شکافِ طبقاتی خویِ حیوانیِ جامعه را بیدار کرده/ وقتی جلوی فیلم‌ها را بگیرید شبکه‌های سعودی درباره ایران هرچه می‌خواهند می‌گویند/ مدیران از طرح مشکلات می‌ترسند

14/11/1399 10:37 ق.ظ

علیرضا صمدی در گفت‌وگو با ایلنا: شکافِ طبقاتی خویِ حیوانیِ جامعه را بیدار کرده/ وقتی جلوی فیلم‌ها را بگیرید شبکه‌های سعودی درباره ایران هرچه می‌خواهند می‌گویند/ مدیران از طرح مشکلات می‌ترسند

کارگردان فیلم سینمایی «صحنه زنی» معتقد است که مدیریت فرهنگی به دنبال بی‌خاصیت‌کردن سینما است و اجازه طرح مسائل دغدغه‌مند را نمی‌دهد: هنرمندان و فیلمسازان وطنی که در همین مدارس داخلی درس خوانده‌اند، اجازه مطرح کردن دغدغه‌های خودشان را ندارند و یک شبکه فارسی زبان که با پول سعودی‌ها فعالیت می‌کند به راحتی راجع به این موضوع حرف می‌زند. به بهانه حضور فیلم در جشنواره فیلم فجر و پذیرفته نشدنش توسط هیات داوران با علیرضا صمدی، کارگردان فیلم گفتگو کردیم. شما در «صحنه زنی» سراغ موضوعی رفتید که مبتلابه خیلی از اتفاقات بیرونی جامعه است.

چقدر پیرامون این شیوه از درآمدزایی تحقیق کردید؟

موضوع فیلم «صحنه زنی» برگرفته از یک واقعیت در جامعه امروز است. برای اولین بار خبری درباره صحنه زنی را در رادیو گوش دادم، وقتی که پیرامون این موضوع بیشتر تحقیق کردم به نتایج عجیبی رسیدم. اصل و ایده مرکزی کاملا بر اساس واقعیت و تحقیقات میدانی بود.

چقدر گسترش فقر و شکاف طبقات اجتماعی را در شکل‌گیری چنین راه‌های درآمدزایی موثر می‌دانید؟ آیا می‌توان گفت صحنه زنی در کنار فروش اعضای بدن دو معضل جدی جامعه امروز هستند که قابل تعمیم به هر فردی است؟ توزیع ناعادلانه‌ی ثروت و گسترش فقر و بیکاری در جامعه باعث دوگانگی شدید در متن اجتماع شده است. از طرفی شاهد هستیم عده‌ای در شبکه‌های اجتماعی ثروت و رفاهی که دارند را در معرض دید می‌گذارند و از طرفی شاهد موج شدید فقر و بیکاری در بخشی از جامعه هستیم. همین شکاف عمیق در جامعه زمینه‌ساز بزه و خلاف می‌شود. در هر جامعه‌ای که سرمایه‌سالاری ورود کند و کسب درآمد به هر قیمتی به عنوان یک سبک زندگی تعریف شود طبیعتا راه‌های کسب درآمد نامشروع هم بیشتر می‌شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

پلیس فرانسه مردی را که با چاقو به او حمله کرده بود به ضرب گلوله کشتاین فرد که هنوز دربارۀ سن و هویت او اطلاعاتی منتشر نشده، با شلیک گلوله بشدت زخمی می‌شود اما تلاش نیروهای امداد برای ماساژ قلبی و زنده نگه داشتن او به نتیجه‌ای نمی‌رسد و او می‌میرد. کار درستی کرد احتمالا افغان و یا پاکستانی یا چچینی است.من قسما تصویرش را دارم به او یعنی کی نفهمیدیم

نروژ فروش شرکت وابسته به رولز رویس به روسیه را به دلایل امنیتی متوقف کردبه نوشته رسانه‌های محلی نروژ، این شرکت از جمله سازنده موتور کشتی جاسوسی فوق سری «ماریاتا» نیز بوده است.

پلیس فرانسه دو باند تبهکار را که کمک‌هزینه پناهجویان را اختلاس می‌کردند منهدم کردپلیس فرانسه اعلام کرد دو شبکه مهاجرت غیرقانونی اوکراینی و مولداویایی را به دلیل اختلاس کمک هزینه پناهجویان منهدم و اعضای آنرا بازداشت کرده است.

اغنیا کشور را اداره می‌کنند/ انحراف از بودجه هنری‌ست که فقط نمایندگان قدرت انجامش را دارندعلیرضا حیدری می‌گوید: اتکای بودجه به مالیات و درآمدها ناشی از ارز ۱۷۵۰۰ به معنای وارد شدن فشار بیشتر به کسانی است که زورشان نمی‌رسد تا از این سفره چیزی بردارند؛ این یعنی فقرا فقیرتر و اغنیا غنی‌تر.

سرلشکر سلامی: سردار سلیمانی این هنر را داشت که دیپلماسی را در خدمت میدان آوردفرمانده کل سپاه با اشاره به هویت و فلسفه شکل‌گیری نیروی قدس، قدرت سازی در سرزمین های اسلامی و درهم شکستن نقاط تمرکز دشمن را از کارکردهای این نیرو دانست و تاکید کرد: نیروی قدس با گسترش پیشانی دفاعی و جنگی اسلام قدرت استکبار را تجزیه کرده است. چون سلیمان شو تا دیوان تو سنگ برند از پی ایوان تو چون سلیمان باش بی وسواس و ریو تا ترا فرمان برد جنی و دیو مولوی ظريف هم همين گفت كه بخصوص میدانش مال تزار روس باشه! این قزاق روس!

چطور به ابزارهای ترجمه آنلاین آموزش دهیم که تبعیض جنسیتی را کنار بگذارند؟تبعیض جنسیتی در مترجم‌های آنلاین مثل گوگل ترنسلیت به وضوح قابل مشاهده است. این وضعیت در زبان‌هایی که دارای اسامی مونث و مذکر هستند تحقیق و بررسی شده است. با روش‌های مشخص می‌توان به هوش مصنوعی یاد داد که جنسیت‌گرایی را کنار بگذارد.