شوراهای حل اختلاف تخصصی‌تر می شود- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

29/10/1399 09:23 ق.ظ

تصویب کلیات لایحه شوراهای_حل_اختلاف در مجلس براساس ماده ۱ این لایحه؛ به ‌منظور حل اختلاف و صلح و سازش بین اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی، شوراهای حل اختلاف زیرنظر قوه ‌قضائیه و با شرایط مقرر در این قانون تشکیل می‌گردند

نمایندگان مجلس با تصویب 3 ماده از لایحه دوفوریتی شوراهای حل اختلاف، ساختار و تشکیلات «مرکز» و «شورا» را در این لایحه مشخص کردند. ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه 29 دی) قوه مقننه، در جریان بررسی لایحه شوراهای حل اختلاف ماده 1 این لایحه را با 199 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 230 نماینده حاضر در صحن تصویبکردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید) براساس ماده 1 این لایحه؛ به ‌منظور حل اختلاف و صلح و سازش بین اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی، شوراهای حل اختلاف که در این قانون به اختصار"شورا" نامیده می شوند، زیرنظر قوه ‌قضائیه وبا شرایط مقرر در این قانون تشکیل می گردند.

در ادامه نمایندگان ماده 2 این لایحه با 194 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 227 نماینده حاضر در صحن مصوب کردند. براساس ماده 2 لایحه مذکور؛ برنامه ریزی و راهبری شوراها توسط مرکز حل اختلاف که در این قانون به اختصار"مرکز" نامیده می شود، انجام می گیرد. headtopics.com

همچنین در تبصره این ماده نیز آمده است؛ مرکز زیر نظر رئیس قوه قضائیه اداره می‏ شود و رئیس مرکز با حکم رئیس قوه ‌قضائیه منصوب می­ شود. همچنین نمایندگان ماده 3 این لایحه را نیز با 183 رأی موافق، 4 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »