شورای امنیت خواستار برقراری آتش‌بس در افغانستان شد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شورای امنیت سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه‌ای صمن استقبال از آغاز مذاکرات صلح افغانستان خواستار کاهش خشونت و برقراری آتش‌بس در این کشور شد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد طی قطعنامه‌ای از شروع مذاکرات صلح افغانستان استقبال کرده و از طرف‌های درگیر خواست که"در راستای ایجاد اعتماد، خشونت را به‌گونه چشمگیر" کاهش دهند.

در همین راستا، کریستوف هویزگن، نماینده آلمان در سازمان ملل متحد که با"دی تریانسیه دجانی" نماینده اندونزی در تهیه این قطعنامه سهم فعال داشته‌ است نیز تاکید کرد:"شروع مذاکرات صلح افغانستان در دوحه یک دستاورد بزرگی است که از سال‌ها به این سو انتظارش می‌رفت. اکنون زمانی توقف خشونت و برقراری آتش‌بس پایدار است. باید شرکای منطقه‌ای و بین‌المللی از روند صلح حمایت کنند".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شورای حقوق بشر سازمان ملل بار دیگر از وضعیت حقوق بشر در عربستان انتقاد کرددر این بیانیه همچنین کشورهای امضا کننده خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی در عربستان شده و از اینکه مقام‌های این کشور از قوانین «ضد تروریسم» برای برخورد با مخالفانی که به شکل مسالمت آمیز از حق خود استفاده می‌کنند ابراز نگرانی کرده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنجمین عضو شورای شهر ساری بازداشت شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آفریقای جنوبی اقداماتی را برای اطمینان یافتن از امنیت سفیر آمریکا در آن کشور پس ازانتشار گزارش‌هايى مبنى بر نقشه ایران برای ترور او اتخاذ می‌کندآفریقای جنوبی اقداماتی را برای اطمینان یافتن از امنیت سفیر آمریکا در آن کشور پس ازانتشار گزارش‌هايى مبنى بر نقشه ایران برای ترور او اتخاذ می‌کند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فلسطین: آنچه در کاخ سفید اتفاق افتاد هرگز عامل برقراری صلح در منطقه نخواهد شدفلسطین: آنچه در کاخ_سفید اتفاق افتاد هرگز عامل برقراری صلح در منطقه نخواهد شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسلحه دیپلماسی علیه مکانیزم ماشهیک هفته دیگر، مدت سی روزه برای بررسی فعال شدن مکانیزم_ماشه در شورای امنیت، به پایان می‌رسد. مراودات یک ماه گذشته دستگاه دیپلماسی را برای مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکا، ببینید
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای خواستار آزادی سریع زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »