شورای امنیت سازمان ملل از نام «Türkiye» استفاده کرد

13/03/1401 06:49 ب.ظ

امروز در شورای امنیت سازمان ملل به جای «Turkey» از نام «Türkiye» استفاده شد. - خبرگزاری آناتولی

امروز در شورای امنیت سازمان ملل به جای «Turkey» از نام «Türkiye» استفاده شد.سازمان ملل متحد بنابه درخواست ترکیه املا و تلفظ نام کشور را در زبان‌های خارجی از «Turkey» به «Türkiye» تغییر داد.امروز در شورای امنیت سازمان ملل به جای «Turkey» از نام «Türkiye» استفاده شد.

امروز در شورای امنیت سازمان ملل به جای «Turkey» از نام «Türkiye» استفاده شد. ترکیه در نشست «تقویت مسئولیت‌پذیری و عدالت در برابر نقض قوانین بین المللی» در شورای امنیت سازمان ملل شرکت کرد. در این نشست که دیپلمات ترکیه عایشه اینانچ در آن شرکت کرد، برای اولین بار از نام «Türkiye» استفاده شد.

گفتنی است روز گذشته استفان دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که نامه مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه به این سازمان در خصوص تغییر نام کشور به‌عنوان «Türkiye» در زبان‌های خارجی را دریافت کرده‌اند.

وی همچنین گفت که تغییر املا و تلفظ نام ترکیه از «Turkey» به «Türkiye» از لحظه‌ای که نامه چاووش‌اوغلو را دریافت کردند، اجرایی شده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

سازمان ملل نام ترکیه را از «Turkey» به «Türkiye» تغییر دادسازمان ملل با درخواست دولت ترکیه برای تغییر تلفظ و املای نام این کشور در زبان‌های خارجی موافقت کرد. حتی رو املا اسم کشورش تعصب داره اونوقت حکومت ایران، واقعا که

بازتاب گسترده تغییر نام کشور از «Turkey» به «Türkiye» در رسانه‌های بین المللیدر پی درخواست آنکارا برای تغییر املا و تلفظ نام ترکیه در زبان‌های خارجی از «Turkey» به «Türkiye»، این تغییر نام بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. - خبرگزاری آناتولی

اولین دیدار هیئتی از هند با طالبان پس از خروج ناگهانی آمریکا از افغانستانبرای اولین بار پس از خروج ناگهانی آمریکا، طالبان از سفر هیئتی از هند به افغانستان و دیدار و گفت‌وگوی آن با مقام‌های این گروه در کابل خبر داد.براساس اعلامیه

۵۰درصد از حوادثِ کار سهم ده درصد از کارگران/ بیش از نیمی از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه نیستندیک فعال کارگری گفت: وقتی تعداد کارگران ساختمانی را به نسبت کل کارگران کشور در نظر می‌گیریم، متوجه می‌شویم که در بالاترین آمار، کارگران ساختمانی نهایتا ۱۰ درصد از جمعیت کارگری کشور را شامل می‌شوند. با این حال۵۰ درصد از کل حوادث کار کشور به این قشر زحمتکش و ضعیف جامعه تعلق دارد.

کویت از توقیف «قایق رزمی» ایرانی به اتهام «دزدی از ماهی‌گیران» خبر دادمقامات کویت پنجشنبه ۱۲ خرداد از توقیف یک «قایق رزمی» ایرانی و بازداشت سه خدمه شهروند ایران خبر داد. به گزارش روزنامه کویتی «القبس»، گارد ساحلی این کشور یک «قایق رزمی» ایرانی... عاقبت ما اينه خيلي دردناكه كه ببينم كشور ما دست رژيم كثيف مثل جمهوري اسلامي كه خط دزدان دريايي گرفته بامشت اهني رژيم بايد نابود كرد. ايران متروپل گوشهای کویت میجنبه باید برید تروریست‌های سپاه به ماهیگیری دزدی روی آوردند؟!!!🤔🧐🤨😐

ابراز تعجب سیدجواد هاشمی از تغییر نکردن یکی از مدیران تلویزیونسیدجواد هاشمی: آقای فروغی هیچگاه به درد مدیریت در صداوسیما نمی‌خورد و الان هم نمی‌دانم چطور هنوز هست اغلب مدیران عوض شدند و ایشان عوض نشد! بجز فوتبال، جوانان چه برنامه‌ای را از شبکه سه دنبال می‌کنند؟ اصلا خود مدیر شبکه متوجه این شرایط است؟ واقعا متعجبم! فامیل خامنه ای است دربیت ازش حمایت میکنند به همین سادگی گوشکوب اصلاً قرار نیست چیزی برای مردم خوب باشه . همینقدر که ارگانهای ذیربط رهبری ؛ پُر از فروغیها باشه مملکتِ اسلامی کاملاً پابرجاست !!!!!!

امروز در شورای امنیت سازمان ملل به جای «Turkey» از نام «Türkiye» استفاده شد.سازمان ملل متحد بنابه درخواست ترکیه املا و تلفظ نام کشور را در زبان‌های خارجی از «Turkey» به «Türkiye» تغییر داد.

امروز در شورای امنیت سازمان ملل به جای «Turkey» از نام «Türkiye» استفاده شد.

ترکیه در نشست «تقویت مسئولیت‌پذیری و عدالت در برابر نقض قوانین بین المللی» در شورای امنیت سازمان ملل شرکت کرد.

در این نشست که دیپلمات ترکیه عایشه اینانچ در آن شرکت کرد، برای اولین بار از نام «Türkiye» استفاده شد.

گفتنی است روز گذشته استفان دوژاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که نامه مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه به این سازمان در خصوص تغییر نام کشور به‌عنوان «Türkiye» در زبان‌های خارجی را دریافت کرده‌اند.

وی همچنین گفت که تغییر املا و تلفظ نام ترکیه از «Turkey» به «Türkiye» از لحظه‌ای که نامه چاووش‌اوغلو را دریافت کردند، اجرایی شده است.

مولود چاووش‌اوغلو نیز با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: فرایندی که تحت نظارت رئیس‌جمهور با هدف افزایش ارزش نام تجاری کشورمان آغاز کرده‌ایم، به پایان می‌رسد. با نامه‌ای که امروز به دبیرکل سازمان ملل ارسال کردیم، نام کشورمان را در زبان‌های خارجی مورد استفاده در این سازمان به‌عنوان «Türkiye» ثبت می‌کنیم.