شورای فرهنگی بریتانیا از آزادی ارس امیری خبر داد | DW | 12.01.2022

22/10/1400 04:44:00 ب.ظ

شورای فرهنگی بریتانیا در بیانیه‌ای از آزادی ارس امیری، کارمند ایرانی‌بریتانیایی این سازمان خبر داد. بر این اساس ارس امیری از همه اتهامات تبرئه شده و به بریتانیا بازگشته است.

شورای فرهنگی بریتانیا در بیانیه‌ای از آزادی ارس امیری، کارمند ایرانی‌بریتانیایی این سازمان خبر داد. بر این اساس ارس امیری از همه اتهامات تبرئه شده و به بریتانیا بازگشته است. حجت کرمانی، وکیل ارس امیری در مردادماه ۱۴۰۰ از حکم دیوان عالی کشور بر برائت موکلش خبر داده بود.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید امیری ۲۳ اسفند ۹۶ زمانی که برای ملاقات با خانواده‌اش به ایران سفر کرده بود، به اتهام"اقدام علیه امنیت ملی" دستگیر و خرداد ۹۷ با وثیقه‌ای ۵۰۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد شد. او شهریور ۹۷ دوباره دستگیر شد و اردیبهشت ۹۸، ده سال حکم زندان گرفت.

سه سال قبل، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی وقت قوه قضائیه در یک برنامه تلویزیونی و بدون آن که نامی از ارس امیری ببرد، از صدور حکم برای "مسئول میز ایران در شورای فرهنگی انگلیس و همکار سرویس جاسوسی این کشور" و"عامل برنامه ریزی پروژه‌های نفوذ فرهنگی" خبر داده بود.

ارس امیری لاریجانی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته فلسفه هنر در دانشگاه کینگستون بریتانیا در نامه‌ مفصلی به ابراهیم رئیسی، رئیس وقت قوه قضاییه نوشت این حکم پس از رد درخواست صریح نهادهای امنیتی برای همکاری علیه او صادر شده است و خواستار رسیدگی و اعاده حقوق در پرونده‌اش شد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران و جهان؛ وکیل دونالد ترامپ: به موکلم در جلسه دادگاه دستبند زده نخواهد شد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران و جهان در روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۳ را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انتقاد سازمان ملل از استفاده از کلاه‌های آبی نیروهای حافظ صلح این سازمان توسط سربازان قزاقستاندولت قزاقستان در پاسخ به انتقادات گفت که «به جز کلاه ایمنی که به عنوان بخشی از تجهیزات رسمی نیروهای حافظ صلح محلی در زمان تهدید استفاده می‌شود، هیچ تجهیزات علامت گذاری شده توسط سازمان ملل مورد استفاده سربازان دولتی استفاده نشده است.»

برخورد با سوء استفاده از فضای مجازی را معطل تصویب قانون «حمایت از کاربران» نکنید۱۸۰ نماینده مجلس در بیانیه‌ای از قوه مجریه و قضائیه خواستند که با «سوءاستفاده از امکانات فضای مجازی» و «لجام گسیختگی رسانه‌های اجتماعی» برخورد کنند و منتظر قانون «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» نباشند.

گزارش‌ها از دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفته خبر می‌دهند🔺 ویلیام گالو، خبرنگار صدای آمریکا مستقر در شرق آسیا، صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره_شمالی یک پرتاب دیگر را به سمت دریا در سواحل شرقی خود انجام داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

انتقاد بی‌سابقه توکایف از نظربایف؛نظامیان روس از قزاقستان خارج می‌شوندطبق آخرین آمارهای رسمی نزدیک ۱۰ هزار نفر در جریان ناآرامی‌های هفته گذشته قزاقستان بازداشت شده‌اند و دولت می‌گوید آرامش به کشور بازگشته و اوضاع «تثبیت» شده است.

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از اوین/ غریب‌آبادی: امکانات زندان‌های ما فراتر از دیگر کشورهاستمعاون امور بین ‎الملل و حقوق بشر قوه قضاییه در بازدید از بازداشتگاه اوین گفت: مدل زندانبانی ما انسانی است همانطور هم که امکانات رفاهی حاضر در زندان‌های ما فراتر از دیگر کشورها است. زندانی بطور مداوم مشمول رأفت است پس انتظار داریم او نیز همه مقررات زندان را رعایت کند.