شورای نگهبان با برابری مذهبی، جنسیتی و نژادی در اساسنامه کمیته المپیک ایران مخالفت کرد

  • 📰 bbcpersiansport
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

شورای نگهبان از اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران ایراد گرفته و بخش مربوط به رد فشارهای سیاسی، مذهبی، اجتماعی و تبعیض جنسیتی را نپذیرفته است. این می‌‎تواند محرومیت‌های بیشتری برای ورزش ایران به دنبال داشته باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

Image caption

شورای نگهبان از اساسنامه کمیته ملی المپیک ایران ایراد گرفته و بخش مربوط به رد فشارهای سیاسی، مذهبی، اجتماعی و تبعیض جنسیتی را نپذیرفته است. ایراد اصلی شورای نگهبان آن بخشی از اساسنامه است که در آن بر"مقابله و عدم پذیرش هرگونه فشار سیاسی، مذهبی، نژادی و اجتماعی" و همین‌طور"تبعیض جنسیتی" تاکید شده است.به گزارش خبرگزاری فارس، در تازه‌ترین تحول، شورای نگهبان بعد از چند ماه در پاسخ به دولت، چند ماده اساسنامه کمیته کشوری المپیک را مغایر"موازین شرع" و سه اصل قانون اساسی تشخیص داده و آن را به دولت بازگردانده است.

مصطفی هاشمی‌طبا، رییس اسبق کمیته ملی المپیک ایران در واکنش، از اینکه اساسنامه کمیته ملی المپیک به شورای نگهبان فرستاده شده ابراز تعجب کرده و گفته چنین رویه‌ای قبلا وجود نداشته و حتی دولت هم نباید اساسنامه‌های ورزشی را تایید کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ورود شورای نگهبان به ورزش؛ یعنی چه تبعیض نداریم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

عراقچی از احتمال ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت خبر داد | DW | 06.07.2020عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ۱۶ تیر (ششم ژوئیه) در نشست مدیران ارشد این وزارتخانه هشدار داد هر حرکتی که 'ایران را در عرصه بین‌المللی به عنوان یک تهدید معرفی کند، بازی در زمین آمریکا است'.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ترور هشام هاشمی، تحلیلگر 'منتقد' ایران در بغداد؛ ایران هدف ترور را 'ایجاد تفرقه' دانستسفارت ایران در بغداد هدف ترور هشام هاشمی را 'برهم زدن ثبات و امنیت در عراق و ایجاد فتنه و تفرقه' خواند. رسانه‌های خارجی گزارش داده‌اند که او از سوی برخی گروه‌های 'شبه‌نظامی هوادار ایران تهدید شده بود' و دوستانش به او توصیه کرده بودند به شمال اربیل فرار کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

جزییات سند همکاری ایران و چین؛ استعمار ایران برای ۲۵ سال
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت: موضع اروپا در شورای امنیت برایمان نگران‌کننده استعلی ربیعی،‌ سخنگوی دولت ایران،‌ ضمن انتقاد از مواضع نمایندگان اروپا در شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره برنامه هسته‌ای و تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی آن را «نگران‌کننده» خواند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

شورای شهر تهران: وضعیت کرونا در پایتخت اسفناک استسخنگوی شورای شهر تهران، وضعیت این شهر را از حیث شیوع ویروس کرونا «‌بسیار اسفناک» خواند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »