فیفا, فوتبال, ایران, صدای آمریکا

فیفا, فوتبال

شوک بزرگ فیفا به فوتبال ایران؛ سه روز فرصت برای فرار از تعلیق شدن و محرومیت جهانی

فدراسیون بین المللی فوتبال «فیفا» با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داد، در صورت عدم‌ اصلاح اساسنامه خود، تعلیق خواهد شد و اجازه شرکت در مسابقات جهانی را نخواهد داشت. به گزارش سایت های

02/06/2020 05:32:00 ب.ظ

شوک بزرگ فیفا به فوتبال ایران ؛ سه روز فرصت برای فرار از تعلیق شدن و محرومیت جهانی فدراسیون فوتبال ایران نسخه به روز شده اساسنامه خود را اواسط ماه مه به فیفا فرستاده بود، ولی فدراسیون جهانی فوتبال آن را نپذیرفت.

فدراسیون بین المللی فوتبال « فیفا » با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داد، در صورت عدم‌ اصلاح اساسنامه خود، تعلیق خواهد شد و اجازه شرکت در مسابقات جهانی را نخواهد داشت. به گزارش سایت های

مشاهده نظراتچاپفدراسیون بین المللی فوتبال «فیفا» با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران هشدار داد، در صورت عدم‌ اصلاح اساسنامه خود، تعلیق خواهد شد و اجازه شرکت در مسابقات جهانی را نخواهد داشت.به گزارش سایت های خبری داخلی ایران، در نامه ای که فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ ۲۹ مه دریافت کرد، فیفا به مقامات ایرانی تا پنجم ژوئن (۱۶ خرداد) فرصت داده است تا ضمن رفع اشکالات اساسنامه خود، پیش‌نویس اصلاح شده را برای این نهاد ورزشی در سوئیس ارسال کند.

۱۸۰ مهاجر نجات یافته از دریای مدیترانه با شادمانی در خاک ایتالیا پیاده شدند سپیده قلیان با یک اتهام تازه و عجیب بار دیگر محاکمه شد؛ تاوان پرسیدن یک سوال ساده عراق|ترور یک کارشناس امنیتی در بغداد/ درخواست حشد شعبی برای دستگیری قاتلان الهاشمی- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

فدراسیون فوتبال ایران نسخه به روز شده اساسنامه خود را اواسط ماه مه به فیفا فرستاده بود، ولی فدراسیون جهانی فوتبال آن را نپذیرفت.فیفا چندی پیش به دلیل نگرانی از احتمال دخالت دولت ایران در فوتبال، مانع برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال ایران شد و‌ برگزاری آن را غیرقانونی خواند.

علی کفاشیان، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران، ماه آوریل گذشته در جریان یک مصاحبه رادیویی، به صورت شفاف، دخالت دولت در فدراسیون فوتبال ایران را تأیید کرد و یادآور شد که آنها بارها درباره استقلال فدراسیون فوتبال ایران به فیفا دروغ گفتند.به گفته علی کفاشیان که نزدیک به ۱۰ سال ریاست فدراسیون فوتبال ایران را بر عهده داشت، این فدراسیون همواره تحت نظارت مستقیم دولت بوده است.

فیفا مخالف دخالت حکومت ها در ورزش است و براساس قوانین این نهاد بین المللی، فدراسیون فوتبال کشورها باید خودمختار ‌و مستقل از دولت ها باشند.گفته می شود فیفا در۸۰ مورد از اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران ایراد گرفته است که یکی از موارد، نقش وزیر ورزش ایران و دخالت او در اداره امور فدراسیون فوتبال است.

با این حال از نظر فیفا، مهم‌ترین اشکال موجود، عدم استقلال فدراسیون فوتبال ایران است که در این اساسنامه به آن اشاره ای نشده است.در اساسنامه باید به صورت دقیق مشخص شود که فدراسیون فوتبال ایران، یک نهاد یا سازمان غیردولتی و کاملا مستقل است و هیچ ارتباطی با دولت ندارد.

در صورت عدم رفع اشکالات وجود، فدراسیون فوتبال ایران تعلیق می‌شود و تیم‌های ایرانی در رده‌های مختلف از شرکت در کلیه رقابت‌های جهانی محروم می‌شوند.فدراسیون فوتبال ایران تنها چند روز برای اصلاح اساسنامه خود فرصت دارد و برای فرار از محرومیت، چاره‌ای جز پذیرش تمامی درخواست‌های فیفا ندارد.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

ورزش سیاسی خیلی زودتر باید محروم‌میشد، نه حالا که کلا بخاطر کرونا کلا ورزش تعطیل شده. جدّیت رو بموقع نشون بدید. تعلیق فدراسیون فوتبال ایران دروغ است دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به شایعه تعلیق فدراسیون فوتبال ایران 🔹چنین چیزی اصلا صحت ندارد 🔹به‌زودی فدراسیون فوتبال در بیانیه‌ای به این موضوع واکنش نشان خواهد داد منبع: ورزش فورى تلگرام به نقل از ايسنا

خدا کنه منبع فساد جمهوری داعشی تعلیق بشه TNXFIFA رو اماده کردیم

منابع ایران‌وایر: فدراسیون فوتبال ایران تعلیق شد

واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لامایک مقام دولتی چین نیز به مانند ایران در واکنش به کشته شدن جروج فلوید با هشتگ «نمی‌توانم نفس بکشم» دولت آمریکا را مسخره کرد. کس ننه همتون در اروپا تخمای آمریکا رو هم نمیتونید بخورید این معترضا وقتی تو ایران هواپیما زدن دقیقا داشتن چه گوهی میل می کردن بدون تردید کشته شدن جورج فلوید دراثرخشونت عنان گسیخته پلیس نژادپرست آمریکا تنها بهانه ای برای فوران آتش خشم پنهان شده درزیر خاکستر اثرات تبعیض های نژادی قومی زبانی ومذهبی درجامعه راسیسم آمریکاودر سطح منتسبان به دولت است

هشدار سازمان بهداشت جهانی: قدرت شیوع ویروس کرونا به هیچ وجه کم نشدهمایکل رایان، مدیر برنامه فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه ادعای یک پزشک سرشناس ایتالیایی درباره ناپدید شدن ویروس کرونا را رد کرد و از دولت‌ها و مقام‌های درمان و بهداشت خواست تا به هیچ وجه حس غلبه بر ویروس را به جامعه منتقل نکنند.

حمله موشکی شبه‌نظامیان حفتر به طرابلس منجر به جان باختن 5 غیرنظامی شدحمله موشکی شبه‌نظامیان حفتر به منطقه سوق الثلاثاء طرابلس منجر به جان_باختن 5 غیرنظامی شد

کپسول حامل فضانوردان ناسا به خوبی عمل کرد؛ درگن به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید🔺کپسول حامل فضانوردان ناسا به خوبی عمل کرد؛ درگن به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید ⚡️کپسول حامل داگ هرلی و باب بنکن، فضانوردان ناسا، ساعت ۱۰:۱۶ بامداد یکشنبه ۱۱ خرداد به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسید. میگم شما که هی از اون بالاها خبر میزارید از آسمونم اعتراضات آمریکا پیداست. 👌👌👌 آی ابو استالین، از ۲۵۰۰ کشتهٔ اعتراضات ایران چه خبر؟

فضاپیمای متعلق به اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدرابرت بنکن و داگلاس هورلی، دو فضانورد آمریکایی سوار بر سفینه خصوصی دراگن، متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس، به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) رسیدند.