شورای همکاری خلیج: باید در هر گفت‌وگویی درباره برنامه هسته‌ای ایران مشارکت کنیم

24/02/2021 07:51:00 ق.ظ

شورای همکاری خلیج: باید در هر گفت‌وگویی درباره برنامه هسته‌ای ایران مشارکت کنیم

شورای همکاری خلیج: باید در هر گفت‌وگویی درباره برنامه هسته‌ای ایران مشارکت کنیم

كشورهاى عضو شورای همکاری خلیج سه‌شنبه 23 فوریه 2021 ضمن تاکید بر ضرورت مشارکت این شورا در هر

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج سه‌شنبه طی دیدار با سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ریاض بر ضرورت مشارکت شورای همکاری خلیجی در هر مذاکراتی درباره پرونده هسته‌ای ایران تاکید کرد.الحجرف همچنین از ایران خواست تا دست از رفتار مداخله‌جویانه‌اش در امور داخلی کشورها برداشته و اقدامات ناامن کننده و بی‌ثبات کننده از طریق حمایت از گروههای تروریستی را متوقف کند.

دبیرکل شورای همکاری نیز بر ضرورت اعمال فشار از سوی اتحادیه اروپا و جامعه بین‌المللی بر شبه‌نظامیان حوثی برای وادار کردن آنها به ورود به فرآیند مسالمت‌‌آمیز و متوقف ساختن حمله به مأرب و علاوه بر آن توقف حملات به غیرنظامیان و همچنین متوقف کردن حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به پادشاهی سعودی تاکید کرد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

خلیج «فارس» بگید دهنتون عادت کنه

شورای همکاری خلیج: مذاکره با ایران باید شامل برنامه موشک‌های بالستیک شوددبیر کل شورای همکاری خلیج تاکید کرد هرگونه مذاکره در آینده با ایران باید شامل برنامه موشک‌های بالستیک و پرونده هسته‌ای شود. - خبرگزاری آناتولی

دبیر کل شورای همکاری خلیج: مذاکره با ایران باید شامل پرونده هسته‌ای و موشک‌ها شودنایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج، روز چهارشنبه 17 مارس اعلام کرد که «هرگونه مذاکره در آینده با غلط کرد .. خلیج_فارس مگس عرصه سیمرغ نه جولان گه توست شما کوچکتر از این حرفا هستید روز و شبتون شده ایران

گفت‌وگوی رابرت مالی با اعضای شورای همکاری خلیج فارس درخصوص مذاکرات ویننماینده ویژه آمریکا در امور ایران در توییتی اعلام کرد که اعضای شورای همکاری خلیج فارس را در جریان مذاکرات وین برای احیای برجام قرار داده است‌.

واکنش ایران به بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارسسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه پایانی نشست یکصد و چهل و هفتم وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس اظهار کرد: بیانیه پایانی این نشست همانند نشست‌های قبلی فاقد درک واقع‌بینانه از تحولات پیرامونی و در تداوم عناد و فشار سیاسی رژیم سعودی بر سایر کشورهای این شوراست.

شورای همکاری خلیج خواستار اعمال فشار جهانی بر حوثی‌ها شدنایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری کشورهای عربی خلیج روز دوشنبه 22 فوریه 2021 در تماس تلفنی با احمد عوض گه خورد مضحک شده شورای همکاری های خلیج‌فارس خواستار اجماع جهانی علیه حوثی های وطن پرست شده است پس این همه سلاح و این همه نیرو به چه کار آمده است😂😂😅😅 غلط املایی داری🤣...خلیج بدون نام هم مگه داریم؟؟لطفا بنویس خلیج همیشه پارس

گفت‌وگویی درباره برنامه هسته‌ای ایران، اعلام كردند که در هر مذاکراتی درباره امنیت منطقه باید طرف گفت‌وگو باشند.دبیر کل شورای همکاری خلیج تاکید کرد هرگونه مذاکره در آینده با ایران باید شامل برنامه موشک‌های بالستیک و پرونده هسته‌ای شود.ایران باید شامل موشک‌های بالستیک و پرونده هسته‌ای شود.به گزارش ایسنا، رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز سه‌شنبه در توییتی نوشت: امروز صبح گفت‌وگوی خوبی با شرکای شورای همکاری خلیج (فارس) درخصوص وضعیت مذاکرات برجامی و امنیت منطقه‌ای داشتم.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) نایف الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج سه‌شنبه طی دیدار با سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ریاض بر ضرورت مشارکت شورای همکاری خلیجی در هر مذاکراتی درباره پرونده هسته‌ای ایران تاکید کرد. الحجرف همچنین از ایران خواست تا دست از رفتار مداخله‌جویانه‌اش در امور داخلی کشورها برداشته و اقدامات ناامن کننده و بی‌ثبات کننده از طریق حمایت از گروههای تروریستی را متوقف کند.03. دبیرکل شورای همکاری نیز بر ضرورت اعمال فشار از سوی اتحادیه اروپا و جامعه بین‌المللی بر شبه‌نظامیان حوثی برای وادار کردن آنها به ورود به فرآیند مسالمت‌‌آمیز و متوقف ساختن حمله به مأرب و علاوه بر آن توقف حملات به غیرنظامیان و همچنین متوقف کردن حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها به پادشاهی سعودی تاکید کرد. این نشست به‌منظور پیگیری اجرای مصوبات اجلاس العلا و مسائل مربوط به گفت‌وگوهای راهبردی میان کشورهای شورای همکاری، شماری از کشورها و بلوک‌های جهانی، در دفتر دبیرخانه عمومی در ریاض، به ریاست دکتر عبداللطیف بن راشد الزایانی، وزیر امور خارجه بحرین، برپا شده است. تنش‌‌آفرینی‌های ایران شایان ذکر است که دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که با هم‌پیمانان خود درباره توافق هسته‌ای با ایران گفتگو خواهد کرد. در بیانیه پایانی این نشست همچنین تاکید شده است: اجرای کلیه تصمیمات «توافق‌نامه العلا» که در 5 ژانویه امضا و به بحران خلیج پایان داد، ضروری است. چند روز پیش نیز جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا طی کنفرانس امنیتی مونیخ اشاره کرد که ایالات متحده آمریکا از نزدیک با هم‌پیمانان درباره نحوه تعامل با ایران همکاری می‌کند. شرکت‌کنندگان هدف واحدی دارند که آن نیز احیای کامل توافق هسته‌ای به شکل اصلی آن می‌باشد.

او در این کنفرانس که به طور مجازی برگزار شده گفت که « تهدید به گسترش (سلاح) هسته‌ای همچنان نیاز به دیپلماسی و همکاری دقیق فیمابین ما دارد». وزیران امور خارجه شورای همکاری خلیج همچنین حمله حوثی‌ها به مرکز نگهداری مهاجران در صنعا و ادامه حملات به غیرنظامیان در استان مارب را محکوم کردند.» الحجرف در ادامه بر «اهمیت فعال سازی مکانیسم اقدام مشترک نظامی کشورهای شورای همکاری خلیج »، تأکید ورزید. او با اشاره به 5 عضو دائم در شورای امنیت و آلمان، افزود که « به این دلیل گفتیم که ما برای بازگشت به روند مذاکرات با گروه 1+5 درباره برنامه هسته‌ای ایران آمادگی داریم». این در حالی است که رژیم تهران در دو روز گذشته ضمن تنش‌آفرینی و تشدید بر مواضع خود با بازرسی‌های ناگهانی کارشناسان آژانس مخالفت کرده و در این میان علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز به احتمال افزایش درصد غنی‌سازی اورانیوم در صورت نیاز کشورش به آن، اشاره کرد. در این نشست که به ریاست عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین برگزار شد، ویران امور خارجه عربستان سعودی، قطر، عمان٬ امارات متحده عربی و کویت نیز حضور داشتند. .» الزیانی حملات حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرد الزیانی وزیر امور خارجه بحرین، «تلاش حوثی‌ها برای هدف قرار دادن غیرنظامیان در خاک سعودی» را محکوم کرد.