شورای امنیت سازمان ملل متحد به طرف‌های خارجی درگیر در لیبی: فورا این کشور را ترک کنید

23/12/1399 08:37 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه ٢٢ اسفند از تمامی کشورهای درگیر در جنگ داخلی لیبی خواست فورا سربازان و مزدوران خود را از آن کشور خارج کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس ، در بخشی از بیانیه مورد تایید هر پانزده عضو شورای امنیت، از طرف‌های لیبیایی نیز خواسته شده است که از واگذاری مسالمت‌آمیز قدرت به دولت انتقالی عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر، حمایت کنند.

در آوریل ٢٠١٩، ژنرال خلیفه حفترو نیروهایش با پشتیبانی مصر و امارات متحده عربی در صدد تصرف طرابلس، پایتخت لیبی، برآمدند. اما مداخله نظامی ترکیه به نفع دولت مورد حمایت سازمان ملل و گسیل هزاران مزدور سوری از سوی آنکارا به لیبی، مانع از تحقق این کارزار نظامی ژنرال حفتر شد.

پیشتر توافق آتش‌بس اکتبر ٢٠٢٠، تمامی نیروها خارجی و مزدوران‌شان را ملزم به ترک لیبی ظرف سه ماه و متابعت طرف‌های درگیر از تحریم تسلیحاتی سازمان ملل کرده بود. در ژانویه سال جاری نیز، ایالات متحده از سه کشور روسیه، ترکیه، و امارات متحده عربی خواسته بود فورا به مداخله نظامی خود در لیبی پایان دهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

انتخاب فهرست شورای شهر تا خرداد زمان می‌برد/ لیست شورای ائتلاف را مردم انتخاب می‌کنندسخنگوی شورای ائتلاف در رابطه با روند انتخاب لیست این شورا در شهر تهران، گفت: ما اکنون در حال بررسی داوطلبان هستیم و در مرحله پایانی تعدادی از داوطلبان را که چند برابر ظرفیت فهرست خواهند بود را باید به مجمع تهران معرفی کنیم که یک جمع حدودا ۳۰-۴۰ هزار نفره است که باید رای بدهند و لیست را انتخاب کنند.

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی: اسد سال 2018 سراقب را با سلاح شیمیایی بمباران کرده استسازمان منع سلاح‌های شیمیایی: اسد سال 2018 سراقب را با سلاح شیمیایی بمباران کرده است بنا به اعلام سازمان منع سلاح‌های شیمیایی نیروهای رژیم اسد سال 2018 در منطقه سراقب سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده‌اند.

حرف کارشناسی را نشنیدند و کار را سخت کردند/ مسوولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه استوزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت مبارزه با کرونا در طول ۱۴ ماه گذشته و با بیان اینکه در شرایط تحریم ها با دست بسته اما با چشمان باز در اقیانوس پربلا شنا کردیم، در عین حال درباره موج چهارم بیماری در کشور گفت: در این مملکت اتفاقی افتاد که اگر دقت می‌شد و اگر نگاه کارشناسی خریدار داشت، ما در طوفانی به نام موج چهارم کرونای موتاسیون یافته نمی‌افتادیم. در این زمینه مکتوبات زیادی را دارم که جزو اسناد طبقه بندی شده است و بنا ندارم منتشر کنم. خیلی البته از در عقب نمیتونی برو کنار موندی پس صفر تا صد تو مسئولی !

محکومیت ترورهای هدفمند در افغانستان از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحدشورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه 12 مارس 2021 با محکوم کردن حملات هدف‌مند در افغانستان بر پایان

استقبال کابل از واکنش شورای امنیت سازمان ملل به حملات هدفمند در افغانستانوزارت خارجه افغانستان از واکنش شورای امنیت سازمان ملل متحد به افزایش خشونت‌ها و حملات هدفمند در این کشور استقبال کرد. - خبرگزاری آناتولی

ارائه ابتکار سعودی برای پایان بحران در یمن به شورای امنیت سازمان مللسفیر پادشاهی عربی سعودی در سازمان ملل پنج‌شنبه 25 مارس 2021 ابتکار ریاض برای پایان دادن به بحران یمن آتش بس معنی ندارد . فقط پایان جنگ . سعودی تا به گوه خوردن نیوفتد و دست از جنایت های خود نکشد جنگ هم پایان نخواهد یافت آفرین به عربستان. جنگ در منطقه و برادر کشی فقط به نفع انگلیس حرومزاده است و ملت های منطقه از آن حمایت نمی کنند. رستاخیز_ملی_با_پهلوی یمن بحرانی ندارد این بن سلمان است که در باتلاق یمن مثل خر در گل گیر کرده و مانند سگ زوزه میکشد

Print this page

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه ٢٢ اسفند از تمامی کشورهای درگیر در جنگ داخلی لیبی خواست فورا سربازان و مزدوران خود را از آن کشور خارج کنند.خبرگزاری آسوشیتدپرس

، در بخشی از بیانیه مورد تایید هر پانزده عضو شورای امنیت، از طرف‌های لیبیایی نیز خواسته شده است که از واگذاری مسالمت‌آمیز قدرت به دولت انتقالی عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر، حمایت کنند.

در آوریل ٢٠١٩، ژنرال خلیفه حفترو نیروهایش با پشتیبانی مصر و امارات متحده عربی در صدد تصرف طرابلس، پایتخت لیبی، برآمدند. اما مداخله نظامی ترکیه به نفع دولت مورد حمایت سازمان ملل و گسیل هزاران مزدور سوری از سوی آنکارا به لیبی، مانع از تحقق این کارزار نظامی ژنرال حفتر شد.

پیشتر توافق آتش‌بس اکتبر ٢٠٢٠، تمامی نیروها خارجی و مزدوران‌شان را ملزم به ترک لیبی ظرف سه ماه و متابعت طرف‌های درگیر از تحریم تسلیحاتی سازمان ملل کرده بود.

در ژانویه سال جاری نیز، ایالات متحده از سه کشور روسیه، ترکیه، و امارات متحده عربی خواسته بود فورا به مداخله نظامی خود در لیبی پایان دهند.

پس از سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور پیشین لیبی، در اکتبر ٢٠١١، این کشور صحنه جنگی داخلی میان دولت موردحمایت سازمان ملل متحد و مستقر در طرابلس، از یک طرف، و نیروهای مخالف دولت و مستقر در شرق این کشور، از دیگر طرف، بوده است.