شورای امنیت سازمان ملل توقیف کشتی اماراتی توسط حوثی‌ها محکوم کرد

25/10/1400 04:16:00 ق.ظ

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه خواهان آزادی خدمه و رفع توقیف فوری این کشتی شد.

کشتی, جهان

🔺 شورای امنیت سازمان ملل توقیف کشتی اماراتی توسط حوثی ‌ها محکوم کرد ▪️ شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه خواهان آزاد ی خدمه و رفع توقیف فوری این کشتی شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه خواهان آزاد ی خدمه و رفع توقیف فوری این کشتی شد.

چاپشورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه ۲۴ دی توقیف یک کشتی امارات متحده عربی توسط شبه‌نظامیان حوثی در یمن را محکوم کرد و خواهان آزادی خدمه و رفع توقیف فوری این کشتی شد.شورای امنیت در بیانیه‌ای ضمن درخواست از همه طرف‌ها برای حل و فصل سریع موضوع، «بر اهمیت دریانوردی آزاد در خلیج عدن و دریای سرخ بر پایه قوانین بین‌المللی تاکید کرد.»

شبه‌نظامیان حوثی یمن که از حمایت ایران برخوردار هستند، ۱۳ دی ماه کشتی «روابی» که با پرچم امارات متحده عربی در آب‌های یمن حرکت می‌کرد را پس از ترک بندر حدیده،ربودند.نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی پیشتر به حوثی‌ها هشدار داده است این کشتی و محموله آن را آزاد کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

چرا ازون کشتی های سوخت رسان به یمن نمیگی شورای امنیت فاقد کارایی عملیاتی میباشد شورای امنیت سازمان ملل مطمنا مسخره ترین شورا در حفظ نه حقوق بشر بلکه حقوق تروریست ها یعنی آمریکا و متحدانش میباشد عکس های موجود از کشتی نشان می‌دهد ادوات جنگی بار داشته و غیور مردان یمنی خوب می‌دانند با این بازی ها چگونه رفتار کنند

پاسخ صنعاء ب شورای امنیت:کشتی اماراتی حامل اسلحه بودنه اسباب‌بازی 🔹معاون وزیر خارجه یمن درواکنش به درخواست شورای امنیت برای آزادی کشتی اماراتی، گفت:کشتی روابی حامل خرمایا اسباب‌بازی برای کودکان نبود،بلکه حامل اسلحه برای حمایت از گروه‌های تندرویی بودکه جان انسانها را تهدید میکنند الان یعنی سازمان ملل ارسال سلاح امارات به نیروهای شبه نظامی خودش رو تایید میکنه؟

سازمان ملل نپرسید اماراتی که حتی مرز خاکی با یمن داره چرا نیروی نظامی میفرسته یمن؟ احتمالا که نه حتما پول های اماراتی از چون کودکان یمنی با ارزش تر هست برای سازمان ملل.

کارشناسان سازمان ملل: حکم اعدام کودک‌مجرم حسین شهبازی را لغو کنید | DW | 13.01.2022شماری از گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد مقامات ایران را فراخواندند احکام اعدام کودک‌مجرم‌ها را متوقف کنند. جاوید رحمان، گزارشگر ویژه ایران خواستار لغو اعدام حسین شهبازی شده که در زمان ارتکاب جرم ۱۷ ساله بوده است. کارشناسان سازمان ملل بیشتر به فکر نجات قاتلان و جنایتکاران هستند و برایشان جان افراد بیگناه اهمیتی ندارد

سازمان ملل: نوزادان در افغانستان برای اینکه اعضای خانواده گرسنه نمانند، فروخته می‌شونددبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اینکه در افغانستان اقتصاد در شرف فروپاشی است، گفت نوزادان برای اینکه خواهر و برادرشان گرسنه نمانند فروخته می‌شوند. - خبرگزاری آناتولی

کارشناسان سازمان ملل از ایران خواستند اعدام حسین شهبازی را متوقف کندحسین شهبازی که اکنون ۲۰ ساله است در سال ۹۷ و هنگامی که ۱۷ ساله بود به اتهام قتل یکی از همکلاسی‌های خود در یک دعوای چهار نفره بازداشت شد. کارشناسان سازمان ملل به خانواده مقتول اهمیت نمیدهند

چرا جمهوری اسلامی دوباره حق رای خود در سازمان ملل را از دست داد؟همونجا توی امریکا یک صندوق صداقت میزاشت ایرانی های وطن پرست میتونستند مبلغش رو تامین کنند

حق رأی ایران در سازمان ملل به دلیل نپرداختن بدهی‌ها تعلیق شد | DW | 13.01.2022جمهوری اسلامی ایران و هفت کشور دیگر به دلیل تأخیر طولانی در پرداخت بدهی‌های خود حق رأی‌شان در سازمان ملل را از دست دادند. حجم بدهی‌های ایران به سازمان ملل بالغ بر ۱۸ میلیون دلار است.

معاون وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد اوکراین گفت‌وگو کردند🔺معاون وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در مورد اوکراین گفت‌وگو کردند ▪️تجاوز مستمر روسیه به حریم اوکراین، محور گفت‌وگوی این دو مقام عنوان شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

اشتراک چاپ شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه ۲۴ دی توقیف یک کشتی امارات متحده عربی توسط شبه‌نظامیان حوثی در یمن را محکوم کرد و خواهان آزادی خدمه و رفع توقیف فوری این کشتی شد.جاوید رحمان، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران به همراه شماری دیگر از گزارشگران سازمان ملل روز پنجشنبه ۲۳ دی (۱۳ ژانویه) در ژنو اعلام کردند که حکم اعدام علیه حسین شهبازی باید بر اساس موازین حقوق بشر بین‌المللی لغو شود، زیرا او در زمان ارتکاب جرم ۱۷ ساله و زیر سن قانونی بوده است.دبیرکل سازمان ملل با تاکید بر اینکه در افغانستان اقتصاد در شرف فروپاشی است، گفت نوزادان برای اینکه خواهر و برادرشان گرسنه نمانند فروخته می‌شوند.چهار کارشناس مستقل سازمان ملل در زمینه حقوق کودکان، اعدام‌های غیرقانونی، شکنجه و وضعیت حقوق بشر در ایران، در بخش دیگری از بیانیه خود یادآوری کرده‌اند که دادگاه در جریان بررسی این پرونده به اعترافاتی تکیه کرده است که تحت شکنجه از متهم اخذ شده است.

شورای امنیت در بیانیه‌ای ضمن درخواست از همه طرف‌ها برای حل و فصل سریع موضوع، «بر اهمیت دریانوردی آزاد در خلیج عدن و دریای سرخ بر پایه قوانین بین‌المللی تاکید کرد.» شبه‌نظامیان حوثی یمن که از حمایت ایران برخوردار هستند، ۱۳ دی ماه کشتی «روابی» که با پرچم امارات متحده عربی در آب‌های یمن حرکت می‌کرد را پس از ترک بندر حدیده، ربودند . به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید در ماه نوامبر ۲۰۲۱ حکم اعدام آرمان عبدالعالی اجرا شد. نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی پیشتر به حوثی‌ها هشدار داده است این کشتی و محموله آن را آزاد کنند.2022 سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولی آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در مقر اصلی این سازمان در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: برای کمک به مردم افغانستان با زمان رقابت می‌کنیم. آمریکا نیز این اقدام را محکوم کرده و خواستار آزادی فوری این کشتی شده است. این حکم در پی عدم گذشت خانواده مقتول و علیرغم تلاش‌هایی که برای جلوگیری از آن صورت گرفته بود، اجرا شد. آمریکا: حوثی‌ها فورا کشتی توقیف‌شده و خدمه آن را آزاد کنند مطالب مرتبط . کارشناسان سازمان ملل هشدار می‌دهند که تکرار این روش «موجب عذاب روانی متهم و خانواده اوست».