترسی به داده‌های تلفن همراه فرد را فراهم کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

وضعیت «زندان ‌باز» برای محکومان جدایی‌طلب کاتالونیا لغو شدکویم تورا، رئیس منطقه خودمختار کاتالونیا که حامی جنبش استقلال این منطقه است، در پیامی در رسانه‌های اجتماعی از حکم دادگاه انتقاد کرد و نوشت: «قانون، انتقام را به عنوان مجازات تعیین نکرده است. آیا این است گفتگویی که اسپانیا پیشنهاد می‌دهد؟»

اخطار دوم به اپراتورهای گران‌فروش اینترنت ارسال شدتهران- ایرنا- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به روند رسیدگی به پرونده گران‌فروشی بسته‌های اینترنت توسط اپراتورها از اعلام اخطار دوم به آن‌ها خبر داد.

لبنان علیه اسرائیل در سازمان ملل شکایت می‌کنددولت لبنان از تصمیم این کشور برای شکایت از اسرائیل در سازمان ملل به دلیل حمله روز گذشته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

توضیحات فرماندار ری درباره تجمع برخی دسته‌جات عزاداری/ هیات‌ها و عزاداران حسینی مراسم مسلمیه را از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی دنبال کنندفرماندار شهرستان ری از هیات‌ها و عزاداران حسینی درخواست کرد، مراسم مسلمیه را با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی دنبال کنند.

'نقش ویژه علی لاریجانی از طرف رهبر ایران در توافق ایران و چین' - BBC News فارسیمشاور علی لاریجانی، رییس سابق مجلس ایران تایید کرده است که آقای لاریجانی از طرف آیت‌الله علی خامنه‌ای 'نقش ویژه‌ای' در مدیریت 'قرارداد راهبردی' ایران و چین داشته است.

کرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیاکرونا در جهان- افزایش ۶۰ درصدی مبتلایان در ژاپن و بازگشت محدودیت‌ها در بلژیک و اسپانیا در استرالیا، هنگ کنگ و اسرائیل که از شمار مبتلایان به شدت کاسته شده بود، ویروس بار دیگر شدت گرفته است.