شورای امنیت: اسرائیل طرح الحاق را کنار بگذارد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

شورای امنیت بار دیگر از اسرائیل خواست که طرح تازه الحاق بخش‌های دیگری از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی را کنار بگذارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، نشست شورای امنیت درباره وضعیت فلسطین به ویژه طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری امروز (چهارشنبه) با سخنرانی نیکولای ملادینوف، فرستاده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه آغاز شد.

طبق این گزارش، ملادینوف در جریان سخنرانی خود در این نشست اظهار کرد: باید برای ازسرگیری مذاکرات اسرائیل و فلسطین از راه حل دو کشوری حمایت کرد.فرستاده سازمان ملل به منطقه تاکید کرد: راه حل دو کشوری و پاسخ به درخواست دبیرکل سازمان ملل به منظور خروج از بحران کنونی و تلاش برای ازسرگیری مذاکرات اسرائیل و فلسطین باید مورد حمایت قرار بگیرد.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز اظهار کرد: هر گونه طرح الحاق از سوی اسرائیل هرگونه روند صلح در منطقه را از بین می‌برد. دبیرکل سازمان ملل خواستار کنار گذاشتن طرح الحاق شهرک‌های کرانه باختری شد و ادامه داد: فعالیت‌های شهرک سازی ادامه و گسترش یافته است و اجرای طرح الحاق هرگونه روند صلح در منطقه را نابود خواهد کرد.

گوترش در این سخنرانی گفت: اگر طرح الحاق اجرا شود نقض خطرناک قانون بین‌الملل بوده و فرصت‌های راه حل دو کشوری را به شدت از بین خواهد برد و احتمالات ازسرگیری مذاکرات را نابود می‌کند.احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب نیز در جریان این نشست که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: طرح اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری یک تهدید برای ثبات منطقه و امنیت جهان به شمار می‌رود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرونده خود را در شورای حکام حل کنیم؛ نباید کار به شورای امنیت بکشدسخنگوی پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران باید پرونده هسته‌ای کشور را با دیپلماسی به گونه‌ای مدیریت کند که این پرونده از شورای حکام به شورای امنیت ارجاع داده نشود، گفت: تا زمانی که پرونده در شورای حکام باشد، ما می توانیم پرونده سالم خود را رفع نقص کنیم و خودمان مسئول پرونده مان هستیم ولی اگر این پرونده به شورای امنیت برود آن موقع سرنوشت آن متاثر از اما و اگرهای ناشی از تعاملات بین دولت های بزرگ خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران توسط آمریکا به شورای امنیتآمریکا به دنبال تمدید نامحدود تحریم‌های تسلیحاتی ایران شبکه بلومبرگ مدعی شد آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل داده است که موجب تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به طور نامحدود خواهد شد و مذاکرات بر سر این پیش‌نویس به زودی آغاز خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شورای امنیت فردا در خصوص قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران رایزنی می‌کندشورای امنیت سازمان ملل قرار است روز چهارشنبه جلسه‌ای را برای رایزنی در خصوص قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برگزار کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در آستانه نشست شورای امنیت؛ روحانی: آمریکا عذرخواهی کند و به برجام برگردددر حالی که شورای امنیت سازمان ملل ساعاتی دیگر اولین دور مذاکره‌ درباره طرح پیشنهادی آمریکا مبنی بر تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران را آغاز می‌کند، حسن روحانی از اروپا خواست زیر بار آمریکا نرود و از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم خواست استقلال خود را حفظ کند. آقای روحانی گفت نگران است آمریکا و اسرائیل آژانس را 'آلوده' و 'از مسیر خود منحرف کنند.'
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

توافق تهران و کابل برای تامین امنیت مرزهای مشترکوزارت امور خارجه افغانستان می گوید هیات اعزامی این کشور و مقام‌های ایرانی در مورد تامین امنیت مرزهای دو کشور به توافق رسیده‌اند. این وزارتخانه، متن بیانیه مشترک پانزده ماده ای وزرای خارجه دو کشور را منتشر کرده که در آن به موارد متعددی از جمله نهایی کردن سند همکاری های راهبردی تهران و کابل، حمایت از روند صلح افغانستان و رسیدگی به وضعیت مهاجران افغان ساکن ایران اشاره شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اختصاصی تسنیم| نامه شورای نگهبان به مجلس درباره اعتبارنامه تاجگردون- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنامه شورای نگهبان به مجلس درباره اعتبارنامه_تاجگردون سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس: گزارش نهایی درباره اعتبارنامه آقای تاجگردون را امروز، پس از رأی اعضای کمیسیون جمع‌بندی خواهیم کرد و سپس نهایتا تا فردا صبح به هیئت‌‌رئیسه مجلس ارسال می‌کنیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »