شکایت شجاعانه یک پناهجوی زن از دو کارمند وزارت دفاع کره جنوبی به اتهام تجاوز

شکایت شجاعانه یک پناهجوی زن از دو کارمند وزارت دفاع کره جنوبی به اتهام تجاوز

کره شمالی, کره جنوبی

01/10/2020 11:39:00 ب.ظ

شکایت شجاعانه یک پناهجوی زن از دو کارمند وزارت دفاع کره جنوبی به اتهام تجاوز

«بیش از ۷۲ درصد از ۳۳۷۰۰ اهالی کره شمالی که در خاک کره جنوبی اسکان داده شده اند را زنان تشکیل می دهند. در این میان حداقل یک چهارم با خشونت جنسی در همسایه جنوبی روبرو شده‌اند.»

خبرگزاری رویترز گزارشی منتشر کرده است درباره یک پناهجوی زن اهل کره شمالی که در کره جنوبی مورد تجاوز و آزار جنسی دو مامور امنیتی و نظامی قرارگرفته است.این زن پناهجو به این خبرگزاری گفته است سئونگ، سرهنگ دوم ستاد فرماندهی ضداطلاعات ارتش و کیم، گروهبان ارشد این ستاد به او تجاوز کرده اند.

این در حالی است که او با اطمینان مدت ها اطلاعات دست اولی از کره شمالی در اختیار این دو نفر قرار می داده است.این زن اهل کره شمالی، که خبرگزاری رویترز او را «لی» معرفی می کند، سعی کرده زندگی برادر خود در خاک همسایه شمالی را هم به خطر بیندازد تا اطلاعات دست اولی در اختیار این دو مسئول نظامی و امنیتی قرار دهد.

ادامه مطلب: H.R.H »

استانبول مرکز برگزاری فستیوال‌های تفریحی ایرانی‌ها

با کاهش سطح تدابیر بهداشتی کرونایی و همچنین فرا رسیدن فصول گرما، شمار رویدادهای تفریحی و فرهنگی ایرانی‌های مقیم و غیرمقیم در ترکیه نیز افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

خفه کردین ما رو با این زنان شجاع خز همه چی رو دربیارید امروز AyatollahBBC هم در مورد تجاوز گروهی در هند نوشت ولی در رابطه با فلاکت حاکم بر ایران خیر. یوروگوزو

شعار علیه نارندرا مودی پس از مرگ زنی در پی تجاوز گروهی در هندپیکر نیمه‌جان و برهنه او غرق در خون، با زبانی شکافته و ستون فقرات شکسته در مزرعه‌ای پیدا شد. او دو هفته پس از این حادثه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

مجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت/۴۰۹۳ بیمار در وضعیت شدیدمجموع قربانیان کرونا در کشور از ۲۶ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۳۵۸۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۸۳ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۵۷۲۱۹ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۸۰۹۵۶ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۶۱۶۹ نفر

ترورهای برون‌مرزی در دوره خامنه‌ای؛ سیلی از میکونوس

احتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌هااحتمال رگبار پراکنده باران در برخی از استان‌ها مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب غرب و غرب کشور و بخش‌هایی از کرمان و شمال خلیج فارس خبر داد.

کرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادندکرونا در ايران؛ 211 نفر ديگر جان خود را از دست دادند

نگرانی از اوج گیری مجدد کرونا/ ازحضور دانش آموزان در مدارس کاسته شودمعاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ویروس کرونا با قدرت سرایت پذیری بیشتر، سلامت تمامی گروه های سنی را به شدت تهدید می کند گفت: روند شیوع بیماری در کشور سینوسی بوده و پس از هر تعطیلی با اوج گیری مجدد بیماری مواجه هستیم و نگرانی ها از تعطیلی های پیش رو همچنان باقی است.

Aa خبرگزاری رویترز گزارشی منتشر کرده است درباره یک پناهجوی زن اهل کره شمالی که در کره جنوبی مورد تجاوز و آزار جنسی دو مامور امنیتی و نظامی قرارگرفته است. این زن پناهجو به این خبرگزاری گفته است سئونگ، سرهنگ دوم ستاد فرماندهی ضداطلاعات ارتش و کیم، گروهبان ارشد این ستاد به او تجاوز کرده اند. این در حالی است که او با اطمینان مدت ها اطلاعات دست اولی از کره شمالی در اختیار این دو نفر قرار می داده است. این زن اهل کره شمالی، که خبرگزاری رویترز او را «لی» معرفی می کند، سعی کرده زندگی برادر خود در خاک همسایه شمالی را هم به خطر بیندازد تا اطلاعات دست اولی در اختیار این دو مسئول نظامی و امنیتی قرار دهد. آمارها نشان می دهد که این زن پناهجو تنها موردی نیست که در کره جنوبی مورد سوءاستفاده جنسی و آزار قرارمی گیرد. وزارت برابری جنسیتی کره جنوبی در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۷ انتشار یافت اعلام کرد: «بیش از ۷۲ درصد از ۳۳۷۰۰ اهالی کره شمالی که در خاک کره جنوبی اسکان داده شده اند را زنان تشکیل می دهند. در این میان حداقل یک چهارم با خشونت جنسی در همسایه جنوبی روبرو شده اند اما بدلیل فشارهای مهاجرت کمتر از ۱۰ درصد آنها آزار واذیت جنسی را برملا کرده اند.» یکی از دلایلی که پناهجویان اهل کره شمالی از برملاکردن آزار و اذیت های جنسی علیه خود دست می کشند این است که نگران وضعیت پناهندگی خود هستند. برخی از سازمان های مدافع حقوق بشر در کره جنوبی می گویند برخلاف وعده های رئیس جمهوری، مون جائه این، وضعیت پناهجویان اهل کره شمالی بسیار وخیم تر از سال های گذشته است. وزارت دفاع کره جنوبی از هرگونه پاسخگویی درباره اتهامات علیه دو تن از نظامیان این وزارتخانه سرباز زده است. البته دادستان ارشد ارتش کره جنوبی که مسئول پیگیری این پرونده است به رویترز گفت که دو نظامی متهم تایید کرده اند که با این زن رابطه جنسی داشته اند اما «تجاوز به عنف» را انکار کرده اند. این زن ۲۶ ساله در سال ۲۰۱۴ میلادی از کره شمالی فرار و به کره جنوبی پناهنده شد و بدلیل موقعیت برادرش در دولت کره شمالی مورد توجه دستگاه های اطلاعاتی کره جنوبی قرار گرفت. او به دادگاه گفته است که بیش از یک سال و نیم مورد آزارو اذیت جنسی قرار داشته است. از همان روزهای اول قصد داشته از دو مرد شاغل در وزارت دفاع شکایت کند اما تحت فشار بوده است. وکیل خانم لی به خبرگزاری رویترز می گوید: « این زنان نمی توانند نه بگویند زیرا به نظر آنها این افراد، نظامیان و نیروهای امنیتی، مانند خداوند، قدرت مطلق دارند.» هم‌رسانی این مطلب: