شوهرم بیماری‌اش را از من مخفی کرده، آیا می‌توانم بعنوان فریب در ازدواج شکایت کنم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

بیماری همسرم طوری است درمان خاصی ندارد. با وجود این بیماری من نمی توانم با ایشان رابطه داشته باشم. وقتی گفتم که چرا از من مخفی کردی گفت ترسیدم جواب رد بدهی. سوال من این است آیا می‌توانم به دلیل فریب ازدواج را باطل کنم و جدا بشوم؟سوال_جواب_حقوقی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سلام. من یک سال قبل ازدواج کردم. پس از ازدواج فهمیدم که شوهرم بیماری پسوریازیس دارد. یعنی قبل از ازدواج هم زخمهایی روی بدنش و ناخنش دیده بودم اما جزئی بود و خودش گفت چیز خاصی نیست حساسیت فصلی است اما بعد از ازدواج فهمیدم بیماری پسوریازیس است و رفته رفته هم شدیدتر می شود. من به دلیل اینکه ایشان این بیماری را از من مخفی کرده است خیلی ناراحت هستم. واقعیتش بیماری اش طوری است که من نمی توانم باهاش کنار بیایم و ظاهرا هم درمان خاصی ندارد. با وجود این بیماری من نمی توانم با ایشان رابطه ای داشته باشم.

سوال من این است آیا می توانم به دلیل فریب ازدواج را باطل کنم و جدا بشوم؟با سلام! اگر منظورتان از باطل کردن ازدواج فسخ ازدواج باشد عرض شود در ماده ۱۱۲۲ قانون مدنی بیماریهایی که می تواند حق فسخ برای زن ایجاد کند شمرده شده و بیماری شوهر شما از جمله آنها نیست. یعنی شما حق فسخ ندارید اما می توانید تقاضای طلاق بدهید. بر اساس ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی اگر برای زن وضعیت سختی و مشقت باری وجود داشته باشد امکان تقاضای طلاق وجود دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

علیپور در مسیر جدایی از پرسپولیس (عکس)حمله اینستاگرامی مهاجم سرخپوش به انصاری‌فرد و خلیلی؛ علیپور در مسیر جدایی از پرسپولیس (عکس)
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خرسندی بریتانیا از رد مخالفت با تعلیق پارلمان در دیوان عالی اسکاتلنددر پی شکایت احزاب اسکاتلندی مخالف دولت بوریس جانسون که تصمیم او را برای تعویق آغاز به کار پارلمان، غیرقانونی می‌دانند، قضات دیوان عالی ادینبورگ این اعتراض را وارد ندانستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کره شمالی: پومپئو روند از سرگیری مذاکرات با آمریکا را دشوارتر کردهکره شمالی بار دیگر ضمن انتقاد از مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، او را متهم کرد که روند از سرگیری مذاکران بین دو کشور را دشوارتر کرده است. کره شمالی پیشتر وزیر خارجه آمریکا را متهم کرده بود که 'بی ربط حرف می زند و بی‌ملاحظه است'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سیل در نیجر 4 قربانی گرفتچهار نفر بر اثر بارش شدید باران و سیلاب در شهر مارادی در جنوب نیجر جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازنده اصلی برگزیت بدون توافق بریتانیا خواهد بود/ تعلیق پارلمان، احتمال برگزیت سخت را بالا می‌برداستاد روابط بین‌الملل در کالج وسالیوس گفت: همه از این‌که نخست‌وزیر تصمیم گرفته اجازه ندهد نمایندگان مردم نظرشان را در رابطه با مهم‌ترین تصمیم قرن ۲۱ این کشور اعلام کنند، بهت‌زده شده‌اند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آیا شهروندان هم می‌توانند از متهمان ایران خودرو و سایپا شکایت کنند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »