شورای حکام آژانس اتمی علیه ایران قطعنامه صادر کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعنامه پیشنهادی سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان را تائید کرده که در آن از ایران خواسته شده زمینه دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته‌ای را فراهم کند. این اولین قطعنامه این آژانس علیه ایران از سال ۲۰۱۲ به این سو است. ایران در واکنش گفته است این قطعنامه را 'کاملا' رد می کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ایران در واکنش گفته است این قطعنامه را"کاملا" رد می کند و"اقدام مقتضی و مناسب" را در واکنش به آن اتخاذ خواهد کرد.

آقای غریب آبادی گفته است این قطعنامه"نه موجب ترغیب ایران به ارائه دسترسی به آژانس بر اساس ادعاهای واهی و بی اساس می‌شود و نه موجب اعمال فشار به آن."است. این اقدام فشار بر ایران برای پذیرش بازرسان سازمان ملل در دو سایت هسته‌ای را افزایش می‌دهد، جایی که ایران مظنون به انجام فعالیت‌هایی احتمالی مربوط به توسعه سلاح‌های هسته‌ای در سال‌های ۲۰۰۰ بوده است.

آمریکا از حامیان این قطعنامه بود که از ایران می‌خواهد به ممانعت از دسترسی بازرسان آژانس به ۲ سایت هسته‌ای کشور پایان دهد و با آنها به طور کامل همکاری کند. رافائل ماریانو گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آغاز نشست چهار روزه شورای حکام گفته بود ایران بیش از چهار ماه است که اجازه بازرسی از دو مرکز مشکوک به فعالیت‌های اتمی را نمی‌دهد. آقای گروسی همچنین گفته بود ایران به سئوالاتی که آژانس درباره ماهیت برخی از فعالیت های پیشین ایران داشته، پاسخ نداده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعضای شورای حکام آژانس برای بررسی قطعنامه محکومیت ایران خواستار برگزاری نشست حضوری شدند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در پی مخالفت چین با قطعنامه علیه ایران، جلسه شورای حکام آژانس حضوری برگزار می‌شودبه دلیل مخالفت چین با صدور قطعنامه علیه ایران در چهار جلسه مجازی شورای حکام سازمان بین‌المللی انرژی اتمی، قرار شد جلسه بعدی این شورا به صورت حضوری برگزار شود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

قطعنامه‌ انتقادی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران تصویب شدشورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جلسه امروز جمعه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) قطعنامه‌ای را علیه ایران تصویب کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شورای حکام آژانس انرژی اتمی علیه ایران قطعنامه تصویب کرد | DW | 19.06.2020شورای حکام از ایران خواست که بی‌درنگ با آژانس همکاری کامل نشان دهد و دسترسی آژانس را به تمام سایت‌های هسته‌ای فراهم کند. روز گذشته چین با تلاش آژانس مبنی بر تصویب قطعنامه‌ای در محکوم کردن ایران مخالفت کرده بود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش تهران به تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس اتمیایران به تصویب قطعنامه پیشنهادی سه کشور اروپایی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل عدم ارائه دو دسترسی تکمیلی به آژانس واکنش نشان داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانسشورای حکام آژانس انرژی انرژی اتمی پس از رای‌گیری در جلسه‌ای حضوری قطعنامه ارائه شده از جانب تروئیکای اروپا درباره ایران را تصویب کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »